Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problém s rukami po pôrode - vodnaté pľuzgiere

karin143
28. dec 2015

Uz som z toho zufala...nasla som tu na MK rozne prispevky k tomuto problemu...ale tie uz boli tak dva tri roky starsie...a nikto z diskutujucich na tuto temu uz nereaguje. Stale dojcim mojho 11mes. synceka. Bola som u dvoch koznych doktoriek, a zevraj pokial dojcim neda sa s tym nic robit. Vyskusala som rozne maste, kremy...nic nepomaha... Obycajna voda mi robi zle...

seahorse27
28. dec 2015

Ja som na pouzivala hydrokortizon aj napriek dojceniu - nedalo sa to vydrzat. Ked som prestala kojit, trvalo este niekolko mesiacov, kym sa to stratilo. Pri druhom dietati detto, len to bolo o cosi miernejsie. Teraz uz nekojim 7. mesiac a stale sa nejaky ten pupak objavi. je to vlastne ekzem. Mne drazdia kozu cistiace prostriedky, cize bez rukavic ani salku neumyjem. Na umyvanie ruk pouzivam dermatologicku kocku od A-dermy.

andreaj24
28. dec 2015

Aj mne to zacalo po porode prveho syna a nezbavila som sa toho.Pochodila som kozne,ale vsade bol vyslefok rovnaky-vyhybat sa drazdiacim prostriedkom ako jar,dezinfekcne atd.Rovnako ako
@seahorse27 aj ja musim mqt rukavice,inak sa mozem zblaznit.Moje ruky vyzeraju ako ruky 50 rocnej zeny.V najhorsom mam predpisanu mast elocom,ktora je vynikajucq,inak stale hydratovat a mastit excipialom.

sakura77
28. dec 2015

Aj ja to mávam po druhom pôrode. ..stačí trocha viac s vodou robiť A už to mám. Mne zaberá tento krém ,vyskúšala som už milión všelijakých A tento zatiaľ top aj ked teda zrovna nevonia😁Stojí síce okolo 10 eur ale pomôže. Potom je taký aj vo väčšom balení že aj na telo ale ten mi prišiel slabší, asi menšia koncentrácia je tam.

saska.t
28. dec 2015

@karin143 trapim sa s tymto uz 5 rokov,ale riesenie som nenasla a kozny dr. tiez nie,mam horsie a lepsie fazy,na akutne stavy mam kortikoidovu mast a takto prezivam docela v pohode....

karin143
autor
28. dec 2015

@sakura77 dakujem pekne za radu, vyskusam si kupit ten krem, ci mi tiez pomoze...

karin143
autor
28. dec 2015

@saska.t fiha, ze 5 rokov... to je sila

nutrimas
28. dec 2015

@saska.t
@karin143 Skuste sa zamerat na vnutornu pricinu problemu. Problemy s pokozkou (akne, ekzemy, vyrazky, flaky) castokrat signalizuju oslabenie al. poruchu pecene. Bolo by dobre zamerat sa na jej posilnenie, ocistu. Vybornym prir. pomocnikom je ostropestrec mariansky. Najlepsie detox. ucinky maju priamo drvene semena, pocas dojcenia by bol skor vhodnejsi olej lisovany zo semien, ktr. sa odporuca uziva dlhodobo 1KL rano a vecer. O jeho uzivani pocas dojcenia sa poradte so svojim lekarom:
https://www.modrykonik.sk/market/ine/iok17w/pes...
https://www.modrykonik.sk/market/bazaar_food_sl...
Mame dobru skusenost s kombinaciou tohto oleja, vnutorne a na vonk. osetrenie konopny olej, resp.bylinna mast s jeho obsahom: https://www.modrykonik.sk/market/kozmetika-dosp...
Dolezite je tiez obmedzi kravske mlieko, rafinovany cukor, lepok. Dostupne su rozne alternativne nahrady ako rastlinne mlieka, brezovy cukor, stevia a pod., spaldova a ine druhy bezlepkovych muk.
Pri vybere kozmetiky sa snazte vyhybat parabenom a inym umelym prisadam, ci farbivam a ropnym derivatom.

