Prievan alebo niečo iné?

lula3108
22. nov 2018

Ahojte, prosím už od včerajšieho rána ma hrozne bolí ucho. Ale čo je zvláštne, tak ma boli vonkajšie ucho, ako keby tá horná chrupavka. Boli aj na dotyk, nemohla som na tej strane ani spať. Horšie však je, že bolesť mi striela do hlavy, je to hrozne ostrá bolesť pri ktorej sa vždy až prikrčím a auknem (na porade v práci z toho mali celkom srandu :D) Bolesť vystrelí tak raz za minutu. Lieky na bolesť beriem - nepomáhajú, mám aj veral gel na zápal - nepomáha. Prievan som už mala a viem, že tá bolesť ide skôr zvnútra ucha a nie takto. Fakt už neviem čo mám robiť, bolí ma z toho celá ľavá strana hlavy, začína sa mi to šíriť už aj do sánky. Nemáte s tým skúsenosti? Ďakujem

17juraj17
22. nov 2018

@lula3108 Krcna chrbtica, trojklanny nerv, zuby....

emuemu
22. nov 2018

Zápal vonkajšieho ucha- bolí viac ako zápal stredného ucha, lebo pod kožou je hneď chrupka/kosť, málo podkožného tkaniva, opuch pôsobí veľkú bolesť. Zápal môže byť ohraničený - niečo ako "vyrážka" v uchu, alebo difúzny - celý vonk. zvukovod. Vzniká najčastejšie po drobnom mechanickom poškodení kože /drobné škrabnutie/ a následnom znečistení, najčastejšie vodou po sprchovaní, kúpaní, návšteve termálneho kúpaliska. Prvá pomoc - alkohol na gázu (alpa, vodka...) a vložiť do ucha, krok č. 2 - zájsť na ušné, kde ti predpíšu protizáplovú masť/kvapky.

bubbinaa
22. nov 2018

Súhlasím s emuemu, že to môže byť zápal vonkajšieho ucha. Možno by bolo fajn si ísť vypýtať nejakú antibiotickú masť a aj antibiotiká na vnútorné užitie

nicollette332
26. nov 2018

Treba ist jednoznacne s tym doktorovi aby ti to pozrel a dal na to bud nejake lieky alebo mast ako tu uz baby pisali

mimka16
3. dec 2018

@lula3108 ahoj, chcela som sa opýtať ako si riešila tu bolesť ucha.. Ja mam od včera to isté a neviem si dat rady s tým. Ďakujem za odpoveď

lula3108
autor
3. dec 2018

@mimka16 ahoj, davala som si kvapky do usi a lieky od bolesti a za dva dni to preslo same 🙂 musela som len vydrzat, nedalo sa s tym vela robit, hlavne byt v teple

mimka16
3. dec 2018

@lula3108 ďakujem, skúsim teply obklad a uvidím 🙂