Prekonaná Hepatitida B. Má niekto s tým skúsenosti?

junovka
17. júl 2008

Chcela som sa vas opatat, ci ma niekto s tym skusenosti?Dnes som bola na Hepatologii, kde mi z KO zistili, ze som prekonala Hepatitidu B!!!!! 😲 Som normalne v soku!!! 😢 😢 😢 😢 Dodnes si neviem vysvetlit, kde som k tomu prisla?Lekar tvrdil, ze som to mohla dostat ako dieta, ked ma operovali na srdce a mohla som to vraj dostat aj ked som rodila na cisarak 😨 No, najviac sa bojim, ci to nahodou nemaju aj moje deti? 😢 Tvrdil, ze je to malo pravdepodobne, nakolko oni su zaockovani proti tomu.Taze, o 3 mesiace mam ist znova na KO a uvidi sa, ci sa virus rozsiruje, alebo nie. ☹ Bojim sa aj co bude somnou do buducna ☹ 😢 😢

jabber
17. júl 2008

no to je teda fakt síla 😒 , ale když už je překonaná, tak už je snad všecko ok, nebo ne? 😕 . A jak to, že se na to nepřišlo při všech těch testech v těhotenství?

johanda
17. júl 2008

junovka - překonal to můj švagr, našli mu při nějakých testech protilátky, ségra se s ním málem rozvedla, myslela, že to chytil od nějaké ženštiny. Ví o tom asi 7 let a je v pořádku, tak neboj.

jabber
17. júl 2008

johanda - a jak se mu podařilo jí přesvědčit? 🙂

junovka - mě přijde, žes to jako těhotná s Nelinkou ještě mít nemohla, vždyť se na to dělají testy 😅

johanda
17. júl 2008

Jabber - 1. měl v dětství nějaký úraz a operovali ho 2. mají fajn manželství, tak mu uvěřila 🙂 , junovka, taky bych to tipla na nákazu u císaře, testy na HbsAg se dělají snad v 8 tt, ne?

junovka
autor
17. júl 2008

viete, to bolo nahodne...sla som na preventivku k obvodnej, zobrala krv na pecen.testy, tie vysli trocha zvysene, sla som na USG pecene, tam bolo vsetko ok., tak ma odoslai na gastro, kde mi bolo odobrata krv no a z gastra som bolo odoslana hepatologiu. 😝 Rok po narodeni Timeiky mitiez vysli zvys.pecen.testy, dajako sa to dalej neriesilo, ked som otehotnela s Nelinkou, tak stale som mala vsetko ok....no a teraz znova po roku po porode zase.Tak, som z toho ..... 😝 😕 😒

jabber
17. júl 2008

johanda - aha 🙂

junovka - tak to jsem z toho teda jelen 😕 😒 . Škoda, že se to po tom prvním porodu nedotáhlo do konce, ty vyšetření, možná bys teď byla moudřejší, ale jestli jsi u druhého těhotenství měla testy na hepatitidu B negativní, tak jsi to prostě ještě mít nemohla... No jestli se bojíš, že by to holky mohly mít, tak jim nech odebrat taky krev na testy, věřím, že budou negativní a aspoň v tomhle budeš mít klid 😉

junovka
autor
17. júl 2008

...podla mna, po porode este v nemocke sa nerobia pecen.testy? 😕 ...pretoze, ked mi lekar povedla, ze som to mohla chytit po operacii srdca, a ze hned mi to aj tak nemohli zistit, nakolko je tam nejaka inkub.doba aj par mesiacov 😖 ....proste mi to nejde do hlavy, lebo stale ked som chodila na kontroly so srdcom uz v dtestve, tak mi stale brali krv a nic????????????? 😒 Normalne mam chrobaka v hlave ako pisala Johanda, ze ....manzel 😲 ????

