Problémy so žalúdkom

cherry1981
29. jún 2014

Viete mi poradit? Od stvrtku citim ako kebby som mala na zaludku kamen, taky tazky zaludok, mala som dost stresove obdobie neviem, ci to moze spolu suvisiet, a casto sa mi vygrguje, este len rano vstanem a uz citim tazky zaludok ako keby som tam mala kamen, sem tam aj take palenie v zaludku Stravujem sa zdravo

vefi89
29. jún 2014

@cherry1981 aj stres tomu pomáha. sódu bb , alebo kvapky na žalúdok

kiki68
29. jún 2014

stres je potvora, takze asi klud tomu dat a ked nic tak nacupitat k doktorovi a na gastro.

motiilik
29. jún 2014

ja som toto mala pocas rozvodu...mne pomohli algifenove kvapky a bystrinka(sumienka,ale len ta modro fialova)...drzim palce 😉

cherry1981
autor
29. jún 2014

@motiilik Tiez si mala zaludok ako keby si tam mala kamen? Ako dlho to trvalo? Aj si bola na gastre?

motiilik
29. jún 2014

@cherry1981 ja som bola len na sone zaludka,hadicu mi nerobil a keby chcel,tak to nezvladnem....mala som tiez kamen,tazobu,ako keby mi tam slon sedel...ono sa to po case upokojilo,ked sa doriesila situacia...cas neviem ako dlho,ale take dva tyzdne to bolo...neboj,prejde to,hlavne mysli pozitivne na dobre veci...drzim palce

cherry1981
autor
29. jún 2014

@motiilik Dakujem, zajtra idem k obvodnej a chcem nech ma posle aspon na sono

cicus13
29. jún 2014

@cherry1981 no ja som bola na tom rovnako, este sa do toho pridala kyselina a zo vsetkeho mi bolo tazko.
Skoncila som na gastre....diagnoza : reflux
Hadica sa da prezit, dnes si uz mozes dat oblbovak a ani nevies, len tam niekto s tebou musi ist. Ja som to absolvovala normalne...tak ale aspon mi zistili co mi je. Teraz si davam pozor na stravu a je to ok 😉

cherry1981
autor
29. jún 2014

@cicus13 ved to, ze keby som nieco tazke zjedla,ale nejem, mastne, vyprazane, vsetko si robim dietne, takmer ani nesolim...takze mi ani nemalo co uskodit 😒 😒

cherry1981
autor
29. jún 2014

@cicus13 Na hadici som uz bola dva krat naposledy pred 4 rokmi

sono2
29. jún 2014

A nič žiadny nález?znapadol ma helicobakter. Chod opäť na hadicu a a máš pokoj. Budeš vedieť na čom si.

cicus13
29. jún 2014

@cherry1981 Reflux je vlastne nedovieranie chlopne. A tym ze som to mala zapalene tak to uz bol ten samotny problem....cize kyselina, zle od vsetkeho co som zjedla....musela som pol roka brat lieky. (Helicid, Ganaton)
Takze ak tam uz je zapal...tak pomozu ken lieky. Ale zle robi aj stres ☹
Takze mozno to chce len klud a kedze si uz na hadici bola tak zrejme nejaky problem si uz mala.
Tak drzim palce, aby bolo vsetko ok 😉

danielita18
29. jún 2014

ahoj ako keby si tu o mne písala, ja to mám od minulej soboty, ráno som sa zobudila abolo mi hrozne tazko od zaludka celý den a citila som sa ako keby som týzden nespala a poobede som aj vracala a bolo mi zlle až do druhého dna a odvtedy mi je stále tazko na zaludku tiež ako keby som tam stale mala kamen a uz aj rozmýslam ze ak to budem citit aj zajtra tak pojdem k doktorke,lebo mám ročného syna a nie je to sranda s takým žaludkom sa celý den o neho starat a dnes mi znova bolo tazko a pritom ráno mi nic nebolo a ja si davam pozor nato co zjem snažím sa zdravsie stravovat a nemozem vysmažané a niekto to je stále nič mu nie je a ja si davam pozor a je mi aj tak tazko ale doteraz v phode len od tej minulej soboty mi je stale tak tazko tak ja neviem cím to je a asi som neni jediná

cherry1981
autor
29. jún 2014

@danielita18 Presne aj ja, jem zdravo a taketo problemy 😒 😒 ja to mam od stvrtku tiez rano mi nic nebolo naranajkovala som sa a isla na bicykel s malou a ako som prisla tak mi ostalo zle a odvtedy to mam cely den bez ohladu ci jem, alebo nie, dokonca aj ked sa napijem vody tak mi ten zaludok taky kamen urobi, tak zajtra idem k obvodacke nech ma posle na sono a gastro.
@cicus13 na hadici som bola ked som kaslala a mysleli si,ze mam reflux ,a potom tiez pre bolesti zaludka vtedy mi nic nezistili ale povedali ze je to zo stresu mala som PP

danielita18
30. jún 2014

inak mne ked niekedy zostane tazko alebo aj ked som mala nejakú brušnú chrípku a stale sonm vracala a nemala už co tak som si dala alpu s cukrom zatial vzdy zabralo aj ked mi zostane niekedy tazko tak mi to zaberie ale teraz to uz dlhsie trvá ja este uvidim tento týzden a potom pojdem ak mi to bude robit lebo nie som nato zvyknutá a je to nepríjemne

090379
30. jún 2014

@cherry1981 sono ti všetko neukáže, ja som mala v pohode sono a cez hadičku mi zistil že mám helicobaktera. Skús aj pancreolan, to mi pomáha...ak ťa pošle doktorka na gastro tak choď, ani tá hadička nie je taká strašná, dá sa to vydržať.

cherry1981
autor
30. jún 2014

@090379 vdaka idem na gastro bud. tyzden, ja som sa bala pankreasu ale zaludok sa na sone zevraj vysetrit neda, a ake si mala príznaky?

090379
30. jún 2014

@cherry1981 to ani nebol zaludok ale vyssie,pankreas,bolest,take akoby tlacenie v tom trojuholniku,zobrali mi tede vzorku a z toho vzysiel helicobakter...tu hadicku vydrzis,len treba kludne dychat...ak by si mala helika tak daj vediet...antibiotika sa tazko znasaju...zatial skus ten pankreolan...da sa kupit v lekarni...mne pom
aha

silvapokorna
30. jún 2014

@cherry1981 urcite to moze byt zo stresu. ved nenadarmo sa hovori, ze ti nieco "lezi" v zaludku. 🙂 mne ked je tazko od zaludka, tak mi pomaha pancreolan forte (to su enzymy na travenie), alebo caj lubovnik, alebo studena cola, ale nie vela, len po trochach usrkavat. no a hlavne vyriesit ten stres. drzima ti palce, aby to nebolo nic vazne. pekny vecer.

gucciok85
1. júl 2014

@cherry1981 ahoj. mala som to iste. zacala to so stresom. stale som citila tazobu na zaludku. nafukovanie...vyskusala som vselico diety ,doplnky vyzivy, nic nezaberalo. az som som nasla jeden clanok kde sa pise o nedostatku Hcl v zaludku. preto tie problemy. tak uz nejake 2 roky beriem Betain Hcl a enzymy na travenie. bez toho to nie je ono. Betain Hcl je vyzivovy doplnok. neublizi ti.daj do googla. urcite by som nebrala Helicid atd. aj mne to predpisali ale to neriesi nic. 🙂 . ale najradsej by som nebrala nic

cherry1981
autor
1. júl 2014

@gucciok85 dakujem a enzymy beries ake? Myslis, ze wobenzin by pomohol? Tiez si bola na gastre a na hadici? Caka ma to bud. stredu, 😒

gucciok85
1. júl 2014

wobenzym je slaby a drahy. co j beriem tiez nie je lacny ale oplati sa to. Teraz beriem Superenzymy objednala som si z biocare.sk tam dostanes kupit aj ten Betain Hcl. Ja som uz vyskusala viac enzymov naprv som objednavala z ciech a potom od jedneho z bazar.sk.
bola som na hadici. povedali mi ze zaludok mi nepracuje. nasli tam zlc co tam nema co hladat ked mas dost kyselin v zaludku. Dr.mi naopak hovorila ze mam vela kyselin v zaludku. a dala mi papier co mam jest a co nie a predpisla mi klasiku Helicid. s ym by som doj....la zaludok este viac. povedala mi aby som sa vratila o 3 mesiace. no veru nesla som. ja som sa len chcela uistit preco mam tie problemy.

luxuryfashion
1. júl 2014

Z alternatívnej medicíny odporúčam čučoriedky,veľmi dobre pôsobia na tráviaci trakt a žalúdok.

roxana280
1. júl 2014

@cherry1981 skúste dať vyšetriť na Helicobaktera, ja mám tú sviňu dlhé roky, má to skoro každý človek, väčšine ľudí pomôže preliečenie kombináciou antibiotikmi...žiaľ pár percentám nič nepomôže, to je môj prípad. Inak zaberá aloe vera a probiotiká.Helicobakter sa dá na gastre vyšetriť dychovým testom, je najspoľahlivejší, zo stolice žalúdka nie je tak spoľahlivý.

cherry1981
autor
1. júl 2014

@roxana280 a ten dychovy test sa ako robi? 😕 Ja som myslela, ze len hadicou 😕 ake mas problemy? Priznaky? Beres lieky? Bud. tyzden idem na gastro uz som objednana

roxana280
1. júl 2014

beriem lieky, prakticky stale. Palenie zahy, zle travenie a pod. uz som viackrat vracala krv, ale ja to mam velmi zle...uz roky..dychovy test stoji cca. 30 eur, vypijes dzus s latkou a fuknes do trubicky a pockas na vysledky, vobec to neboli, uz sa mi stalo, ze mi dali hadicku do krku, vzali vzorku a nepotvrdili Helicobaktera a dychovy test ho potvrdil, ten je najspolahlivejsi, ak by som bola vami zaplatim, idem a ak ho potvrdia zoberiem ant, u vacsine ludi tym koncia problemy

nikol955
Odpoveď bola odstránená
Zobraz