andreah25
28. dec 2015

@karin143 tak presne s týmto, čo popisuješ mám problémy aj ja. Rozdiel je však v tom, že ja mám ruky čisté, ale mám to na tvári a na nohách od kolien dole a mám to už celé roky, začalo mi to ešte na strednej a do dnešného dňa neprišli na to, čo to spôsobuje a ako sa toho zbaviť. Raz je to dobré, raz je to extrémne zlé, v podstate to ale pretrváva stále. Skúšala som aj zmeniť stravu, potraviny, nič....

keziah
28. dec 2015

@nutrimas spalda zdaleka nie je bezlepkova.
zrejme ste mali na mysli psenovu, hrachovu, tekvocovu alebo cicerovu?

nutrimas
28. dec 2015

@keziah Nie, mali sme na mysli spaldovu a ine druhy roznych bezlepkovych muk ako napr. tapiokova, makova, kokosova, cirokova, nopalova, amarantova, lanova, sezamova a pod. ( cim samozrejme netvrdime, ze spalda je bezlepkova, ta samozrejme obsahuje lepok, no nutricne je bohatsia na vit. a mineraly ako biela muka a tiez podiel lepku je tam nizsi v porovnani s bielymi mukami). Vsetky spominane muky najdete aj u nas na eshope, je to tam prehladnejsie rozdelene.

saska.t
28. dec 2015

@nutrimas vyskusala som uz vela doplnkov vcetne konopneho oleja, dokonca som bola na bezlepkovej diete a bez cukru, kedze som mala tehu cukrovvku a v tedy som to mala najhorsie, mlieko nepijeme a z mliec
vyrobkov jeme len syry, stravujeme sa cela rodina zdravo, presla som alergologiou testami imunity vsetko bez nalezu. ...😡

medionka
28. dec 2015

ja si pomaham takto
pripravim si macerat v studenej vode z praslicky a kvetu slezu,necham cez noc vyluhovat, rano prihrejem a mocim si ruku. tak asi 15 minut.
v kupeli mi zhrubnuta koza zmakne a olupi sa, utriem si prsty do kuchynskej papierovej utierky, obalim rychloobvazom - nech je to v suchu,
ked sa pokozka upravi, natieram kokosovym olejom, niekolkokrat denne
pijem caj z praslicky a veroniky lekarskej 3xdenne, luhovat 1 minutu
mne pluzgieriky v kupeli zmaknu,otvoria sa , mam v kozi akokeby dierky, ked ich utieram dosucha, neskutocne ma svrbi koza, vtedy dam podstudenu vodu, utriem do sucha a dam rychloobaz

kedsom zacala pit caj, akokeby sa mi to zhorsilo, ale teraj je to uz ovela lepsie,
predtym som nemohla ani prsty skrcit, a uz sa to lepsi

netlacilo ti babatko v brusku na oblicky alebo pecen?
toto ma vela zien po porode a furtsa nevie preco,
a ziadne citrusove plody, nic kysle, kava iba v malickej salke a jedna

erika3005
29. dec 2015

nemám síce istý problém ako vy ale mala som problem s akné na tvári, ramenách, chrbte dlhé roky.a k tomu sa ešte aj vitiligo pridalo.a behala som po kožných doktoroch a nič z toho.len drahé mastičky .Ale problem treba riešit zvnútra.Ja osobne užívam výrobky od Forever living -čisto prírodné výživové dopnky a kozmetika-zvnutra a aj zvonku 🙂 a výsledok akne ustupilo miestami mam len malé jazvičky a aj tie pomalinky miznu vďaka kremu.a vitiligo sa mi tiež postupne upravuje.A to užívam výrobky asi tak 5mesiacov.A nielen že som si upravila tieto vonkajšie veci ale dala som sa aj zdravotne dokopy.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli