Príznaky depresie

mattuliatko30
15. jún 2013

ahojte,potrebujem radu,neviem uz ako dalej ☹ trpim zvlastnymi stavmi,neviem ci to je depresia,alebo nie. stale placem,s mm sa teraz dlhu dobu hadame,stale mam pocit,ze som na vine len ja,mm mi to stale tak dava najavo... nedokazem sa cez to preniest,bojujem s tym pocitom menejcennosti,idem vybuchnut v nutri seba,je mi tazko a hrca v krku,je mi tazko na zaludok a mam pocit,ze mi nik uz nemoze pomoct ☹ je to vsetko pre nepochopenie zo strany mm,kedze len on ma pravdu a ja nie,stale potlacanie svojjich nazorov, uz dalej nevladzem ☹ su to prejavy depresie?mozmi s tym niekto pomoct? dakujem...

zuzkka111
15. jún 2013

ahoj mojka mas realne kamosky?neviem ci som ja vhodna ti radit sama mam taky nejaky problem.som stale smutna. akoby nechcena sa vnimam medzi ludmi..ale chcem o tebe viac vediet

aristka
15. jún 2013

pomoc by ste potrebovali obaja,aby ste sa naučili komunikovať a manžel aby ťa začal rešpektovať,ale predtým mu daj ,aby sa ti uľavilo dobre po papuli... a opýtaj sa ho čo tým sleduje a ak prídeš do stavu,že nemôžeš spať ,máš žalúdočnú neuróźu ,si plačlivá ,až začneš myslieť na samovraždu vyhľadaj pomoc....a inak prečo sa hádate,ak má on stále pravdu,nie kompromis,uľahči si to a to ignoráciou,daj mu pravidlá hry ,nasaď si magnézium na nervy na noc medovkový čaj a ...na neho 😉

luciana157
15. jún 2013

@mattuliatko30 skor by som povedala ze mate s mužom nejaku krízu než ze by si mala depresiu.dost píšeš ze všetko je kvoli mužovi,depresie sa prejavujú podla mna horšie a môžu byt aj ked je doma všetko ok.

pasteleria
15. jún 2013

@aristka
suhlas 😉

kakavenko
15. jún 2013

ja si myslim,ze je to zaciatok depresie a treba vyhladat pomoc psychologa ,alebo psychiatra.Lebo ked sa dostanes do hlbokej depresie,je aj liecba zdlhavejsia a tazsia a clovek v tej chvili moze urobit hocico,aby sa tej pliagy zbavil/samovrazda atd./a nevidi ine vychodisko,obvinuje sam seba ,ze je zly a ze kazdemu ublizuje.Lieky ti urcite pomozu,vyhladaj pomoc ...najdi tu silu....drzim palce

mattuliatko30
autor
16. jún 2013

@zuzkka111
@kakavenko
@luciana157
@aristka ono je to baby tazke,niekedy som v pohode,a inokedy nie,pridu na mna tieto stavy a som bezmocna.hlavne ked mame odlisne nazory na veci a ja si proste nemozem dat do popredia ten moj,,vsetko je dobre co robi on,co navrhnem ja je zle.citim sa menejcenna,stale dava do popreia len to,ze nas zivi a tak..viem ze to mysli dobre ale to je vsetko,ine od neho aby som neziadala.aj ja pracujem..staram sao domacnost ,deti,o neho ale pridu momentky kedyvsa zhacim cito je spravne..lebo ked ziadam malickost od neho dostanem odpoved ako,,ved si to nemoze sams robit?proste ziaden zaujem,vtedy on ma len seba,kamosov,pivkoto ho robi stastnym....ale ja som chcela nieco ine v zivote,lasku,pochopenie,spolone zaujmy,travenie casu s detmi,spolu. ☹ Ked vam uz aj o dovolenke povie,ze sami ist naco,to by sa s nami nudil,stale tam musi mat niekoho s kym sa zabaa,po veceroch,,,aj mjnule mi to tak prislo setko luto ☹kazdy tam chodil spolu,na prechadzky,on iba popredu s kamosom,deti len stale okrikoval. neviem,mozno je chyba vo mne,mozno chcem az tak vela,ale ja sa snazim ,robim vsetko aby bol stast,spokojny aon nic,nevie ani slovo dodrzat,ked mi nieco slubi...ja uz neviem,o robim zle...uz si fakt myslim,ze na som ta,co nase anzelstvo kazi...prajem mu nech si najde taku aby mu vyovovala...nech je statstny,ja len uz nechcem trpiet a nicit samu seba,je to tazke...fakt ..nicim samu seba viem to,aj ludia si vsimaju ze som ina,smutna,bez zivota...a mala som sklony si aj nieco urobit ☹ked som v tom najhorsom,ze sa mm zobere,nechce to riesit so mnou lebo vidi,ze by musel s nieci suhlasit...en pocit ze si acnem premyslat,ze zjem lieky,alebo ...no je to des,ale vzdy myslim na moje deti,nedokazala by som to,rdsej sa vyrevem do dna a zaspim...nechcem toto zazivat ,deprimuje ma to...le proste to pride (ja neviem co vtedy robit...preto som myslela,ci h mj v takych stavoch nepomohli nejake lieky,caje,prostenech to nezajde do takeho extremu a ja budem mysliet lepsie a nebrat to tak ..porebujem sa vyrozpravat,lebo je to hrozy pocit drzat vsetko v sebe,nepustit von,mlcat a robit sa stastnou,ked nie som...☹potom mi je len zle..tazko..a vsetko sa to nabaluje ,nabaluje az to vybuhne ...ja len chcem zistit,ci je chyba fakt vo mne ,m sa nezmeni ani sa koli mne nebude,to mi povedal...nevladzem....fakt

matula211
16. jún 2013

Ahoj...no máš to veru ťažké...ja by som povedala, že určite začiatok depresie to je...ak nechceš vyhľadať lekársku pomoc, nasaď si tri krát denne magnézium B6 a k tomu B-komplex forte jeden krát denne...a skús pozitívne myslieť, teda predovšetkým na svoje deti...ťažko povedať, ako vaše manželstvo dopadne, to musíte riešiť spolu...ale na tvoje stavy by som ti doporučila aspoň to, čo som ti napísala...a hlavne, hlavu hore, každý deň vychádza slnko🙂)

dena1973
16. jún 2013

Ahoj. Ja si tiež myslím ako kakavenko, že by si mala vyhľadať, čím skôr psychiatra, aby si sa mohla v prvom rade vyrozprávať a vydať zo seba to zle aspoň takýmto spôsobom. Po posúdení lekárom, by ti možno boli nasadené aj nejaké antidepresíva. Psychiater resp. psychológ by mal najlepšie vedieť posúdiť situáciu a mal by vedeť poradiť ako ďalej....

andrea1985a
16. jún 2013

@mattuliatko30 Ahoj a čo takto opustit ho nech sa konečne spameta!!!

katkanova
16. jún 2013

@mattuliatko30 ja si zas myslim ze treba vyriesit pricinu tohto stavu a ta sa zda byt vas vztah - ako reaguje manzel ked sa o tom snazis hovorit? co keby si mu povedala presne to co si napisala sem - "ja som chcela nieco ine v zivote,lasku,pochopenie,spolone zaujmy,travenie casu s detmi,spolu..." ? myslis ze by mal zaujem nieco zmenit? ono niekedy je lepsia samota ako zotrvat vo vztahu ktory ta zoziera a nici, ak dokazes samotu akceptovat ako moznost, treba ho konfrontovat s tym ze ak nezmeni svoj pristup dalej to takto nepojde. na druhej strane si to treba aj finance zratat ci by ti to vychadzalo ... ak nie alebo nechces pripravit deti o tatka, nauc sa zit s nim ale sama, najdi si vlastne zaujmy co ta robia stastnou, sustred sa na lasku co ti davaju deti nie na tu co ti nedava on... vela stastia

mattuliatko30
autor
16. jún 2013

@matula211 dakujem,skusim to nasadit aspon na zaciatok,ci to pomoze

mattuliatko30
autor
16. jún 2013

@katkanova dakujem...ono to je tazke..povedala som mu ako to citim,a aj vie co maa ubija ten alkohol,to ze chodi von do rana,ze mam stres len kex mu zvoni mobil,lebo viem ze uz pise kamos aby siel na pivo,uz vtedy mi zacne byt zle...ale proste on je tvrdohlavy...neprijme to co vravim,bud to bude tak ako povie alebo ked sa mi nepaci mam sa zobrat a ist...on sa nebude menit kvoli mne,ze mam stym problem..vsetci su prednejsi len ja nie,vsetko sa dokaze len kex ja chcem nieco tak kopec vyhovoriek ,preco nie,proste keby aspon povedal pravdu,a nie sa skryval za vyhovorky ☹

mattuliatko30
autor
16. jún 2013

@andrea1985a rozmyslala som aj to,len kvoli financiam to nejde...a deti maju takto aspon vsetko aj ked ja sa trapim a trpim...ale nemozem im to spravit,len preto ze sa ja stym neviem vyrovnat...

evagy
16. jún 2013

@mattuliatko30 ahoj, určite vyhladaj psychologa alebo hned psychiatra, kým nie je neskoro.. ja som bola na tom podobne, lenže nešla som, nevedela som, a dopadla som zle.. roky som sa z toho dostávala.. držím palce!

mattuliatko30
autor
16. jún 2013

@dena1973 musim zajist za dr.mne je uz dost zle,aj teraz lezim,boli ma brucho,citim sa tak zakliesnena samam v sebe,bojujem s tym pocitom a nemozem ho dag von...mam problemy aj s menštr. hormony nanic,dostavam ju kazde 2tt,som slaba,bleda...myslim ze to vsetko je tou psychikou,preto to tak mam... ☹

matula211
16. jún 2013

Ako ja už by som s takým chlapom dáááávno nebola...viem, že máte deti a že vás možno aj živí...ale radšej by som bola sama s deťmi, našla si ihneď prácu a živila ich sama ako byť s niekým, kto by ti bol v živote len príťažou...odísť od partnera, s ktorým si bola možno dlhé roky, určite ľahké nie je...ale si predstav, že by si v živote stretla niekoho, kto by mal rovnaké názory čo sa týka rodiny ako ty...si vieš predstaviť tie hrdličky? čas strávený ako rodina...a to by som brala do úvahy, že by som to chcela deň čo deň zažívať...a určite by si niekoho takého stretla...tak porozmýšlaj...v prvom rade ale treba určite pozitívne myslieť, mať ciele, plány, sny...trošku si pomôcť medikamentami a uvidíš, že sa postavíš na nohy...

mattuliatko30
autor
16. jún 2013

@evagy ked ja neviem co by som mu povedala,kde zacat a kde hladat ten problem...ci som na vine ja alebo co robim zle...chcem mat dobre manzelstvo ale aj porozumenie,pochopenie toho druheho,aby aj muz nasiel zmysel v rodine v tych chvilach s nami a nie ze v kamaratoch,krcme a tak...viem ze potrebuje sa vyventilovat ved nech ide na pivko,dve,tri a pride domov alebo ide s nami ked ho volam...lenze so mnou sa nebavi tak ako s nimi,proste je to nuda ist len tak si sadnut s nami ...asi to nechapem alebo neviem ci tak ho obmadzujem ako to o. tvrdi ☹

mattuliatko30
autor
16. jún 2013

@matula211 uz mi to hovoril znamy,ze preco som s nim...asi ho az moc mam rada,a fo je ta chyba..ja nemam ziadne sny,nic proste citim len prazdno.pracujem ale nezarobim na uzivenie seba a deti,preto je tazke odist.viem si predstavit bht sama,len s detmi,v nejakkm mensom bytiku,ten pokoj,ticho,ten vnutorny klud ,netrapenie sa..ale to je nerealne... ☹snazim sa na to nemysiet,najist si nieco,co by ma bavilo,ale pridu tieto stavy a som zase na zaciatku...neverim uz chlapom ,vsetci by boli rovnaki,aj ked viem si predstavit mat mm takeho ako som ja,aby sme sa doplnali,rozumeli,podporovali sa (

aristka
16. jún 2013

@mattuliatko30 moja dobre ťa dupe a deptá a spadla si tam kam si nechcela si v stave rezignácie a totálnej potupy a straty osobností...ak máš pocit ,že to nezvládaš stačí ti zájsť za psychológom nasadí ti liečbu ak je treba aj medikamenty a pomôže nájsť cestu ako z toho von...hovoríš ,že manžel ignoruje rodinu a prečo teda mu chodíš okolo prdele ,aby bol šťastný,keď z jeho strany je len potupa a on nerobí pre váš vzťah nič,stopni sa nenos mu večeru na stôl venuj svoj čas a energiu deťom ak bude namietať povedz ,že si skončila ,nenecháš po sebe dupať a keď chce sex ,večeru a to všetko čo si mu chodila okolo riti nech si ide za kamošmi,keď sú mu prednejší...zarába...koľko peňazí minie v šenku,nato zarába,koľko pív vypije denne,koľko je to peňazí,ty si tiež približnú sumu nechávaš a obúchaš na seba...na dovolenku s takým chlapom by som ani nešla veď on si to ani nezaslúži,kašli na neho choď s detmi sama,alebo pribaľ niekoho z rodiny alebo kamošku a spravte si dámsku jazdu....odpútaj sa od neho ,dokáž si ,že to zvldneš a nečakaj kým sa kráľovi uráči,buď žena hrdá nie uplakaná slúžka,ktorá svojmu pánovi bozkáva nohy....daj pevné pravidlá hry ,ako budete fungovať ,čo si ochotná robiť a ak sa ti bude vyhrážať,že ti nedá peniaze ,povedz že nech si nie je taký istý ,aby nezostal s holým zadkom,keď má na šek a kamošov bude aj na dobré alimenty a ak ty nevychádzaš finančne má vočí tebe vyživovaciu povinnosť...vyhrážky ako zoberie ti deti,povedz ,že si bola za advokátom a všetko si mu povedala a sám povedal ,že nemá šancu pri jeho spôsobe života.....a nehádaj sa s ním ,všetko rieš s chladnou hlavou a slovom povedala som a hotovo viac o tom nedebatujem a ak začne byť sladký nepovoľ a ak by došlo k fyz.útokom v momente bal kufre sebe aj deťom a choď od neho preč ....on si ťa nezaslúži,tak sa vzchop a buď žena a matka ,na ktorú budú hrdé deti a budú si z nej brať vzor do svojho života.... 😉

mattuliatko30
autor
16. jún 2013

@katkanova vies ono je to tazke sa sustredit na sebu samu ,ked je so mnou,byva so mnou,vidim ho,ine by bolo keby som bola sama,lahsie by som sa z toho doatavala..

katkanova
16. jún 2013

@mattuliatko30 tak sa budes musiet vzchopit a najst si nejaku pracu z korej vam to spolu s alimentami vyjde. kolko mas deti, ako stare? daj si nejaky ciel ze dovtedy a dovtedy budes mat pracu, mozno to bude z ruky do huby ale to uz musis vediet ty co ti je prednejsie, nikto nevravi ze to bude navzdy, situacia sa casom moze zmenit vselijakymi sposobmi, podstatne je nezotrvavat necinne v situacii ktora ti ocividne robi zle

evagy
16. jún 2013

@mattuliatko30 aj môj muž chodil na pivko, nezaujimalo ho to čo mna bavilo, a trvalo to roky než sa to zmenilo. zobrala som ho nedávno tiež na psychiatriu a bere lieky.. a či veríš či nie odvtedy ani nešiel do krčmy.. :D tak neviem možno máme podobný osud?

svano
16. jún 2013

Myslím, že sa jedná o ľahšie štádium depresie. Navštív psychiatra,nečakaj ako ja. Zavrela som sa doma a dostala som sa do stavu, keď som vôbec nemohla spávať, bolelo má celé telo a ráno som sa nebola schopná vytrepať z postele. Mala som pocit, že na hrudi mi sedí slon. Nebyť kamošky,ktorá má dokopala k lekárke, asi by som tu dnes už nebola.

nikka2610
16. jún 2013

akoby si písala o mne.len ja ešte nie som až v takom štádiu. odísť...alebo ešte lepšie, nech odíde on.stratí pocit domova, pocit istoty a zlakne sa.môj už letel dvakrát, ale vždy som mu skoro odpustila a efekt dlho nevydržal, lebo vedel, že ma to skoro prejde, ale tak pár mesiacov, to by sa už zamyslel. musí si uvedomiť, čo môže stratiť.výživné ti platiť musí.nebude si ťa vážiť, kým si nezačneš vážiť samú seba.ked príde domov, zober sa a chod von.ku kamoške, prejsť sa, nakupovať...hocičo.ale nepovedz kam ideš, ale ani neklam.skôr tak zastieraj...povedz že si ideš niečo vybaviť, len na skok a tak.nechaj ho samého s deťmi, ale nie ked je opitý...načo riskovať.ja som sa vždy namalovala, nahodila a šla do tesca pozerať detské vecičky a tak, čo on vie 🙂 a iste by mu nezaškodilo, keby trochu žiarlil. nájdi si koníček...mne začal vykrikovať aj to, že som kúpila kvetináče alebo far.papier ked som sa chcela kreatívne zabaviť. ale že on dáva na krčmu, do toho sa starať nemám....dalej, potrebuješ robiť niečo mimo rodiny a domácnosti, ale nie nákladné, aby ste sa zato nepohádali.cvičenie alebo behanie.pomaly skúšaj. vtedy sa uvolnujú hormony šťastia a to je fakt.a aj nejaké to sebavedomie z lepšej postavy 🙂 plus vitamíny, aj to magnézium je dobré na stres.vypi 3 litre vody denne, aj z nedostatku tekutín je zlá nálada...aj to je fakt.a ani pokecanie s psychologom nie je zlý nápad. len ak by ti dal nejaké tabletky, tak nech o tom tvoj muž radšej nevie. muži majú na tieto veci svoj názor a blbé reči. musíš znova nájsť sebavedomie, povzniesť sa nad jeho reči a ak si si istá svojou pravdou, neustúpiť. ešte by si mohla zájsť do knižnice po nejaké knihy...konaj ako dáma, mysli ako muž...ženy sú z venuše muži z marsu...to len tak na pochopenie, prečo sa tak k tebe správa. ja som si tak relaxačne čítala aj psychológiu. iste ti poradia viac na mieste.hlavne sa nevzdávaj, je to len chlap, na svete ich je kopa a ten tvoj si musí uvedomiť, aké má šťastie, že má teba.mysli viac na seba, na svoje potreby, nie na neho...nech on svoje potreby zvládne sám...

nikka2610
16. jún 2013

za skúšku nič nedáš

agibrej
4. okt 2013

na depresie krasne odporučam z joalisu depreson...alebo ich sadu psychoharmoni.....kazda depresia nastava z emocialneho poskodenia určitou osobou......agibrej@gmail.com