Psoriáza

natal12
30. apr 2014

Ahojte , máte skúsenosti so psoriázou? ..Moj bývaly ju má a ja neviem či som to nechytila od neho .. alebo mám len alergiu ☹ fakt neviem ,, musim ist k lekárovi . Ale čitala som že psoriáza sa nedá prenášat na druhých ludí , tak neviem ☹ NA tele mám nejaké vyrážky dúfam že to psoriáza nebude ☹

astonka
6. mar 2020

@dakota50 dobry aky prispevok na co?

dakota50
6. mar 2020

@astonka napríklad na lieky alebo neviem, ja mám pri celiakii na potraviny aj preukaz zťp

astonka
6. mar 2020

@dakota50 este som nepocula o nikom o nejakej dotacii na to ochorenie ani by ma to nenapadlo pytat a nemam nijake specialne lieky alebo stravu a preukaz ztp uz vonkoncom niena to si myslim su ine tazke stavy a zdravotne znevyhodnenia

dakota50
6. mar 2020

@astonka ja len som bola zvedavá lebo jedna známa mi vravela že sú príspevky

astonka
6. mar 2020

@dakota50 hm neviem mozno to pri tazkej forme psoriazy ja chvalabohu taku nemam ale mam aj psoriaticku artritidu tu uzviam velmi silne lieky(poizivaju sa aj pri silnej forme psoriazy) sa mi po nich aj psoriaza pekne upravila

dakota50
6. mar 2020

@astonka môj švagor ma dlhé roky , jedna známa mi vravela že kozna lekárka by mala informácie o príspevok na ošatenie a neviem ešte čo, tak preto som chcela vedieť

astonka
6. mar 2020

@dakota50 hm nikdy mi kozna nieco taketo nespomenula psoriazu mam cca 25rokov zo zaciatku a neskor som mala viac lozisk ale nikdy to nebolo brutalne

dakota50
6. mar 2020

@astonka no neviem on ma na celom tele dosť, tak skúsim ešte na sociálnom zistit

astonka
6. mar 2020

@dakota50 ano su aj tazke formy psoriazy lezala som v nemocnici a videla na moju dr.vredy povedala ze ja mam taku "peknu" psoriazu

jaja198
10. máj 2020

som psoriatik..info pre astonku..na UP odd. kompenzacných príspevkov,treba podať žiadosť na ZŤP,ako aj o kompenzačný príspevok na hygienu čo činí 19,54 eura mesačne..
detto ohladom ZŤP pre pacienta so psoriatickou artritídou

janamexico
5. apr 2022

@snazilka1983 dobry den viete mi povedat podla foto ci toto je psoriaza

verini
3. feb 2023

@janamexico potvrdili vám psoriázu?

janamexico
22. feb 2023

@verini niečo spojené s cukrom ale názov si nepamätám ako som upravila stravu vysadila cukor tak to prešlo ja mam aj začínajúce cukrovku
@verini