Prekonali ste salmonelózu?

blondyne
18. okt 2019

Prosím vás nájde sa tu niekto kto prekonal salmonelu alebo niekto z rodiny? Ako dlho trvalo kým boli výsledky sterov negatívne? Vopred ďakujem.

evkakozickova
18. okt 2019

@blondyne Tak malý to mal asi tri týždne

blondyne
autor
18. okt 2019

@evkakozickova od nakazenia? Alebo od začatia liečby?

evkakozickova
18. okt 2019

@blondyne Od nakazenia dávala som mu len probiotiká a dieťa čierny čaj ale ako on nehnackoval ale výsledky stále ukázali pozitívne

evkakozickova
18. okt 2019
lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenadka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bu1bu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bu1bu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blondyne
autor
18. okt 2019

V tomto prípade ide o mňa som v 20tt a dr. U mňa odporúča ,resp. Mám od nej zápis že musím mať 3 negatívne stery. Hlavne kvôli bábätku aby s počas pôrodu na babo niečo neprinieslo.

arcticcode
18. okt 2019

Ja som mal salmonelu v roku 2007. Za tyzden bolo po nej.

ovaaa
18. okt 2019

2 mesiace z toho 10 dni v nemocnici na infuzke.

blondyne
autor
18. okt 2019

Ja som ju chytila, resp. Prejavila sa pred týždňom rzp ma brala pred polnocou do nemocky bola som tam do stredy. Mala som zlé crp,nizky draslik,dehydrovana tak všetko dali infuzkami.tento týždeň v pondelok som mala prvý ster odkedy som doma.

bu1bu
18. okt 2019

Dcera zacala mat prejavy 1.7. ( hnacka, vysoke teploty, bez zvracania, trvali 3 dni) o par dni potvrdena salmonela. O 14 dni prvy negativny ster , o dalsich 14 dni 2. negativny a nasledne treti, po tretom prestala byt sledovana. Okrem prisnej diety podavane probiotika, stava z domacej kyslej kapusty a koriandrovy olej 100%. Podla lekarky sa z toho dostala naramne skoro, zevraj pozitivny nalez moze byt aj rok.

blondyne
autor
18. okt 2019

@bu1bu bože to nesrandujte že rok 🙈 v marci rodím 😧 ja už pomaly skúšam nejaké veci lebo kvôli babu zase nemôžem byť len na tom istom ale stále pijem hylak a ešte som doplnila ďalšie probiotika.

dzina007
20. okt 2019

syn mal ako 3 rocny... od zaciatku symptomov prvy ster po mesiaci pozitivny, druhy ster po 6 tyzdnoch negativny, treti ster po 8 tyzdnoch negativny...
pil 2-3 krat smectu denne... ta z criev stiahne so sebou vsetky toxiny a vyluci von...

blondyne
autor
20. okt 2019

@dzina007 tu som musela už vysadiť lebo zase teraz mám dni kedy mám problém ísť na wc 🙈 tak dičim len na hylak a probiotika