Problémy s opaľovaním

vavka33
30. máj 2008

ahojte.
Chcem vas poprosit o rady pri tomto probleme.
Dva dni som sa opalovala a slnko ma spalilo-o oblasti dekoltu a na pleciach,co sa mi este nikdy nestalo a pritom som vzdy na slnku dlhe hodiny
mala som aj krem na opalovanie.
Po dvoch dnoch sa mi urobili pluzgieriky a strasne to svrbi.Tak by ma zaujimalo,ak mate s tym problemy,co pouzivate a ci sa to moze opakovat.Viem,ze je na to fenistil gel,kalciova mast a dolgit-ale ten je na predpis.
dakujem

tretulka
30. máj 2008

ahoj vavka, mna to potrapilo vlani, tento rok zatial nic, tak uvidim...nebola som u dr., davala som si fenistil, ked som isla von, tak som sa snazila mat tricko s mensim vystrihom a aj tak som sa riadne natrela...nebolo to prijemne, preslo to po par dnoch...drzkaj sa 🙂

mywiel
30. máj 2008

Panthenol spray... na slnecne alergie a spaleniny je aj prevencia homeopatia, spytaj sa v lekarni.

vavka33
autor
30. máj 2008

Dakujem babulky.
Mna to dost prekvapilo,fakt som to nikdy nemala a rozmyslam,ci to nie je preto,ze uzivam Beta-karoten,je to teraz 1.krat-je to pre lepsie a krajsie opalenie.No to teda fakt ☹ s

otrivinkajanka
30. máj 2008

vavka ja mam to iste a pouzivam aj krem 20 faktor v dekolte sa mi vyhadzali vyrazky a hrozne svrbia umyla som sa a vycistila som si to pletovou vodou uvidim do rana co bude 😒

vavka33
autor
31. máj 2008

Ja pouzivam 2faktor,ale dnes som si kupila novy olej so 4kou a betakarotenom 😀 Idem sa slnit,ale dekolt zakryjem,lebo by som sa zblaznila,boli to,svrbi,no hruza.Natieram sa kalciovou mastou a fenistilom,ale nepomaha,ak to neprejde v pondelok asi pojdem k dokine,je na to krem,ale len na predpis

otrivinkajanka
31. máj 2008

vavka co to je za krem?

alionuska
31. máj 2008

Vavka,skus si to natriet bielym jogurtom! 😉

vavka33
autor
2. jún 2008

ten krem je beloderm

Ahoj Alionuska.Ako sa mas?Jogurt to poznam,alebo kysle mlieko,ale to ja som chytila alergiu az po dvoch dnoch,to sa dava,ked sa species,hned vecer a tak 😉

tatiana
2. jún 2008

Vavka - skus naozaj ten Panthenol - je to suepr 🙂

a 4 faktor? nie je to malo? 😅

terina25
2. jún 2008

Ahojte kočky.

Ja s touto alergiou ,,bojujem,, asi 8 rokov. Nikdy som nemala žiadne problémy s opaľovaním.Prvý krát sa mi to objavilo ,keď som s mojím priateľom - teraz už manželom šla k moru - Grécko.Asi po dvoch dňoch opaľovania som sa začala strašne škriabať.A pritom som nebola ani veľmi opálená.Kritickými oblasťami sú dekolt a občas aj ruky,chrbát a brucho.

Bola som aj u lekárky a poradila mi - solárko.Vyskúšala som ,ale ani to nepomohlo.Predpísala mi aj lieky - Claritine ,ale ani to nepomohlo.Povedala,že to sa nedá nijako liečiť 😖

Takže teraz používam najvyšší faktor aký existuje - aspoň si myslím - 100.Ale poviem pravdu,že ani to nejako nezaberá.Mám vyskúšaný aj beta karotén - ani to nepomáha.

Minulý rok sme boli na svadobnej ceste v Egypte - a našťastie ma tam tieto problémy obišli.Celý čas som bola pod slnečníkom a ,,vystrčené,, som mala len nohy. dekolt som si stále natierala krémom s OF 100 a nemala som žiaden problém.

takže moja rada, vyskúšajte citlivé časti tela nevystavovať priamo slnku.

mari.m
2. jún 2008

ahojte,
dam svoju skusenost a radu :

minuly rok mi diagnostikovali alergiu na slnko 😠
velmi ma to trapilo, ale naucila som sa s tym zit 😵
vsimla som si, ze ma to najviac trapi v maji/juni..v lete,ked je koza na slnko zvyknuta, tak uz ani moc nie..

na telo pouzivam detsky krem na opalovanie s OF50

a na tvar som si tento rok kupila z lekarne La roche possay-fluid/na zmiesanu pokozku/ s OF50,
nic ma nesvrbi, oci ma nepalia..ani pluzgieriky an dekolte a rukach sa nevyhadzali..

jedinou nevyhodou je,ze cele leto budem bledula.. ale co uz..hm 🙂

alionuska
2. jún 2008

Vavka,dakujem za opytanie.Mame sa celkom fajn.Tak asi ti velmi neporadim.Ja neviem co je to alergia na slnko,chvalabohu.Ale pri mojom stasti sa mi moze stat,ze aj ja ju budem mat.Lebo uz mam toho dost,s cim sa trapim... 😅
Ale dufam,ze nie,lebo ja slnko milujem. 😉

biela
2. jún 2008

ja to mávam každý rok v tým prvých letných mesiacov, kým si zvyknem na slnko, mám dosť citlivú pokožku a ani vysoký UV faktor nepomáha. pomáha pár týždňov úplne bez slnka, panthenol.

kaciatko81
2. jún 2008

ahojte, tak toto presne poznam 😖 kedysi som pouzivala daylong a bolo to fajn. minuly rok sme isli do turecka a v lekarni ma presvedcili, ze bioderma je lepsia ako daylong... no po 2 dnoch som bola ako rak a schopna sa cely den skrabat. nepomahal fenistil mast, tabletky, studene obklady, proste nic... ale po par dnoch to preslo a bol pokoj, mohla som byt na slniecku cely den. vraj si pokozka po case zvykne... no nic, aj tak asi tento rok vyskusam daylong.
mari.m-neboj biela nebudes... ja pouzivam vzdy vysoky faktor a v pohode... minuly rok ta bioderma bola 40 😅

mari.m
2. jún 2008

kaciatko, ja som minuly rok pouzivala tiez biodermu,ale OF50 na tvar..

tak hovoris, ze aj napriek vysokemu faktoru ma moze opalit??? wooow.. tak to sa tesim 😵

kaciatko81
2. jún 2008

mari.m, no m sme mali tu 40, manzel uplne v pohode, ja ako racik, co by az tak nevadilo, ale bola som uplne zuriva ako to svrbelo 😅
ja som mala na tvar myslim to, co si si ty kupila teraz (mam na licach rozsirene cievky) a v pohode...
a vazne neboj, kludne sa opalis... este sa mi ani raz nestalo, ze by som sa neopalila nech som pouzivala cokolvek 😀

vavka33
autor
2. jún 2008

Ja som pouzivala vzdy len dvojku faktor.
Uz mi to preslo,tak som zvedava,co bude,boli sme sa prejst,mala som tielko s velkym vystrihom,tak cakam,ci to zas zacne palit,ale uz sa skriabem.Ak sa vyhadzem,trafi ma slak.Ja som opalovaci typ,milujem slnko a ak sa nebudem moc slnit,tak ma porazi.
Dakujem baby za rady a postrehy,ste zlate.Budem musiet zajst na kozne a vyskusam aj daylong.A pantenol si idem kupit pri najblizsej ceste okolo lekarne. 😉

katja78
4. jún 2008

Ahojte kočky,
aj mne je tento problém dlhé roky vlastný, ale pomaly sa mi ho podarilo dostať pod kontrolu.

