AKo riešiť problém s priberaním a rýchlym metabolizmom?

sjuzik15
10. okt 2019

Ahojte. Aj keď je to téma, ktorou určite netrpí veľa ľudí, a možno si poviete, čo je na tom zlé, užívaj si to. Tak ako nadváha, aj podvíživa vie byť nepriateľ.
Preto by som sa rada poradila s niekym, kto má rýchli metabolizmus a nepriberie ani deko, a pri zvyšenej záťaži ešte aj schudne. Ako ste to riešili?

uzanka16
10. okt 2019

Ja mam rovnaký problém a najhoršie keď som v strese chudnem, neviem co s tým.

kittyna5
10. okt 2019

Nápodobne celý život. Neviem si kúpiť ani normálne oblečenie, všetko mi je veľké, každý na mňa pozerá ako by som bola chorá a popritom nechápu, že môžem zjesť hoci čo a nič, v najhoršom prípade ešte aj schudnem

sjuzik15
autor
10. okt 2019

@uzanka16 @kittyna5 nápodobne. A skúšali ste to nejak riešiť?

grankosko
10. okt 2019

@sjuzik15 ja vôbec ja priberám aj zo vzduchu, koľko vážiš ak to nie je tajné? Jedine sa skôr poradiť s nejakým nutričným poradcom.

sjuzik15
autor
10. okt 2019

@grankosko presne nad ním som uvažovala.
Mám 168cm a 49kg. Možno to nieje hrozné ale necitim sa dobre. +5kg a bola by som spokojna.
Teraz momentne mam dost lietave obdobie a schudla som co citim na oblecení. 🤨

shilla23
10. okt 2019

@sjuzik15 skus si ist dat pichnúť B12tky alebo aspon Bčko užívaj 😊

barbellka
10. okt 2019

@sjuzik15 ja mam opacny problem ako ty, ale napriek tomu sa venujem vyzive z oboch stran a preto si dovolim poradit ti. Je veliky fakt, ze pribrat je tazsie ako schudnut - v pripade ludi, ktory maju predispoziciu byt stihly. Najlepsie bude, ak vyhladas vyzivoveho poradcu, ktory ti nastavi stravu - mala by obsahovat viac bielkovin. Mozno by bolo fajn, skusit si stiahnut appku kaloricke tabulky - zapisovat si a davat pozor aby si mala prijem kalorii vacsi ako vydaj. Dalsia vec dolezita je sport - ak mas prostriedky, skus si dat aspon jedno stretko s trenerom, ktory ti poradi ako cvicit, aby si pribrala svalovu hmotu.

grankosko
10. okt 2019

@sjuzik15 no a keby si najskôr vyhľadala nejakého fitness trenéra oni musia vedieť pomôcť aj ľuďom ktorí majú tento problém, nie len tým čo chcú schudnúť. Vieš, že by ti dal nejaký jedálnik s vyšším príjmom, nie aby si jedla kým nepraskneš ale hodnotnejší a odporučil nejaké posilňovanie ak nabereš na tuku, tak aj na svaloch naberieš a aj na váhe 🙂

kittyna5
10. okt 2019

@sjuzik15 skúšala som už naozaj všetko. Cvičenie, gainery, výživové doplnky, sunar, zdravú stravu, nezdravú stravu, pravidelné jedenie každé dve hodiny, B12 injekcie, výživových poradcov, lekárov, lieky na pribratie a naozaj všetko možné čo existuje a nič nepomohlo. Potrebujem pribrať 20kg, ale viem, že to nikdy v živote nedám. Treba sa s tým nejako asi len zmieriť

dr_smajlik
10. okt 2019

Riešim to isté. Štítnu žľazu máš v norme? Ja mám 179cm a 53kg takže si predstav ako po mne ľudia pozerajú. Najlepšie som sa cítila v tehu, vtedy som pekne pribrala, mala som na konci tehu 72 kg a keď od rátam bruško, plne by mi to vyhovovalo

juliet86
10. okt 2019

hm. ja som citala vysledky z velmi zaujimavej studie. studovali ludi ktori nevedia pribrat maju rychly metabolizmus... zistilo sa ze 80percent tychto ludi iba proste neje dostatok kalorii... si v deficite..len si to neuvedomuju. a ti co jedli normalne tak u nich islo o ich crevny mikrobiom. ja osobne by som ti radila presne vaz si zapisuj si kolko toho zjes kalorie. plus si vyrataj svoj basic metabolic rate plus kalorie co spalis pohybom a bum. staci ze jeden jediny den si das menej a nepriberies nijako.... nesmies vynechavat jedla. velmi dobry pomer objem zdrave latky atd su orechove masla. najma kesu/mandlove maslo. kup si ho. dodrzuj predpisany kaloricky prijem to znamena jedlo 3 az patkrat denne a k tomu si daj denne aspon 5 -10lyzic orechoveho masla. rano do vlociek. na desiatu k jablku ci celeru. po obede ako dezert atd. a vtedy mas sancu to dat ;) drzim palce

barbellka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbellka
10. okt 2019

@kittyna5 bola si na endokrinologii?

sjuzik15
autor
10. okt 2019

@dr_smajlik áno mám, bola som sa aj na to dať vyšetriť.

barbellka
10. okt 2019

@sjuzik15 ak mas stitnu zlazu v pohode je to super zaciatok. Potom naozaj vyhladat odbornikov, oni ti poradia a viac sa kontrolovat. Ono tebe sa moze zdat ze papas vela, ale nemusi to vobec stacit na tvoj vydaj ak si aktivna a mas predispozicie byt stihla

sjuzik15
autor
10. okt 2019

@juliet86 problém je v tom, že ja neviem, ako si mám tie kalórie čo zjem počítať. Tiež si myslím, že moje jedlo je málo kalorické, na to kolko ako vedúca predajne prelietam po predajni ako s vrtulov v riti kazdy deň kopec hodín. A o vláčení sa s tovarom ak musím babam pomocť ani nehovorím.

sjuzik15
autor
10. okt 2019

@barbellka áno mám znamenalo, ze ju mám v pohode. 🙂 som v kuse na nohách a lietam hore dole. Asi malo kalorii prijimam 🤔

barbellka
10. okt 2019

@sjuzik15 skus si stiahnut appku kaloricke tabulky, tam ti to pekne vyrata len si budes musiet vazit v surovom stave zemiaky, masko a vsetko co ides spapat...vela potravin je tam nahratych, rozne tycinky, kase a pod....ono by ti to malo vyratat bazalny metabolizmus (mnozstvo energie, ktore potrebujes len cisto na to, ze zijes - dychanie, cinnost mozgu, srdca, atd). Ak mas tak skus krokomer bars aj za 15-20 eur, nech vies kolko krokov denne urobis, tam ti nabehne aj mnoztvo kcal, ktore si spalila, ak cvicis rata ti to kcal co spalis - to si priratas k BM a vies kolko denne si spalila...a tvoj prijem musi byt viac...a vydrzat samozrejme...

juliet86
10. okt 2019

@sjuzik15 kolko mas rokov?

juliet86
10. okt 2019

@sjuzik15 plus si stiahni appku pacer nech vies kolko denne prejdes,je to zadarmo a staci mat mobil pri sebe

kittyna5
10. okt 2019

@barbellka áno, všetko mám v norme. Všetkých lekárov mám obehaných 🤷🏻‍♀️

juliet86
10. okt 2019

https://www.thecalculatorsite.com/health/bmr-ca... ak mas okolo 30. ak len lezis, potrebujem bmr 1200-1300 kalorii, na udrzanie vahy ak behas cely den 2100 kalorii, ak chces pribrat pol kila tyzdenne, tak potrebujes extra 3500 kalorii tyzdenne, to je 500 kalorii denne, cize tvoj ciel je 2500 kalorii a takto nejako vyzera 2000 kalorii pre predstavu. takkze sup. orechove masla to istia 🙂 https://www.businessinsider.com/2000-calories-l...

barbellka
10. okt 2019

@kittyna5 uuf ty musis byt nadpozemsky pripad 🙂 jedine treba skusat a vydrzat.... skus ako dole odporucala orechove masla, tie maju dost kcal 🙂 a je to relativne zdravsia alternativa ako sladkosti
Drzim palce - to je beh na dlhe trate

kittyna5
10. okt 2019

@barbellka ja som úkaz 😂 áno aj to som už skúšala neboj 😄 ja tento beh už skoro celý život behám 🤷🏻‍♀️ ďakujem za podporu ☺️

barbellka
10. okt 2019

@kittyna5 treba hlavne skusat 🙂 ono predsa kazdy mame ine telo, na kazdeho zabera insie 🙂 nie je zaco ;)

sjuzik15
autor
10. okt 2019

@juliet86 to je aké supeeer. Takze asi prejdem na to maslo, denne potrebujem aspon 2000 🙈

juliet86
10. okt 2019

@sjuzik15 no ak 2100 len aby si dalej uz nechudla.... skus nam pofotit svoje jedla za den a posli fotky ;) alebo si to aspon zapis. pripadne skus aj proteinove tycinky napr. drz sa. ja zas mam problem nejest viac ako mam. vacsinou jem viac takze moj bmi je 23.0 normalne je to 25. cca.my dve deleno dva by bol akuratny clovek 😆

natali0902
10. okt 2019

Sestra má ten istý problém má 170cm a 51kg má uz dcérku..jediné čo jej trochu pomohlo pribrať bol Herbalife len ide to dosť do peňazí...ale ja osobne ak ti môžem poradiť určite začni cvičiť cvičením svaly zväčšia tvoj objem a budeš po jednej stranke pôsobiť plnšia a po druhej pomôže ti to k zdraviu 🙂

sjuzik15
autor
10. okt 2019

@juliet86 😁

sjuzik15
autor
10. okt 2019

@barbellka tiež skúsim to maslo.