Priberali ste od liekov na alergiu?

ania20
4. mar 2014

Dobry den.Chcela by som sa opytat ci ma niekto taky problem ako ja..Beriem lieky na alergiu brala som Zodac fixit a uz aj rupafin a stale priberam..za 2,5 roka som pribrala 20 kil..a to som medzi tym otehotnela lieky som nebrala..a po porode som mala normalnu vahu ako pred tehotenstvom a ked som zacala brat lieky zas som zacala priberat.pritom cvicim a upravila som si stravu..a nic ..dalej priberam.mal niekto taky problem?a poradil si s nim?

m37
4. mar 2014

ahoj, ja beriem momentálne omarit, to je tiež na prejavy alergie, za mesiac plus 3 kg , som nešťastná:(

mylove321
16. mar 2014

jezis tie lieky...najhorsie je ze ti lekari ti to predpisu a vedlajsie ucinky ti zataja.
ty sa zacnes prejedat, mas vycitky a potom si vyguglis, ze to je z toho.
uplni svinirai ti lekari fakt.
vsak vysad tie lieky.
co je na alergii?
nezabije ta to.
akurat je to hnusne neprijemne ale lepsie nez nadvaha.

mamazem
21. mar 2014

Prečítajte si tento článok, možno sa pozriete na alergiu trochu inak: https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/mamaze...

ritusuk
21. mar 2014

ehm, k tomu vyjadreniu, ze vysadit lieky; mnoho ludi sa mylne domnieva, ze alergia je zapchaty nos a slzave oci, ja sama mam chronicku zihlavku a neprajem nikomu prezit den bez liekov. kedykolvek a z cohokolvek vam naskacu pluzgiere, ktore ked sa zacnu spajat do vacsich ploch, moze vas to ohrozit na zivote (zacnete sa dusit). odporucam si hodit do googlu 'urticaria' a vyhladat obrazky, uvidite ten rozdiel. samozrejme, pokial ma niekto alergiu len na pel napr. da sa s tym bojovat aj homeopatikami, ale pri zihlavke je obycajne nutna liecba aj chemiou, pretoze bez nej clovek naozaj nemoze fungovat a to ze som od svojich 14tich rokov vyskusala kadeco, od akupunktury az po dietu atd. zabrali az lieky, konkretne xyzal a dodnes som vdacna, ze na to moja alergologicka prisla, pretoze ani tyzdnovy pobyt v nemocnici pod 24hod.dohladom lekarom nevysvetlil, ze na co mam vlastne alergiu. k otazke: ano, pribrala som, ale ci to bolo liekmi alebo pubertou, to netusim, od prirody mam pevnu kostru, velke prsia, takze mozem mat aj 55kg, aj tak budem vypadat statne 🙂 treba sa obratit na vasho lekara, vysvetlit mu svoj stav a mozno skusit zmenu liekov, u mna plati, ze pokial si upravim stravu a nevalam sunky, tak nepriberam a lieky beriem v pohode nadalej, takze niekde bude problem a Modry Konik problem tentokrat nevyriesi 🙂

9viola9
15. jún 2014

ja tiež beriem Fixit a nepribrala som ani gram. Ale teraz mi zmenila lieky na omarit a bojím sa že priberiem :/ je to tam napísané v tých nežiadúcich účinkoch ale v menej častých.... Aké máte skúsenosti? Myslíte, že priberiem? A užívate ho tak ako tam píše, že 2 hod. pred jedlo?

jaja1105
25. nov 2015

ja som začala užívať Omarit v júni a tiež za prvý mesiac som pribrala 3 kg.... začala som si sledovať prísun potravín, ale pribudli ďalšie dve.... teraz sa snažím obmedziť prísun potravín a už mi váha nejde hore, ale nedarí sa mi schudnúť aspoň trošku.... ☹

emilia788
10. máj 2018

Ahojte, ja som bola osobne malatna zo zodacu, ale priberanie som nepostrehla ziadne, inak som zodac vymenil za Stopalerg, to je cele na prirodnej baze a malatnost sa uz neobjavila a ucinnost rovnaka ak by niekoho toto trapilo