Problémy so silnou menštruáciou

zuzulka22
14. máj 2016

Ahojte maminky, prišla som si k vám po radu. Po mojej mame som "zdedila" silnú menštruáciu, ktorá sa mi po pôrode ešte zhoršila. Krvácam 11dni a to veľmi silno, okrem toho zo mňa idú až také zrazeniny krvi. Keďže sa to stále zhoršuje navštívila som minulý mesiac gynekológa, ktorý mi predpísal lieky Provera na upravenie cyklu. 15 dní od menštruácie som ich začala užívať po dobu 10 dní a celý ten čas som špinila až kým mi neprišla menštruácia. Tá však bola rovnako silná ako predtým. Okrem toho mi pri užívaní týchto liekov vôbec nebolo dobre. Stále ma z nich bolela hlava a cítila som sa celkovo zle. Som už z toho zúfalá neviem či lieky brať, alebo sa na to vykašlať a skúsiť homeopatiu. Preto som sa vás chcela spýtať či nemáte niektorá skúsenosti s týmito liekmi. Či vám po určitej dobe zabrali, alebo nezabrali? Alebo ako ste riešili vy podobné problémy s menštruáciou? Ďakujem vopred za každú odpoveď.

janinah
14. máj 2016

Homeopatiu neuznávam.....potrebuje sa nájsť príčina,že dedičnosť to je málo.....treba hormonálny profil,ultrazvuk....porozprávaj sa ešte raz s lekárom či to mieni riešiť aj inak ako receptom na liek / a skúšať či niečo zaberie,ale len potlačí a nerieši príčinu/alebo si nájdi iného lekára

beba007
14. máj 2016

pridávam sa k predošlému komentáru od janinah... má pravdu, treba nájsť príčinu.. homeopatiká nepomáhajú, zbytočne vyhodené peniažky... aj ja som to zdedila od mamy a som sa s tým trápila od svojich 12 r.....ale treba nájsť hlavnú príčinu.... mňa poslali na ultz. no tam nič nezistili... potom nasledovala diagnostická laparoskopia, no tam už v maternici zistili ložiská endometriózy, ktoré trebalo odstrániť... o pár mes. som otehotnela ale dovtedy sa to pekne upravilo, žiadne silné krvácania, migrény, hnačky, vracania, kŕče....to všetko bolo preč... a to je tak dodnes....

eliska1986
14. máj 2016

@beba007 ahoj aj si brala nieco na silnu menstruaciu,cyklus ti aj upravil antikoncepciou?a mavala si aj zrazeniny?dakujem ti za odpoved🙂

nutrimas
14. máj 2016

@zuzulka22 Ak ste naklonena alternativnej medicine, tak vyskusajte pupalkovy olej, pomaha pri roznych zenskych problemoch, harmonizuje hormonalnu hladinu, odporuca sa uzivat 1KL rano a vecer, dlhodobo. Tiez ucinna je napr. riasa chaluha bublinata - fucus.

beba007
14. máj 2016

@eliska1986 ja som mala skoro pravidelný cyklus 28-33 dňové ...ale neskutočne veľké bolesti v podbrušku...aj zo mňa vychádzali také krv. zrazeniny... už aj v škole PN 1-2 dni, v práci to isté... buď som si vzala voľno alebo dovolenku alebo 1-2 dňový paragraf...brala som iba bežne dostupné lieky proti bolesti... nospa, ibalgin 400, atď...pila som samozrejme aj rôzne bylinkové čaje, no mne nepomáhali :( gynek. mi odporúčal buď antikoncepciu, ak nechceme dieťatko alebo čím skôr otehotnieť.... keď som brala 1-2 roky antikoncepciu, cyklus som mala nastavené ako hodinky, presne 30.-deň a takmer žiadne bolesti... no len sme chceli dieťatko, vysadila som antikon. a bolesti sa vrátili...

janinah
14. máj 2016

@nutrimas obávam sa,že pupalkový olej je na toto málo,skúsiť môže....výborne napr. pomáha pri bolestiach prsníkov,ale na toto asi stačiť nebude...

sardinka335
14. máj 2016

Ja som mala kratkodobý problém so silnou menštruáciou - po porode. Vystelka maternice narastla vysoko - to videl lekar na uzv. Nasadil mi liek Utrogestan - po jeho doužívaní nemám ziadne problémy, cyklus sa upravil.

kakatulik
14. máj 2016

Tiez si myslim,ze treba prist na pricinu. Ci naozaj nemas zvyseny estrogem. Skusila by som aj alchemilku pocas celeho cyklu dva krat denne salku tepleho cajiku. Mne to velmi pomohlo.

eliska1986
14. máj 2016

@beba007 ja uz antikoncepciu nemozem brat mnaposledy mi bolo z nej na zvracanie,opuchli mi koncatiny a migrenu som mala.Mne na menzes uz ibalgin nepomaha,beriem algifen kvapky.Aj ja mavam zrazeniny najprv som si myslela ze som potratila,no a doktor gynekolog mi dal ascorutin

nutrimas
14. máj 2016

@janinah Mam realne skusenosti, pricom pri pravidelnom uzivani pomohol pupalkovy olej prave pri spominanych problemoch, ako aj endometrioze, cystach, PMS, odstranili sa neprijemne priznaky pocas menopauzy, bolesti pocas menstruacie a silne krvacanie. Samozrejme najdolezitejsie je najst pricinu problemov, nielen potlacat nasledky, da sa vsak predpokladat, ze problemy suvisia aj s hormonalnou nerovnovahou.