Osvedčil sa mi Daylong, t.č. používam 16f., ale tá istá firma vyrába aj Microsun (nie som si istá, či je stále na trhu) a ten je ako malta, i keď má len o niečo vyšší faktor (20-ku), BTW faktor opaľpvacieho prípravku nehovorí o tom, aký je "silný", ale koľko-krát dlhšie sa môže používateľ vystaviť slnku ako by bolo možné bez akéhokoľvek opaľovacieho prostriedku vzhľadom na jeho daný typ pokožky.
Základom ale je "zvykať" kožu na slniečko ešte na jar, kedy síce nesvieti tak intenzívne, ale u nás je na jar dosť tenká ozónová vrstva, to je to, že ozónu býva napr.20 % pod dlhodobým priemerom. Chodiť von čo najčastejšie a už vtedy sa natierať opaľovacími krémami, ak máte odhalený dekolt, alebo ruky. To by pre kočíkujúcu maminu nemal byť problém. 😎 😎
Čo sa týka antihistaminík - lieky proti svrbeniu a iným príznakom spôsobených alergickou reakciou, mne sa osvedčil Telfast (vyrába Aventis, čož je seriózna farmaceutická spol.) a ten je skutočne účinný, berie sa len 1x denne, nemá sedatívne účinky. Ale POZOR: treba ho užívať vtedy, keď ešte nie sú príznaky a dlhodobo, aspoň mesiac-dva. Keď už vás niečo svrbí, veľmi nepomôže, ani žiadny iný liek z tejto kategórie. vtedy je najlepšie nechodiť von, počkať, kým odoznie účinok už vyplaveného histamínu, koža sa trochu zregeneruje a keď už treba ísť von, tak čo najviac zahalená a najlepšie v tieni 😒
Antihistaminiká sa NEMôŽU užívať v tehotenstve a pr dojčení !!!!!!!!
Dnes už Telfast nepotrebujem, fakt mi stačí pomalé "privykanie" pokožky na slniečko už od skorej jari a Daylong (dávam ho ak dcére, ale 40-ku faktor)
😉 😉 😉

mywiel
4. jún 2008

Ak mate alergiu na slnko, mozte mat rovnako aj na opalovacie kremy dolezite je pouzivat opalovacie kremy s uva a uvb MINERALNYMI ochrannymi faktormi nie chemickymi, je mozne ze tieto kremy su o nieco drahsie ale aspon sa vyhnete alergiam a samozrejme bez parfemu. 😉

mamacat
5. jún 2008

tak sa pridavam do klubu. aj ja mavam tento problem. a tiez ako hovorite nie vzdy.. len na zaciatku leta.
u mna sa okrem dekoltu, a ruk, objavuje to svrbenie niekedy aj na krku (za usami). snazim sa vzdy kremovat a na dovolenke nosit klobuky a tiez nebyt na slnku ked je najnebezpecnejsie cez poludnie.

ketchen
24. jún 2008

ahoj ja mam ten isty problem..same biele fliaciky po opalovani.predtym som to nikdy nemala.ale ked sa poriadne umyjem potom natriem kremom, a nato opalovacim kremom s UV20, je to dobre. ale ak sa natriem opal.kremom ak som dlhsie vonku,kde je spina aj prach, biele fliaciky sa objavia. takze akoby luce reagovali s prachom pri slneni. takze vzdy natierat a ked sa doslnis, na druhy den na slnko nechod lebo to bude horsie, pokozka uz bude vovelkom soku aj ked aa to nezda, ze je to po 1x.

