Problematická pleť pri snažení. Stretli ste sa s tým?

gerdusha
17. mar 2010

ahojte,
myslim, ze toto by nemusela byt uplne odveci tema, predpokladam, ze nie som jedina, ktora zacala mat problemy s pletou mozno aj kvoli vsetkym hormonom, ktore do seba ladujem pri snazeni sa o tehu.

chcem sa spytat, ci mate nejake rady, ako na problematicku plet...zo zaciatku ma to az tak velmi netrapilo, drahu kozmetiku som povazovala za panske huncutstvo, ale ...hm...ak by pomohla...

😉

karol84
21. mar 2010

gerdusha, také mám problémy s pletí od vysazení HA. Od té doby, co beru utrogestan, tak mi připadá, že v těch dnech, kdy ho beru, se pleť začala zlepšovat a v období, kdy ho neberu, se naopak radikálně horší. veškerá kosmetika moc nezabírá - jen ráno večer čistím a čistím - beru si pořád další vatičky a čistím, dokud ta poslední nezůstane bílá + z kosmetiky mi přeci jen nejlepší připadá garnier proti akné

sambucca
21. mar 2010

Ahoj holky, nebojte, do pul roku po vysazeni HA se to srovna - mluvim s vlastni zkusenosti. Ja mela bolaky velikosti vesmiru, uplne podobana - nic nezabiralo. Nejhorsi byly samozrejme v obdoci mesicku, to bych nejradsi chodila kanalama. Na jizvicky po akne a bolacich jsem pouzivala obycejnou kalciovou mast z lekarny (cca 50.- CZK) - jen na noc protoze je mastnejsi - do rana se trosku zahojily. Na odliceni Bidermu micelarni vodu a make up Normateint od Vichy.

Ted jsem tehotna a mam plet jak miminko, takze hlavu vzhuru🙂

karol84
21. mar 2010

sambucca, ja vysazovala HA v roce 2008 a za celou dobu se to nesrovnalo a momentalne to ani nevypada, ze by se neco srovnat melo. bohuzel ani s tim tehotenstvim to zatim nevypada moc ruzove ☹

carina
21. mar 2010

karol84, u mě totéž ☹
Už neberu HA tři čtvrtě roku a pleť je teda fakt hrozná. Vyzkoušela jsem bylinky, čínskou medicínu, psyllium, všemožnou drogerii proti akné a NIC! Nakonec jsem skončila na kožním a až tam mi dali mast, která pomohla. Ovšem v době, kdy se nemažu, tak mi ty pupínky bleskově naskáčou.

carina
21. mar 2010

Cyklus jsem dávala dohromady asi půl roku, až teď to vypadá, že mám normální ovulaci, ťuk ťuk ťuk.

petra123
21. mar 2010

čauky holky tak ja se přidávam bo moje pleť pomalu ve 30 vypada hrozně beru pořad nejaké hormony a ted clostalbelgit a to je hustý hormon 😀 a co dělam pro to vše a nic nepomahá prostě nic ☹ snažíme se 25 měsíců a pořad nic ted s pomocí léků jsme zdravá ale prostě mimi nic ☹

zuuzana
21. mar 2010

Ahoj holky. Díky HA jsem měla aspoň trošku od akné pokoj. Ale od té doby, co jsem vysadila je to děs běs! A to mám vysazeno od května 2009! Připadám si jako puběrťák 😀 Pořád jen doufám, že jestli někdy otěhotním, tak se to zlepší. Taky beru clostilbegit a k tomu ještě Proveru. 😒

carina
21. mar 2010

Hm, tak koukám, že to akné je ještě pohodička. Ale strašně mě zaráží, kolik holek má po vysazení HA problémy s ovulací a musí brát další hormony, aby se jim vůbec nastartoval cyklus. Já kdybych to věděla, tak bych snad HA ani nikdy nezačala brát. 😖

carina
21. mar 2010

Ale můj doktor je toho názoru, že je zdravější antikonepci brát než nebrat.

jarusenka
21. mar 2010

Carino, gyndaři si obecně myslí, že antikoncepcí ženským prospívaj, ale já myslím, že je to hnus a doufám, že už jí nikdy nebudu muset brát. Určitě by o ní více holek víc přemýšlelo, kdyby věděly, jaké mohou být problémy z dlouholetého braní HAK.

gerdusha
autor
21. mar 2010

ahojte baby, tak vidim, ze predsalen som neni sama s mojim problemom...