@zuzulka22 Robili Vam hormonalny profil?

zuzulka22
autor
14. máj 2016

@nutrimas gynekológ mi pred predpísaním Provery spravil ultrazvuk, následne mi povedal že mám všetko v poriadku. Povedal mi, že to bude brať ako hormonálny problém a tak to aj bude liečiť - čiže mi nasadil hormonálne lieky Proveru,( bez toho aby mi spravil hormonálny profil. ) Len z nich sa necítim dobre hlavne psychycky a mám z nich hrozné migrény, navyše mám neustále chuť na jedlo.

nutrimas
14. máj 2016

@zuzulka22 V tom pripade nic za to nedate, ak vyskusate pupalkovy olej, prip. aj bylinka shatawari (vo forme caju, bezkofeinovej kavy al. vyzivoveho doplnku) je ucinna pri problemoch s menstr. Vsetko menovane sa odporuca uzivat dlhodobo, aby sa dostavili zelatelne ucinky a horm. hladina sa upravila. Drzim palce!

zuzulka22
autor
14. máj 2016

@janinah gynekológ ma vyšetril, spravil mi ultrazvuk. Nenašiel tam nič, vraj je všetko v poriadku a tak vyhlásil, že to bude brať ako hormonálny problém a tak to aj bude liečiť...Mne však táto hormonálna liečba vôbec nevyhovuje ☹ mám snáď všetky vedľajšie účinky, preto po skončení menštruácie nabehnem k nemu a spýtam sa ho či sa to nedá aj inak liečiť.

alijaska
14. máj 2016

mne tiez dr. predpisala tie lieky ale ja som ich nezacala brat, ked som si precitala co vsetko sa moze stat a na co sa pouziva tak som sa tam akosi nenasla. mne dr. vravela ze mam hrubu stenu maternice po pôrodoch a preto mam aj silny menzes...

tova
15. máj 2016

@zuzulka22 obycajny ultrazvuk niekedy nestaci. Treba specialny s roztokom, alebo aj rtg. Mozes mat myomy tie mozu sposobit silne krvacanie,aj bolesti

zuzulka22
autor
15. máj 2016

@tova ja si myslím že problém je naozaj dedičný moja mama má to isté aj jej mama aj babka sa trápila rovnako. ALe na druhej strane ďalšie- poriadnejšie vyšetrenia by mohli aspoň s istotou vylúčiť, že nejde o nič vážne. Len nechápem prečo mi hneď také vyšetrenia sám od seba nespravil.

sova76
15. máj 2016

Tiež som mávala podobné problémy... Teda nebola menštruácia až 11 dní, to nie, max 7 - 8. Ale za to nepríjemná a bolestivá. No po pôrode zrazeniny prestali a aj menštruácia je omnoho slabšia, ale nepravidelnosť zostala, tak 27 - 33 dní. Niekedy je ten výkyv aj dlhší, 37, ale to ojedinele. Držím palce, aby to čím skôr prešlo. A aby lekár povedal, že to automaticky berie ako hormonálny problém, to sa mi nepáči. Ak si nebude vedieť poradiť, skutočne hľadajte iného gynekológa.

tova
15. máj 2016

@zuzulka22 myomy su tiez dedicne, a ma ich viac ako polovica zien, len niektore su vacsie a na mieste kde pritlacaju a bolia alebo mensie a zeny o tom ani nevedia.

zuzulka22
autor
15. máj 2016

@sova76 ďakujem, mne sa tiež nepáči že mi automaticky bez hormonálneho profilu oznámil, že to berie ako hormonálny problém ☹

zuzulka22
autor
15. máj 2016

@tova hneď po menštruácii navštívim svojho gynekológa a spýtam sa ho na ďalšie vyšetrenia, aby som s istotou vedela v čom je problém

lubina
15. máj 2016

@zuzulka22 toto iste mam po druhom porode, silne krvacanie, az male zrazeninky. Gynekologgicka mi zistila myom, malicky, ale ze to moze sposobit to silne krvacanie. Cez menstruaciu beriem ascorutin a pracidelne ma sleduju, kazdeho pol roka ultrazvuk...treba zisti pricinu. Mne sa to s tym ascorutinom upravilo, da sa to zniest a myom je nastastie stale rovnaky, nerastie, tak zatial ani operacia este nemusi byt...

zuzulka22
autor
17. máj 2016

Ďakujem vám všetkým za vaše radi a skúsenosti, vo štvrtok idem ku gynekológovi tak uvidím čo a ako, a keď mi nepomôže skúsim predsa len homeopatiu. Kamarátka mi poradila jednu homeopatičku, ku ktorej chodí a chváli si ju.

meusicka
17. máj 2016

@zuzulka22 dobry, citam tu o vasom probleme a chcem vam odporucik caj z rebricka obycajneho. ja sama ho tiez pijem. pomaha zastavit krvacanie. ja si ho davam pre prichodom MS, reguluje si nim cyklus.
rebricek je velmi zvlastna bylinka, lebo vie krvacanie vyvolat aj zastavit. takze pokial dostanete MS a je uz poriadne silna, tak si zalejte hrncek rebricka. a potom si odsledujte, po par hodinach 3-4 by malo byt uz krvacanie slabsie. pokial tak nie je, dajte si este raz cajik. ak budete vidiet ze krvacanie slabne, tak si uz dalsi cajik nedavajte.
urcite to vyskusajte, je to prirodne, nic tym pokazit nemozete. a nemusite to pit stale, ale naozaj len, ked dostanete mestruaciu. nechat tak 1-2 dni a potom to skusit pomocou rebricka stopnut.
ja som mala tiez uz ako mlada 7dnovu MS, velmi silne, zial az po porode som sa dopracovala k tomu rebricku. teraz mam MS 2 dni silnu a 2 dni len slabe spinenie.

kexik218
17. máj 2016

@zuzulka22 ahoj, ja ako clovek ktory homeopatiu skusil ti chcem napisat vyvaruj sa toho. Su to drahe smejdy ktore "funguju" na zaklade nicoho. Ja som mala sice ine problemy ale tiez som po nej siahla zo zufalstva. Skus si radsej vypozerat na nete nejaky caj. Velmi dobry je rebricek na zenske veci. Myslim ze aj imelo. Kup si knihu zdravie z bozej lekarne od Marie Treben a tam mas krasne rozpisane ktora bylina je na co. Mojej svagrinej napriklad pomaha zjest citron co sa tyka silnej mesntr. Urcite prosim nesiahaj po homeopatii ony vyuzivaju to ze clovek je zufaly.

bzucabzz
9. apr 2024

Baby ja velmi odporucam trstinovú melasu na doplnenie ŽELEZA. Nie na krvacanie. Ked ste silne anemicke a beriete železo v tabletkách tak to zase nie je dobré na pečeň, zaťažuje ju to. Ak chcete vitamin doplnok v tabletkách tak hladajte železo S POSTUPNYM UVOLNOVANIM. To je miernejsie na tu pečeň. Inak k tej melase, je plna vitaminov a mineralov, ma vysoky obsah železa a chuti otrasne 😀 bohužiaľ, akoby ste lízali kovoú tyč. Ale stoji to za to. Ja ju konzumujem tak, ze si ju dam do kaše (čajovú lyžičku) alebo priamo do pusy a rýchlo zapijem čajom. Chceli mi robiť transfúziu krvi, také nízke hladiny železa som mala práve vďaka silnej a dlhej menštruácii. A melasa mi neskutočne pomohla (nebrala som mimo menej žiadne tabletky). Okrem toho je ešte aj železité víno, pije sa to po malých dúškach (max 2 štamrpliky denne, viac nie), to je velmi chutné 🙂 a mimo toho v strave viac listovej zeleniny, špenátu a cvikle. Aj čerstvo odštavena cviklova šťava s jablkovou alebo mrkva + jablko + cvikla je tiez chutna kombinácia. Tolko na doplnenie železa.
Drzim palce.

bzucabzz
9. apr 2024

Baby ja velmi odporucam trstinovú melasu na doplnenie ŽELEZA. Nie na krvacanie. Ked ste silne anemicke a beriete železo v tabletkách tak to zase nie je dobré na pečeň, zaťažuje ju to. Ak chcete vitamin doplnok v tabletkách tak hladajte železo S POSTUPNYM UVOLNOVANIM. To je miernejsie na tu pečeň. Inak k tej melase, je plna vitaminov a mineralov, ma vysoky obsah železa a chuti otrasne 😀 bohužiaľ, akoby ste lízali kovoú tyč. Ale stoji to za to. Ja ju konzumujem tak, ze si ju dam do kaše (čajovú lyžičku) alebo priamo do pusy a rýchlo zapijem čajom. Chceli mi robiť transfúziu krvi, také nízke hladiny železa som mala práve vďaka silnej a dlhej menštruácii. A melasa mi neskutočne pomohla (nebrala som mimo menej žiadne tabletky). Okrem toho je ešte aj železité víno, pije sa to po malých dúškach (max 2 štamrpliky denne, viac nie), to je velmi chutné 🙂 a mimo toho v strave viac listovej zeleniny, špenátu a cvikle. Aj čerstvo odštavena cviklova šťava s jablkovou alebo mrkva + jablko + cvikla je tiez chutna kombinácia. Tolko na doplnenie železa.
Drzim palce.