Problémy s trávením

roxi223
1. jún 2021

Ahojte, neviem kde začať...proste môj problém je v tom, že som odjakživa štíhlej postavy, snažím sa pribrať ale nedarí sa mi. Najväčší problém momentálne nastal v tom, že mám neskutočne zlé trávenie. Nesmiem ťažké jedlá, stačí viac matného a už na druhý deň sedím na wc... To isté kyslé kapusta- neskutočne kŕče až niekde.
Mak?och hrôza týždne nikde vyjdem. Mliečne výrobky mi tiež nerobia dobre. Obmedzila som ho na minimum. Neviete mi poradiť čo to môže byť?
Akurát včera sme mali zapekané zemiaky s kyslou smotanou a syrom, a dneska? Hneď ráno ťažoba na žalúdku, pocit na zvracanie, 3x na wc, strašne nafukovanie...alebo čo by pomohlo na pretrávenie?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
1. jún 2021

@roxi223 vysetrit na alergie a intolerancie

iriska13
1. jún 2021

...žlčník v poriadku?

roxi223
autor
1. jún 2021

@iriska13 nebola som nikdy na žiadnom takom vyšetrení

roxi223
autor
1. jún 2021

@roxi223 vôbec neviem kde sa odraziť, kam ísť, kde sa pýtať keďže obvodu lekárku mám riadnu....

iriska13
1. jún 2021

@roxi223 no presne taketo problemy som mala a bim, žlčníkové kamene...pýtať sa na vyšetrenie určite...a ked nie žlčník, treba riešiť dalej ako píšu vyššie baby...😉

majamat
1. jún 2021

@roxi223
- moze ist o alergiu, ci intoleranciu
- moze ist o problem so zlcnikom, ci pecenou,
- mozes mat histaminovu intoleranciu
- mozes mat malo traviacich stiav
a urcite sa najdu aj dalsie dg.

fakt najlepsie urobis, ked sa das vysetrit. a pytaj sa na gastro

iwanka222
1. jún 2021

@roxi223 Aj helikobaktera mozes mat

petra_ko
3. jún 2021

@roxi223 Ahoj, skus saponíny, su to prírodne extrakty, ak máš problémy s trávením, malo by ti pomôcť. Mala som obdobné + zápchy a niekto mi poradil diamond yaccu so saponínmi, zo začiatku síce nastalo zhoršenie, ale potom sa mi trávenie, bolesti brucha, stolica krásne upravili, Nedám dopustit na Yaccu od doktora Sovy. 2x do roka ich užíva a super, aj pleť sa mi vyčistila👍❤

saska00
24. máj 2023

Vidim že stará téma, no pomohlo vám niečo ? Prišli na niečo ?