bola som v lekarni, aby mi poradili nejaku kozmetiku a lekarnicka mi povedala, aby som isla do drogerie a kupila si pletovu vodu...mno...aj tak sa da, co?... 😒

sem
22. mar 2010

Ahoj holky, opravdu v tom nejste sami já vypadám jak sluníčko, ale minimálně třicetitečné 😠 jsem samý beďar, bolák a cysta a vše kolem pusy nad horním a pod dolním rtem, ale festově! V současné době mám 3 kožní lékařky a moc si se mnou rady nevědí, teď čekám na výsledky hormonálního profilu, stěrů z krku a nosu apod., ale jsem si naprosto jistá, že to je hormonální neboť jsem 14 let nepřetržitě užívala HA a najednou po vysazení tohle???? Jinak na ty pupínky docela dost zabírá DUAC gel, dost zblednou a hodně rychle je vysuší 😉 . Jinak se šíleně děsím léta, neboť teď to mohu alespoň trošku zamaskovat Aknecolorem, ale v létě asi nevylezu z baráku, neboť aknecolor se bude na obličeji teplem rozpouštět a bez zamaskování nejsem schopna jít po ulici.

carina
22. mar 2010

Já mám taky DUAC gel a je fakt super! Jen se trochu bojím, co až se začneme snažit, přece jen je to antibiotikum... 😠

sem
23. mar 2010

Heleď my už se snažím a doktorka mne uklidnila, že hned jak zjistím, že jsem těhotná ať to vysadím a zavolám jí a že prvních 14 dní prý nic nehrozí. Já na tom byla už tak špatně s tím obličejem, že mi vyhrožovali hospitalizací v nemocnici na kožním, beru ještě i vnitřní antibiotika Azytromicin a měla jsem i Sumamed tak doufám, že už se to sklidní a že už nebudou potřeba, no je to šílené a připadám si jediná opupínkovaná na celém světě, protože spousta mých kamarádek se o mimi snaží nebo už ho mají a nikdo takový problém neměl a hrozně na mě lidi zírají a to je to snad to nejhorší když se se mnou baví a já vidím, že mi civí na pupínky ☹ .

estrozinka
23. mar 2010

Ahoj holky, co mě pomáhá na problem. plet je agnucaston. Nemůžu si vynachválit. 😉

bobbule09
23. mar 2010

Ahoj holky 🙂
Konečně vidím,že v tom nejsem sama. Mám 35 let a pleť mám horší než puberťačka 😠 Vyzkoušela jsem spousty přípravků,jednu dobu mi dost pomáhala konopná mast,ale teď co beru duphaston to je fakt mazec. Nejradši bych vycházela ven jen za tmy 😝

katkamarek
23. mar 2010

Tak pridam aj ja svoju skusenost. Od puberty som mala stale problemovu plet a prejavovalo sa to aj na chrbte, pomahalo mi slnko, solarko, v zime mi to zas tak neprekazalo, vyskusala som aj drahe aj lacne pripravky, ale z vlastnej skusenosti mi najviac pomahal Garnier tonikum a gel, kremy som striedala, jednu dobu som nepouzivala ziadny, lebo som mala taku mastnu plet, ze mi to ani nebolo treba, ale to bol iba moj mylny usudok. No a aby toho nebolo malo, tak ako na potvoru sa mi plet nenormalne zhorsila pred svadbou. Cize zacal kolotoc chodenia po lekaroch a kozmetikach, az mi endokrinologicka urobila hormonalny profil a z toho vyslo, ze mam zvysene muzske hormony a z toho to vlastne mam. Cize mi nasadila HAK (v minulosti som ju brala, vtedy to bolo ok, ale som sa jej branila, no inak to neslo, ked som chcela na svojej svadbe nejak vyzerat). Okrem toho som zacala pravidelne chodit ku kozmeticke, aj kazde dva tyzdne, ked je to potrebne, pomaha mi velmi laser, absolvovala som chemicky piling, a mozem povedat, ze ten mi velmi pomohol, pouzivam kozmetiku Jansen cosmeceutical (alebo tak nejak sa to pise), je to vsetko financne narocnejsie, ale ked vidim vysledky, tak mi to nie je tak luto. Teraz uz nemam problem nemat ziadny make-up. No a este jeden moj postrech, urcite mi prekazaju klasicke makeupy, od nich sa mi este viac upchavali pory, ani tie na akne mi neboli dobre, jedine co mozem je pudrovy makeup, ja pouzivam ten od Loreal a som velmi spokojna. No a bezpodmienencne sa musim kazdy vecer odlicit, lebo ked sa mi nahodou stane, ze zaspim neodlicena, tak o dva dni mam hned vyrazky
Hak som vysadila pred vianocami a od vtedy sa snazime aj o babo, bala som sa, ze plet sa znova vrati spat a zhorsi sa, ale asi ta pravidelna starostlivost pomaha.

katkamarek
23. mar 2010

A este som zabudla tonikum Garnier pouzivam doteraz, na to nedam dopustit 😉

sem
23. mar 2010

díky za tvůj příspěvek určitě nám všem pomůže a každý s z něj něco vezme. Já už ze zoufalství uvažuji i o laseru SMOTHBEAM, ale recenze jsou opravdu velmi rozdílně a zároveň je to drahé, ale čert vem prachy, ale hlavně, aby to pomohlo což některé recenze tvrdí, že se pleť dokonce zhoršila tak nevím. Jinak já Garnier používala i po čas braní HA a bylo to OK, ale teď pomáhají pouze léky a make-up ani nehrozí zatím pouze Aknecolor, ale má kosmetička používá Jansen kosmetiku jak píše katkamarek tak přemýšlím, že to také zkusím, snad to bude OK 😵

sem
23. mar 2010

katkamarek: bolel ten chemický pealing a jak dlouho jsi se z toho loupala????

katkamarek
23. mar 2010

sem chemicky piling nebolel, bolo to trosku neprijemne, kura sa opakovala 5 krat a treti krat to stipalo najviac, no je to reakcia, ale moja kozmeticka ma laser, ktorym mi pokozku po osetreni, hoci len cisteni stale upokoji. A ja som sa z toho vobec nelupala, moja plet je celkovo odolna, ja sa smejem, ze je ako hrosia koza 😀. Ona vravela, ze mozem mat pocit suchsej pleti po osetreni, ale to sa da riesit kremom, mozno som mala sem tam suchsie miesta, ale inak nic. Osetrenie vyzeralo asi tak, ze mi natrela na tvar nejake dva pripravky naraz, nechala posobit niekolko minut, zotrela, presla laserom a natrela krem. Cele to trvalo mozno 30 min. Podla toho co pises mas asi dost velky problem, urcite je dobra aj kozna doktorka, ale je potrebne to riesit aj u kozmeticky, lebo je potrebne plet pravidelne precistovat, to som sa presvedcila sama na sebe. ja som sa do toho stadia dostala asi aj kvoli tomu, ze som sa zanedbala. Cize by si sa mohla poradit aj s koznou lekarkou, ze co by si mohla este okrem klasickeho cistenia vyskusat, lebo ked mas ATB maste, tak treba byt opatrny, aby si si neurobila este vacsiu skodu. Mne moja kozna neodporucala laser, ked mi dala ona masticky. Ja som vsak nakoniec koznu vylucila a vyriesila to kozmetickou a samozrejme aj tabletkami. Bola si na hormonalny profil alebo nejake vysetrenia? Lebo to musi mat nejaku vnutornu pricinu.

O tom laseri smothbeam som nepocula, takze neviem ti nic povedat.

sem
24. mar 2010

katkamarek: dnes právě ráno jsem volala na výsledky hormonálního profilu a prý je vše v normě, to samé u stěrů z kruku a nosu tak už fakt nevím co se to děje, ale jsem také přesvědčená o vnitříní příčině. Včera jsem byla u kosmetičky tak mi to vše krásně vyčistila a dnes když mám aknecolor tak vypadám docela normálně akorát jdou vidět všude okolo pusy tmavé fleky - jizvy. Když se odlíčím tak jsem opravdu šíleně puntíkatá, ale hlavně, aby nerašily další pupeny, fleky vymizí když se nezačnou dělat nové pupínky, ale zatím jsem na antibiotikách tak uvidím co bude až je vysadím. Snad už to bude OK. Jinak chodím na kožní na nějaký měký laser, ale žádné zázraky nevidím ☹ .

Jinak co se týká chemického pealingu tak mi ho chtěli dělat na kožním s tím, že rekonvalescence trvá cca 5 dní kdy musím být doma kvůli infekci, upozornili mne, že budu mít puchýře po obličeji, které budou postupně praskat a bude z nich vytékat voda a cca po 5 dnech začne fáze loupání, která bude trvat cca 14 dní a pak snad budu vypadat normálně. Prý je to dost hluboký zásah do kůže tak nevím, ale bojím se toho.

jarinek
10. apr 2010

Ahoj holky,tak já se přidám jestli můžu.Já jsem taky měla problémy s pletí před několika lety a dočetla jsem se užívat selen se zinkem.Je to sice na delší dobu,ale neměla jsem ani jeden pupínek.užívat aspon půl roku aby byl výsledek.Já to vysadila několik let byl klid a teď se k tomu vracím protože začínám opět nějak kvésti.

denne73
18. apr 2010

Ahojte dievky aj ja sa pridávam . My tiež snažilkujeme ostošesť. Mne sa asi pred 2 mesiacmi začalapokožka na tele neskutočne premasťovať no hrôza .Akoby som bola potretá olejom na oplovanie. hlavne na chrbte a dekolte. no čo už je toto po 30. je to možné.??

denne73
18. apr 2010

No super samé chyby. sorry dievka. ale už od rána sedím pri pc pretože finišujem bakalárku tak mi statočne drbe.