Prešedivelé vlasy a ich prefarbenie na blond

kocurik16
1. júl 2012

chcem sa opýtať,či mi niekto nevie poradiť,mám hnedé ,dosť silno prešedivelé vlasy a chcela by som si zafarbiť na popolavý blond. Neviete mi poradiť ako mám postupovať ak by som si to chcela urobiť doma a asi aký odtieň dosiahnem. Konkrétne som si vyhliadla farbu od Garnier odtieň popolavý blond.Ďakujem za pomoc.

sisaha
1. júl 2012

@kocurik16 ak ti môžem poradiť, tak odfarbovanie hnedej farby by som nechala na kadernicku - aspon prvy krat. Moze sa ti totiz stat, ze to neurobis dobre a bude to vyzerat zle.

briketa
2. júl 2012

@kocurik16 sedive vlasy maju malo,alebo zidany pigment, preto sa nedaju odfarbit, daju sa vsak zafarbit.
povodne hnede vlasy treba najprv odfarbit, potom zneutralizovat zltkasky, ci zelenkasty nadych a potom zafarbit.
treba vediet aky stupen neutralizera, aky odtien blond, nakolko mas na hlave dva druhy vlasov, z ktorych kazdy vyzaduje iny pristup.
uplne jednoznacne si to nechat dat urobit profesionalovi a profesionalnou farbou, nie drogeriovou. sedive vlasy su odolne a farba doma moze chytit uplne flakato.

kocurik16
autor
5. júl 2012

farba v kadernictve je tá istá lebo si ju kupujeme v drogerke samé,ale je fakt že ten postup je iný ako sama doma tak mi asi nič iné neostane