Problémy s pankreasom

vendi77
7. máj 2015

Dobrý večer mamičky.... prosím mala niektorá z vás cystu alebo "niečo" na pankrease? mne včera na sone našli nález o veľkosti 7x6 cm....v pondelok ráno idem na CT kde mi presne povedia čo to je.... mám veľké bolesti celej brušnej dutiny žiadne lieky na bolesti mi nezabrali ani to čo mi doktorka predpísala. vraj musím vydržať do pondelka na CT potom mi nasadí liečbu, ked bude vedieť čo tam je... mám veľmi vysoké hodnoty CRP 120, norma je do 6. priznám sa, že sa bojím....

bonaqa2013
8. máj 2015

@vendi77 presne toto mal môj exmanžel. No nie je s tým sranda. Jeho operovali, mal dos´t blbé výsledky aj keď bol vtedy pomerne mladý - krátko po 30-ke, dlho sa z tej operácie dostával. V súčasnosti má chronickú pankreatitídu - diéta celoživotná, a žiadny alkohol. Nechcem ťa strašiť, ale prečítaj si niečo o tom na nete.

vendi77
autor
9. máj 2015

áno čítala som si o tom... dakujem . ja sa len bojím aby to nebol nádor.... lebo zatiaľ to nie je isté či je to cysta...až v pondelok sa to dozviem po CT.
@bonaqa2013

zuzik307
9. máj 2015

@vendi77 cudujem sa, ze s takymi priznakmi nelezis na chirurgii...moze to byt akutna pankreatitida 😒 nevracias?

vendi77
autor
9. máj 2015

@zuzik307 nie neležím, vraj mám počkať na výsledky CT-ka, ktoré mi budú robiť až v pondelok.... ide o to, že vraj cysta sa vyskytuje na hlave pankreasu a ja mám nález dosť veľky medzi telom a chvostom pankreasu....takže za to potrebujú zistiť podľa CT či to nie je tumor. a ja stresujem samozrejme a zisťujem, či tu nemá niekto takú skúsenosť ako ja, že tiež bolo podozrenie na nádor a nakoniec to bola len cysta...

vendi77
autor
9. máj 2015

@zuzik307 nevraciam. len mám silné bolesti v oblasti brucha, ani horúčku nemám nič. no a to vysoké CRP mám 120...

feist
9. máj 2015

@vendi77 ahoj,si doma?ak ta s takýmito bolesťami a nálezom poslali z nemocnice tak nic moc:/ ak by boli bolesti na nevydržanie,kludne pohotovosť,musia ti dat infúzie.nech je to hocičo,pankreaticke bolesti su jedny z najhorších,na infúzie od bolesti mas plne právo.nevies nahodou hodnotu lipazy?ak mas pri sebe výsledky,museli ju stanovovať (dufam).drz sa

zuzik307
9. máj 2015

@vendi77 a zacala ta bolest nahle, alebo po nejakej dietnej chybe? si na diete, alebo mozes normalne jest? bolesti pri pankreatitide su ukrutne, liecia sa morfinom, preto ti lieky od dr. asi nezaberaju ☹

vendi77
autor
9. máj 2015

@feist ahoj,dakujem si zlatá. som doma, ale výsledky nemám pri sebe. no uvidím čo bude v pondelok, dovtedy to musím nejako vydržať....teraz mi je trocha lepšie, stále ked sa napijem čistej studenej vody tak sa mi na chvíľu uľaví, nechápem.

vendi77
autor
9. máj 2015

@zuzik307 bolesť začala náhle, nikdy som nemala žiadne zdravotné problémy okrem nádchy...ale beriem antibiotiká už druhý deň, tak tá bolesť je o niečo znesiteľnejšia než bola v utorok, stredu a vo štvrtok... možno mi zmiernili ten zápal.

zuzik307
9. máj 2015

@vendi77 tak drzim palce 🙂 daj potom vediet, ako si dopadla...

vendi77
autor
12. máj 2015

@zuzik307 tak kočky, CT vyšetrenie ukázalo že nemám cystu na pankrease ale medzi klučkami čriev.... takže čakám na magnet.rezonanciu a potom smer chirurgická klinika a operácia... dufam, že všetko dobre dopadne
@feist

feist
12. máj 2015

@vendi77 ahoj, verim ze predstava bliziacej sa operacie nie je nic moc, ale som rada ze to nakoniec nie je pankreas. a hlavne ze to je len cysta. drzim palce 🙂

zuzik307
12. máj 2015

@vendi77 prajem vela zdravicka 😉

1ludka1
23. máj 2015

Dobrý deň, pri ochorení pankreasu vyskakujú aj vyššie hodnoty amyláz, viete mi niekto povedať kedy to už je akútne? Norma by sa mala pohybovať niekde okolo1,6 v mojom prípade to bolo nieči vyše 2,8 držím dietu,čaká ma gastro, bolesti ustali pri zmene stravy len občas ma sem tam "pichne".

1ludka1
25. máj 2015

@vendi77 prosím vás, akú máte vy skúsenosť?

rose32
25. máj 2015

Jacon pomaha caj....

vendi77
autor
25. máj 2015

@1ludka1 dobrý deň, chvalabohu u mna CT vyšetrenie a následne Mag.rezonancia vylúčili umiestnenie cysty na pankrease, cystu mám medzi črevami... presnejšia diagnoza znie mezoteriálna cysta ( medzi črevami) lekár na sone mi chybne diagnostikoval cystu na pankrease... bolesti mi už ustúpili a čakám na operáciu ked sa mi upravia hodnoty sedimentácia a CRP v krvi...dovtedy operovať vraj nemožu. cysta musí von má nehomogénny obsah....

katarinaruny
16. nov 2015

dobrý deň
Chcela by som Vás poprosit kde najdeme fakt dobreho
GASTROENTEROLÓGa , dakujem za radu kolegina na cysty na pankreasy a niak jej lekari nepomahaju a ma bolesti a nic s nou nerobia

andrea76
10. dec 2016

@1ludka1
Ja som prave dosla domov z nemocnice s akutnou pankreatitidou. Hodnotu amylasy som mala 2776. Boli to ukrutne bolesti