Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prídem časom o zdravý zub kvôli nárazu?

simik14
7. jún 2015

Ahojte mamicky verim ze to nie je vzacny pripad ze sa to moze obcas stat ak vam vase dietatko nejakou nahodou hodi hlavickou a akurat do zubov. Tak aj moja dcerka ako sa ukladala na mna spat hodila hlavou prudko do mojho zuba je zdravy bez kazu a navyse vpredu a boli ma uz vyse troch dni. Nie je to klasicka bolest zuba skor neprijemny pocit pri dotyku jazyka alebo jedla. Nie je nalomeny ani sa nekyve ale mam strach ci moze vypadnut. Poradte ako sa zbavit toho pocitu pri dotyku? Davala som si aj oralny gel na znecitlivenie dasien ale dasno ma neboli skor zubna korunka. Dakujem :(

lilimoni
7. jún 2015

@simik14 ano moze. Narazom moze odumriet koren a ten zacne po case hnit. Chod radsej k zubarovi 🙂

simik14
autor
7. jún 2015

Fuha to ma nenapadlo a nevies zhruba co bude s tym zubarka robit ? Nech viem co ma caka 😞

faustine
7. jún 2015

Tak narazom moze dojst k traume zubneho nervu a dosledkom toho k jeho odumretiu. Zub odumrie, stane sa z neho mrtvy zub, to znamena zmenu zabarvenia zuba a jeho citlivosti. Hlavne je teraz zub setrit ak sa to da. Myslim, ze ani zubar by s tym nic nerobil. Zvysena citlivost moze byt po nejaku dobu.

lilimoni
7. jún 2015

Ak by doslo k odhnivaniu korena zubu, ze mozne spravit korenovu vypln 🙂 ak bude okolie zuba zapalene alebo nastane opuch treba ist k zubarovi cim skor aby nemusel trhat 🙂

faustine
7. jún 2015

Na odhnivanie zubu pri takomto uraze nie je dovod. A kedze sa zub nekyva neni dovod ani na dlahovanie , takze len setrit a snazit sa zubom nehryzt.

simik14
autor
7. jún 2015

Fuuu dakujem lebo ma to fakt hrozne trapilo budem jest tekutu stravu a setrit ho aj pri cisteni nebudem ho az tak drhnut myslim ze to nie je nic vazne neposunul sa nekyve sa farba sa nezmenila nie je nalomeny no par dni mi trvalo kym som zistila ktory zub je citlivejsi lebo sprvu som mala opuchnute cele dasno na lavo hore a tym padom mi akoby zuby vadili vlavo dolu a ked odpuchlo ostala citlivost na tom zube ... ah neviem uvidim no snad to prejde vobec ma predtym nenapadlo ze daco take sa vobec moze stat 🙂

bubelko
7. jún 2015

@simik14 moze. svokre tak syn vyrazil zub... najskor sa len jemne kyval, setrila ho, ale nakoniec odumrel...

faustine
8. jún 2015

ano, ako som uz pisala zub sa stane mrtvym cize odumrie ked odumrie zubny nerv vo vnutri zuba. To sa moze stat nasledkom otrasu (urazu), ale nemusi. Mrtvy zub potom neciti napr. chlad ,ked sa u zubara skusa vitalita. Niekedy ludia maju mrtve zuby ani o tom nevedia. Ano, mrtvy zub sa moze osetrit vycistenim korenoveho kanalika a nasledne korenovou vyplnou, ale na to je este cas. Treba vyckat, zmena zafarbenia zuba pri odumreti sa ukaze az za niekolko mesiacom.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli