Problém s menzesom a pribratie. Je to kvôli štítnej žľaze?

gabicka7
25. máj 2020

Ahojte, 2 roky sa liečim na štítnu žľazu, na poslednej kontrole som mala výsledky v poriadku, takže užívam stále tu istú dávku euthyroxu 88mg. Pred 2mesiacmi mi prestala chodiť menštruácia, pribrala som 4kg. Bola som aj u gynekológa vraj všetko v poriadku a niesom tehotná 😂 Myslíte že to môžem mať z tej štítnej? Aj keď mam správne nastavene lieky? Kontrolu mam za mesiac a som z toho nešťastná 🤦‍♀️

lenicka777
25. máj 2020

Áno sú to všetko hormóny máš dosť vysokú dávku euthyroxu 🙂 ja to poznám tiež ho beriem

heln
25. máj 2020

Nemyslim si, ze je to kvoli stitnej, beriem L-thyroxin uz roky, mozno aj vacsiu davku a nepriberam kvoli toho. To ze nemas menstruaciu nech riesi gynekolog.

angela85
25. máj 2020

Ja mám 75 euthyrox a menštruácia ako hodinky a schudla som. Cítim sa veľmi dobre

sense
25. máj 2020

Mam euthyrox 125 a ms mam pravidelne

gabicka7
autor
25. máj 2020

Ďakujem😘 určite to budem riešiť aj z mojou endokrinologickou, ale keďže sa tám dostanem až za mesiac, zaujímali ma vaše názory. Nerozumiem co sa so mnou udialo keďže viem ze nieje niečo ok len neviem co 🤷‍♀️

anita6666
26. máj 2020

Priberá sa z jedla,nie z liekov,tak sa už konečne prestaňte vyhovárať!!!!

gabicka7
autor
26. máj 2020

@anita6666 neviem v ktorom príspevku ste našli že sa niekto vyhovára na lieky 😅 čítala som na nete ze pri štítnej môžu ľudia pribrať, nikdy predtym som s tým nemala problém len ma zaujímali názory. A podla vás som asi aj z jedla prestala mát ms 😂 nerozumiem prečo hneď takýto útočný koment 🤷‍♀️

sense
26. máj 2020

@anita6666 z liekov na stitnu nepriberie, ale ak nema nastavenu spravne liecbu tak priberat moze a nemam pocit zeby sa niekti vyhovaral na.priberanie z liekov