Pricviknutý sedací nerv pri kojení. Ako to liečiť?

lanada
25. apr 2009

Ahojte. Asi tak týždeň pred pôrodom som začala krívať na ľavú nohu-zrejme tým ako sa malý posunul v brušku nižšie a tlačil na nerv. Myslela som si že to po pôrode prejde. Neprešlo. Som tri týždne po pôrode a desne krívam. Na neurológii povedala že je to z bedrového kĺbu, fyzioterapeutka mi povedala že je to pricviknutý sedací nerv a navyše zápal. Problémom nie je diagnóza ako skôr fakt že nič so mnou ako s kojacou matkou nemôžu robiť-nič nemôžem užívať...už nemám chuť ísť k žiadnemu ďalšiemu lekárovi-každý sa opýta či kojím-ak áno..nevedia čo so mnou. Máte alebo ste mali niektorá podobný problém?Pomohlo niečo?Vďaka

kili
25. apr 2009

lanada, a čo akupunktúra? alebo iná fyzioterapia? to fakt nechápem, že na všetko musia do človeka pchať lieky.
ja keď som mala nejaké problémy z krkom, tak ma zavesili za hlavu na takú plošinu a to to malo uvolniť.

lanada
autor
25. apr 2009

Ahoj kili

No,ak to takto pôjde ďalej, od zúfalstva vyskúšam aj akupunktúru..už som myslela aj na nejakých ľudových liečiteľov a bylinkárov-zúfalý stav-zúfalé pokusy🙂Fyzioterapeutku mám dobrú, len tam našla aj zápal a stým ona moc nezmôže. Dala mi aj cviky na cvičenie,ale po zistení zápalu nemôžem cvičiť...a pri malom si nemôžem dovoliť nechodiť, obzvlášť po nociach..dosť zle spáva. Ale na akupuntkúru som nepomyslela-dík za typ

denisocka
25. apr 2009

ja som mala to iste,asi 2-3 táý.pred porodom som bola až na internom na pohotovosť,či to nie je tromboza,mna strašne boleli palce na nohe a krívala som jak ona ... ale ako som porodila,tak to uplne prešlo,akurat som si mesiac necítili pol zadku,aj keby mi don sekerou zarubali .... no a ked mal maly asi rok,cca - tak sa mi to vratilo, a kedže kojím,nič mi nedali IBA masť mi kazalai kupiť a paralen,tak som kupila DICLOBENE a odporučam !!!!!!!! za 2 dni som si na krívanie nespomenula,ja som si mazala vzadu,ako je kostrč,kus vyššie na krížoch

denisocka
25. apr 2009

teda,mne to tiež takto vysrelovalo do stehna a klbu bedroveho

lanada
autor
25. apr 2009

denisocka vďaka, zajtra rozhodne bežím do lekárne - je to des behať po nociach s malým na rukách a pritom revať bolesťou-jediná výhoda je hádam v tom, že malého zjavne upokojuje moja húpava chôdza🙂Inak som neskôr ako som vytvorila tému našla už tú vytvorenú o bolestivom nerve a kojení a tvoju radu na kúpu Diclobene som si už tam odpísala🙂

denisocka
25. apr 2009

😉

diclobene možu aj kojacie, ved v pripade nudze sa aj antibiotika možu,a neni hned nutne odstaviť od kojenia. ja som prvy mesiac od porodu vybrala dvoje ant a sme tu 😉

lanada
autor
18. máj 2009

denisocka ahoj. Som si na teba spomenula keďže si písala o bratí antibiotík po pôrode...ja teraz beriem Augmentin 375 mg..neovplyvnili antibiotika tvoje kojenie a tvorbu mlieka? A dieťa nemalo nejaké reakcie po ATB? Nie som "klasicky" chorá-žiadne teploty, len ma uštiplo niečo dosť hnusné aby mi zanieslo aj infekciu do ranky a teraz mám opuchnutú celú ruku.. Mimochodom noha je úspešne rozbehaná..ešte síce si ju cítim,ale nedá sa to ani porovnať s tým čo to bolo..

wanda007
10. júl 2009

http://www.liecitel1.sk/vpravo.htm
mama ma zapal sedacieho nervu, tak guglim...

jaruska74
15. jún 2010

ahojte, mam strasne bolesti v lavej strane krizov, resp na zadku a boli ma z toho aj noha, neviem sa dvihat.ked lezim je to celkom dobre,resp znesitelne .kojim ma skoro 4 mesacnu dcerku a ziadne lieky tym padom nemozem. co mam robit? uz som zufala ☹

cuchre
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kinaj9452
12. feb 2019

Dobrý deň kto by vedel pomôcť s prácou na lekárskej fakulte. Potrebujem lekárske správy s komplet diagnostikou liečbou (rehabilitácie, aké lieky) a záverom. Nechcem žiadne mená ani rodné čísla ja potrebujem len reálnu situáciu zo života kde došlo k poškodeniu sedacieho nervu.
Ak by bol niekto ochotný budem vďačný.

anna1992
16. máj 2021

@lanada sú to už roky ale našla som vas príspevok, mám podobný problém ktorý začal pár dni pred pôrodom a teraz po pôrode je to strašne..... pamätáte si ake lieky ste brala vhodne počas dojčenia prosim?? Dakujem

lanada
autor
17. máj 2021

@anna1992 ahoj. Nebrala som ziadne lieky. Suche teplo(nosila som.neoprenovy pas), alebo hrejive naplasti, pomalinky v ramci moznosti som cvicila cviky ktore mi.fyzioterapeutka odporucila. Trvalo to asi tri mesiace kym to bez infuzii a liekov preslo. Kamaratka mala rovnaky problem, prestala kojit, bola liecena infuzkami a trvalo to asi rovnako dlho.
Ale myslim ze paralen obcas nezaskodi.
Prajem skore uzdravenie

anna1992
17. máj 2021

@lanada dakujem

mewina
17. máj 2021

@lanada mne sa stalo niečo podobné. Na konci 8. mesiaca tehotenstva som mala pricviknuty sedací nerv. Pôrod bol o to bolestivejsi. Ale k veci... Po pôrode sa mi stav ešte zhoršil, neprešla som na dva metre bez opory. Vyšetril má neurológ, chirurg, dostala som niekoľko infúzií proti bolesti a nič. Dlho som sa trápila v bolestiach. Jediné, čo zabralo bol kľud na lôžku a cviky na sedací nerv.🙏