Preventívne prehliadky - sú povinné kým nemám 18?

andulka8888
15. máj 2019

Dobry den, prisiel mi papier aby som isla na preventivnu prehliadku na krv a tak lenze tam nechcem ist, proste nema to nejaky velky dovod ale maju mi brat krv a neznasam to radsej by som este pockala kym sa visc odhodlam a tak ci je to povinne ak este nemam 18 ? lebo vraj je to povinne raz za dva roky a minuly rok som bola cize neviem 🙂 dakujem za rady 🙂

jozinoahmed
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fokuska
15. máj 2019

@jozinoahmed A svist ju potom balil do folie...

twinflame
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
15. máj 2019

@jozinoahmed 🤣🤣🤣🤣

diewcatqoo
15. máj 2019

@jozinoahmed presne tak.. radsej si treba dat preventivne deci sava ;)

twinflame
15. máj 2019

@andulka8888 povinne to nie je, je to pravo ist vramci verejneho zdravotneho poistenia kazde 2 roky na prevenciu. Lekarov poistovne motivuju, aby robili prevencie. Je na tebe ci pojdes, ci nie.

fridi96
15. máj 2019

Hm nemá to veľký dôvod akože velmo ani ja som nechodila a teraz ako som tehotná a brali krv veľa veci som dozvedela napr že som chudokrvná a boh vie od kedy. Neni to choroba ako taká ale veľa veci sa dalo do poriadku od kedy berem železo...takze nie nemusíš chodit ale potom keď niečo dozvieš neskôr tak neplač...a keď ešte nemáš 18 nemali by to riešiť tvoji rodičia ?

molllinka
15. máj 2019

@jozinoahmed ako davaju do obehu bakterie, ked pouzivaju sterilnu, pred tebou otvorenu ihlu? Takisto sterilna skumavka. Do tvojho obehu sa nic nedostane kedze krv iba vyteka aj to malicke mnozstvo. Ako teda pri odberoch davaju do obehu bakterie, prosim pouc ma, lebo ocividne to moj mozog neberie 🙂

stanulienkat
15. máj 2019

@jozinoahmed dufam,ze ti hrabe lebo takuto chujovinu som este nepocula. Uvredom si,co rozsirujes medzi ludmi.

janinka007
15. máj 2019

@stanulienkat
@molllinka cerstvá registrácia a už takéto krávoviny 😈

lindusss2016
15. máj 2019

@molllinka normalne ved, vybali sterilnu ihlu, potom sa ti so zlovestnym pohladom otoci chrbtom, tqm pichne ihlu do 💩 nasledne zavedie bakterie tebe do obehu a je to 😂 ani nevies ako a si az po usi v sr... a nic ine ta nezachrani, len predrazene lieky

janinka007
15. máj 2019

@lindusss2016 ktoré ti preplatí poisťovňa 😀 Presne toto poístovne potrebujú, preplácať zbytočnú ličbu, lebo nevedia, čo s peňázmi 😀

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
16. máj 2019

@andulka8888 pôjdem miesto teba, mne odber krvi nič nerobí a ja mam také žily, že sa sestričky vždy potešia, keď ich uvidia.

alexandra2468
16. máj 2019

@andulka8888 vyzera to smiesne, lebo odber krvi naozaj nic nie je, ALE plne ta chapem :D kazdy ma z niecoho “strach” a hovorim z vlastnej skusenosti, kedze som odber krvi neznasala. Ked som bola mladsia, ale dost stara na to aby som sama isla ma preventivku, ma tam rodicia poslali a ked som zistila, ze mi chcu brat krv, tak som povedala ze som si nieco zabudla vonku a usla som :D takze ver mi, chapem ta.
Ale od kedy som tehotna vzali mi tolko krvi, ze uz mi to je jedno a neprezivam to :D

K tvojej otazke, nemusis ist, ale mala by si. Preventiva je lepsia, ako neskorsie riesenie problemov. Ver mi.