jabber
17. júl 2008

junovka - v těhotenství se automaticky dělají testy na protilátky, pokud jsi je měla negativní, tak jsi ještě v tu dobu nic takového neměla. Pokud ses nakazila během těhotenství, tak by se to na plod přenést mohlo takže (když nevíš kdy jsi to chytla) bych určitě Nelince ty testy udělat radši nechala. Nevím, jak je to s přenosem na dítě při kojení 😖
No při pohlavním styku se to chytit dá 😒

junovka
autor
17. júl 2008

v oboch tehu som mala testy na protilatky negat.
Podla mna aj detickam sa robia v porodke pecentesty, ked sa narodia, nie?...lenze, fakt je to, ze ako som pisala, ze az o par mesiacov sa to moze ukazat 😖 ....no tak to na 100% dam Nely urobi KO.
Aj to mi povedal doki, ze aj pohla,stykom sa to da....to je fakt....a ja , ze ci nahodou som nemohla nakazit muza ja 😕

johanda
17. júl 2008

Junovka, doufam, že jsem ti toho chrobáka nenasadila já, to bych nerada 😒 . Jak píš Jabber, hned v I trimestru se dělají testy na HIV a hepatitidu b, pokud by ti našli protilátky, doktorka by ti to určitě nezamlčela. Teoreticky by ses mohla nakazit i kdybys sis půjčila infikovaný zubní kartáček nebo se nějak dostala (třeba nevědomky) s krví nebo sekrety nemocného.

junovka
autor
17. júl 2008

Vdaka vam kocky, za reakciu.Kupim si vitaminy Lipovitan na pecen aj nejaky caj vraj existuje na pecen, tak to vsetko vyskusam, dokonca mi lekar povedal, aby som schudla aspon 2-3 kila....taze toto vsetko zpraktizujem do oktobra a potom sa uvidi.Drzte palce...strasne sa bojim ☹

jabber
17. júl 2008

Nevím, jestli se dělají dětem v porodnici nějaké takové testy, nikdy jsem o tom teda neslyšela. No je to blbý, ale asi by měl jít na testy teda taky 😒 . Ty bys jeho nakazit mohla, jenže ty nemáš tušení, kde jsi k tomu přišla, tak to může být taky obráceně a mohl nakazit on tebe 😒 . Ale to nechci malovat čerty na zeď, určitě existuje i nějaké jiné vysvětlení, třeba ten císař 😖

johanda
17. júl 2008

Junovka, výborný čaj na játra je z ostropestřece mariánského (Sylibum marianum). Mmch švagr sestru nenakazil, asi to nebude tak jednoduché, pokud máš jen zvýšené protilátky a žádný projev. Tvůj partner by se ale měl nechat otestovat.

jabber
17. júl 2008

držím palce, určitě to všechno dobře dopadne 😉

livike
7. jan 2010

Písem na túto tému aj ja....Mne teraz počas tehotenstva v 12 tt tiez zistili Hepatitidu B....Chodim na pravidelné krvné odbory a kontroly na gastro, či sa ten moj stav nezhoršuje.
Ja som to mohla chytiť tiez počas operácie žlčníkai pred rokom, lebo inde sa to asi nestalo.
Tiez sa bojim o svoje bábatko, že čo s nim bude po pôrode???Ci sa náhodou nenakazí odo mna??Alebo čo???

Nemate niekto s tým skusenosti???Pište baby ktoré ste s tým už problém mali a ako to dopadlo, ako sa to rieši???
Mame sa obávať o naše deti po pôrode???

petot
7. jan 2010

johanda: Ostropestrec je výborný na regeneráciu pečene.

Málo známe je, že ochranu a liečbu pečene účinne podporuje aj vitamín C vo veľkých dávkach (u dospelých 10 gramov denne, aj viac). Liečba hepatitídy sa dá takto výrazne urýchliť. Ide však len o experimentálnu liečbu, ktorá je nevhodná pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Užíva sa to rozdelené do 6 a viac dávok pravidelne počas dňa, najlepšie s jedlom. Po celý čas treba veľa piť.

Menšie dávky síce tiež čo-to spravia, ale výsledok nie je taký dramatický.

Pokiaľ viem, s ostropestrecom sa to kombinovať dá, a na tehotenstve to má skôr priaznivé účinky, len tam by som dávky zvyšoval iba postupne, napr. začať dávkou 1g a postupne zvyšovať každý deň o 1. Nie som lekár.