katja78
24. jún 2008

no, nenazvala by som to tak, ze "pokozka je vo velkom soku" 😅
svrbenie a opuch pri alergických reakciách všeobecne má na svedomí histamín vyplavený zo žírnych buniek. pokiaľ sa teda histamín nachádza v krvnom obehu, bude spôsobovať nepríjemné alergické príznaky.
takže pokožke by sme mali dať čas sa zregenerovať tak, aby sa histamín "spotreboval", aktivita žírnych (a iných buniek ktoré sa zúčastňujú na vzniku alergie) buniek utíchla, opuch ustúpil. môže to trvať niekoľko dní.
a následne, ak pokožku znovu vystavujeme slnku, treba sa natierať SPOĽAHLIVÝMI opaľovacími krémami alebo mliekami, prípadne (ak je alergická reakcia veľmi silná a nedá sa vydržať) začať užívať antihistaminiká, POZOR - nemôžu sa užívať v tehotenstve a pri dojčení.

marcelka82
21. apr 2011

Ahojte. Chodí tu ešte niekto? Chcem sa spýtať, či nemáte niektorá skúsenosť pri tejto alergii u ročného dieťaťa. Malá sa mi narodila minulý rok v máji. Slniečko ju chytalo aj v chladku. Tento rok je to to isté. Ale teraz má už tváričku celú červenú, pod očkami napuchnuté a také červené vyrážky. Zčervenanie jej zvyklo prechádzať, keď zašlo slniečko. Ale teraz už prestalo. Lekárka nám odporúčila Dylong Kids OF50. Dala som jej aj Fenistil, ale z rúk ju môžem zložiť iba keď spí. Je nervózna, uplakaná. Ťahá ju to vonku. Ale aj tam je taká. Ako to zvládnuť pri hyperaktívnom dieťati?

marrrrrry
23. máj 2011

@katja78 Ahojko a Ty si kožná ??? ja som min.rok dostala predposledný den na dovolenke v Chorvátsku alergiu na slnko nepríjemné mala som to na dekolte a rukách ☹ Predtňým som aj do solária chodila aj na kupaliská a nič , tento rok ideme do Bulharska obávam sa čo bude ☹ P redvčerom som sa slnila doobeda ok, ale včera som bola asi hodinku a pol na slnku a večer sa mi objavily na nohách od stehien jak sa mi nohy podla krataskov chytily až pod kolená také malé fliačiky trolinka napuchnuté sem tam svrbiace neviem dala som si aj pivko jak som prišla z vonku ale len asi deci tak neviem či to bolo od toho piva alebo to je slnkom lebo mám to aj dnes ked si prejdem po stehne nemám hladku kožu takú vyhádzanú ☹ nezabral ani pantenol ani ditiaden ☹ myslíš že to je z toho slnka tie vyrážky ??? premýšlam teraz teda aký krém kupit moj malý ma daylong,a teta zas na alergiu používa ten eucerin protialergický a ešte mi niekto spomínam biodermu tak teraz neviem ktorý ? :-/ šlak ma trafí až to je alergia na slnko ledva som čakala kým bude slnko že sa budem slnit a teraz toto ☹

katja78
23. máj 2011

@marrrrrry - nie som kožná. Celá rodina používame Daylong, ja vždy aspoň na dekolt a predlaktia, keď idem na viac ako 15 minút von, čiže temer denne + treba privykať kožu na slnko po malých dávkach bez krému už na jar + prírodný vitamín A (syntetický vraj môže mať karcinogénne účinky) + ak to nejde takto, tak na čas brať antihistaminiká, lebo svrbenie je jedna vec, ale histamín má aj iné účinky (malátnosť, strata nálady, pôsobí cez receptory v mozgu). A solárka by som v budúcnosti veľmi zvažovala.

marrrrrry
23. máj 2011

No neviem veru čo to je hm ☹ ak neprejde pôjdem kožnej nech do dovoelnky to poriešim lebo by ma mrzelo keby som sa musela slnka stránit ☹ Nechám si aj v lekrni poradit a popísat tie krémy nejaký vyberiem mám doma len 25-tku garnier ☹