Preskakovanie čeľustného kĺbu

ivulik2311
21. júl 2021

Prosim vas napravali, resp.operovali niekomu ten celustny klb? Ked otvorim viac usta tak mi to praska na oboch stranach. Uz mam z toho problemy aj s usami. Dnes ma z ORL odporucili na stomatochirurgiu.. Dr ma este varoval, aby sa nestalo to, ze mi to tak preskoci, ze mi ostanu usta ostvorene, mam jest kasicky a tak. Len neviem co to dalej obnasa vsetko. Dakujem za kazdu radu

weronika171717
21. júl 2021

Ja mam s týmto problém, ale nejako extra to neriešim.....tiež som zvedavá na odpovede.

ivinkapink
21. júl 2021

pripnem sa, aj mna to zaujima...problem s tymto klbom mam uz dlho...a zubarka na to len ze nech nezujem zuvacku a nejem velke jablka 😅

ivankamirka
22. júl 2021

@ivulik2311 ja sa s tým liečim na reumatologii, dávnejšie som brala condrosulf, potom artrodar, teraz donu. Zlepšenie pocítiš asi po mesiaci.

viktorka124
22. júl 2021

Mne dal môj stomatológ dlahu na spanie že vraj sa to opraví. Nosila som ju dva roky a je to ešte horšie. Takže sa k vám pridám 😃

annnna18
22. júl 2021

Takze najvacsi problem tohto je zatinanie zubov😐mozno si poviete ze sprostost ale ono to tak fakt je ten klb sa tym strasne pretazuje. Vsimnite si pred zaspavanim alebo aj cez den ked ste napate ci nemate zattate zuby. Ono ano dava sa dlaha na noc ale ono to to len kompenzuje, tu pricinu priamo to neriesi. Na tom musite kazda zapracovat sama😌 inac vie pomoct aj fyzio priamo na to a masaze len takeho co sa tym zaobera je tazke najst.

petkasaurus
22. júl 2021

pripajam sa.. Akurat to riesim, bol mi doporučený dr. Zajko v Ruzinove, ze je na to macher, ale neviem sa tam tento tyzden dovolat, asi dovolenka.. Nechcem tam chodit z diaľky len tak.. Ze by vymeral aj aku dlahu spravit, kolko mm, ze to musi vymerat, ci treba nad nejakych 7 al. 8 mm, lebo to uz normalne ze zubári take hrube nerobia ci co..

cherryann
22. júl 2021

Ja to mám tiež a súvisí to s celkovou hypermobilitou, takže sa dá riešiť (zrejme) i na genetike, ak sa niekdo orientuje v hypermobilnom syndróme, ak máte podobné problémy. Mne preskakuje ešte jedno koleno.

20erika07
22. júl 2021

Zatínanie a škrípanie zubami v noci mi toto sposobovalo od decka ,dlho do dospelosti, kym som neprisla o zadne stolicky 7micky dole. Odvtedy je to unosne, len jemnucke, ziadne pukanie a zasekavanie.

ivulik2311
autor
22. júl 2021

Keby nemam fakt ze sakra problemy s usami tak to ani neriesim. Ale usi, audio, vsetko co sa tyka usi mam ok. A ked ma aj boleli kurevskymi bolestami min tyzden obe usi, tak presne kde je ten klb tak som to mala na oboch stranach fest spuchnute

saja1
22. júl 2021

@ivulik2311 mne trochu pomohol strojcek, skusala si celustneho ortopeda?

ivulik2311
autor
22. júl 2021

@saja1 este nie, zajtra idem na konzultaciu do MT na tu stomatochirurgiu tak uvidim co vybavim