Podrobnosti o vedľajších účinkoch atď: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

petrahy
7. jan 2010

livike napíšem Ti moj príbeh bola som rutinne zaočkovana proti hepatitide je to zo zakona zdravotny pracovnik počas školy sa očkuje bola som na op. kolena a neprisli na to ze by som bola prekonala hepatitidu az v prvom tehotenstve. Skrytu hepatitidu moze prekonat tak jeden zo sto tisic ludi povedal mi doktor ja som ale ako zistili nosička. Bola kvoli tomu u mna hygienicka a moj manzel a mamina podstupili vysetrenie ci nie su nosičmi lebo prekonali žltačku, zistilo sa že nie sú nosičmi a musela som sa nakaziť inač napr. prekonaním žltačky. Môže sa človek nakaziť aj krvou alebo spermiami. Každého pol roka chodím na kontroly či mám v poriadku všetky pečenové testy. Robili mi aj sono brucha. Deti mi po narodení zaočkovali a aj manžel je zaočkovaný dodatočne.

livike
10. jan 2010

Petrahy...
Mne to pred rokom tiež nezistili ked mi robili predoperačné vyšetrenie na žlčník...
Operovali ma a odvtedy som nemala kde a ako sa nakazit...
Pomer mám iba s manželom už dlhé roky a on sa bol tiez vyšetriť a on to vobec nemá...V domácnosti bývame už sami 5 rokov, takze žeby krvou nejak od iného sa nemohlo tiez stat...Poriadok a čistotu dodržiavam doma maximálne..Nechodim ani do roboty ani nikde po nemocniciach ani nič..
Manžel teraz chodi na vakcinu proti Hepatitide aby to náhodou odomna nechytil...
Ale bojim sa hlavne o mojho malého ked sa narodi..aby sa nenakazil pri pôrode...
A tvoje deti su v poriadku???Oni to nemaju ???Nedostali od teba???Nenakazili sa pôrodom???
Lebo mi to lekárka tak tvrdila ze nie je vylučené aby sa nenakazilo babatko..

Tak aj tak dakujem...dufam ze vsetko zvládneme a dobre vsetko dopadne...

petrahy
11. jan 2010

livike pred porodom musis upozornit na to ze si prekonala zltacku vsetky deti po porode boli zaockovane do 24hod. po porode. Ja som mala vsetky cisarskym rezom, ale nie kvoli tomuto takze treba upovedomiť lekárov a hlavne detskeho lekara co pride k porodu. Takze neboj zvladnete to v pohode 😉

livike
12. jan 2010

Ano viem, ze musim potom povedat a upozorniť ich na to...Dnes som bola na konrolu na gastro tak chvala Bohu vsetky vysledky mam v norme, nič sa nemeni, nemam nič zvýšené takže dufam ze to dotiahneme do konca v poriadku.

nanika
12. jan 2010

Livike, tak mne to zistili tiez, ale lekarka si nie je ista, ci to mam z liekov, alebo som prekonala bez priznakov a ja som teraz na pochybach, ci dat zaockovat dieta po narodeni... Este idem na opakovane testy o par tyzdnov, mam priniest kartu, kde samozrejme nic nemam, kedze som pred dvoma rokmi rodila a testy boli ok. Ale kedze lekarka chce aj dokaz, ze som brala prednison, je mozne, ze tie pozitivne vysledky suvisia aj s imunitou, ako mi hovorila lekarka, dokonca to moze suvisiet aj s babkinou umuno chorobou, nieco s reumou, takze tuto babo rad, ked tie testy nie su 100%, ci som fakt prekonala...

zuzica4
14. jún 2015

Ahojte, kočky tie co mate skusenosti s hepatitidou B prosim vas je to cisto len prenosne ochorenie alebo je mozne,ze sa v tele vie vytvorit sama napr. koli upchatym zlcovodom? vdaka

bellita71
12. okt 2019

@johanda no to je sila, že by to dostal od nejakej ženštiny. Manžel to chytil za komunistov pri očkovaní sklenenou injekčnou striekačkou, ktoré sa vtedy používali pri viacerých pacientoch. Žiaľ, prešlo mu to do chronického stavu v dospelosti, pretože ho ako decko neliečili na B ale na zápal mozgových blán. Ja som to od neho nechytila. Dala som sa zaočkovať až keď bral Interferón a doktor mi povedal, že by som to aj tak od manžela nechytila. Chodí na kontroly, kópie Bčka raz má v krvi a raz nemá. Lebo sa ten sajrajt nedá vyhubiť. Šokol ma ten Váš výraz, že od ženštiny. Chytíte to aj v dnešnej dobe zo zubárskej vŕtačky 🤦