Psychiatrická nemocnica v Kremnici

dudus123
17. nov 2012

prosim ak mate niekto skusenost budem vdacna

namornicka
26. dec 2019

Opozicny vzdor? To je ludovo povedane skusanie hranic, nie? Od toho sme my dospeli, aby sme im tie hranice nastavili. Raz som citala rozhovor s jednym skusenym ceskym psychologom a ten hovoril, ze je prirodzene, ze dospievajuce deti skusaju hranice. Ze ak by neskusali, vtedy treba vyhladat psychologa.

zuzkaaniko
1. jan 2020

@katalin74 ďakujem za úprimnosť a že si na nás myslela. Odkedy je doma sme si spolu stanovili pravidlá a tak isto sme viac spolu počúvam ju rozprávame sa, chodíme na dlhé vychádzky. Sama musela prísť na to čo robí zle a ona sama si priznala že v Kremnici prišla na to že my dve musíme spolupracovať aby sa zmenilo jej správanie nie doktory. Snažíme sa o to každý deň. Ešte raz veľmi pekne ďakujem

1cita
14. jan 2020

Dobry veer moj sym ma 12 rokou momentalne je v Martine no chcu ho dat aj do Kremnice viete mi napisat co ho caka ?dakujem

kremnica_detske
26. jan 2020

Do Kremnice radšej dieťa nedávajte, vládne tam stredovek a deti sa musia pretvarovat že sú bobrucke, lebo by nemohli mať telefonát alebo návštevu za čierne body. Nie je možné dieťa odborné diagnostikovať pokiaľ je celý deň v napäti ci zase schyta čierny bod od despotickej sestry ktoré majú celú nadvládu v rukách, lebo na oddelení nie je skoro nikdy prítomný lekár, vzhľadom na to ze je tam na cele oddelenie iba jeden.Personál ma neobmedzené možnosti co sa týka rozhodovania a nerobia sa tam rozdiely ohľadne diagnóz. Každý musí plniť príkazy a zákazy, v prípade ze dieťa odpovie nie podľa logiky personálu dostane čierny bod alebo prazvlastnu injekciu bez ohľadu ci je tam lekár alebo nie. Nie sú tam žiadne kamery a dei zamykaju na noc a nadopuji ichliekmi aby mali pokoj. Nemôžete kontaktovať svoje dieťa ani telefonicky a to až sa mu podarí nazbierať 30 červených bodov. Na návštevu je tiež problém. Hranici to s obmedzovaní ľudských práv a slobôd. Je to smutné vidieť ich sedieť na chodbe bez výrazu alebo sa celý deň dívať na TV, bez žiadnej vychádzky atď. To ze sa to vola nemocnica sa asi pomýlili v názve, lebo podľa režimu ktorý tam vládne tak sa to viac podoba ústavu a pre výchovu chorých... Radšej dajte dieťa do Martina, tam je viac odbornosti a nadšenia. Hodnotenie nemocnice hovorí samo za seba podľa zdravotných poisťovní. Mal by sa o túto prazvlastnu situáciu zaujímať niekto kto ma záujem na právach dieťaťa. Ze by štát?.....

katalin74
31. jan 2020

,,despotická sestra,,prazvlastná situácia,,,že by štát?,,,,po prečítaní tohto článku som si spomenula na našu prírodu,,,som turistka a koľkokrát si zoberem jednu igelitku zo sebou a pri prechádzke vyzbieram napr.plechovky,,známi sa ma pýtajú načo to robím,,vždy im odpoviem,,,a kto to má robiť? príroda?,,,ale ani raz mi nikto nepovie,že idem s tebou na prechádzku,ale už od každého jedného som počula,že v prírode je veľa špiny,,,,,,,,chcete,aby sa niekto kompetentný zaujímal o práva dieťaťa,,a načo čakáte? prečo to nespravíte vy? prečo neprispejete aj troškou vášho ja? myslíte si,že je tam despota sestra,,fajn,,tak sa tam prihláste za sestričku,a skúste tým deťom dať to čo si myslíte,,,nie je tam odborné diagnostikovanie? kde máme lekárov? nie ste lekárka? prečo nemôžu po ukončení školy ostať na Slovensku?kvôli platu? nám už vôbec nestačí chlieb s masťou a s cibulou!!,,ak nemôžme zaplatiť za raňajky 10eu,,už sa nám ani neráta,,a dopravný prostriedok? čím väčší jeep tým lepšie,len nech to nie je autobus a vlak,lebo to by bola hanba a podúroveň,,,,,,,,nepoznám tam podmienky,a nechcem nikoho uraziť,a možno sa neviem ani správne vyjadrovať,ale z vašej kritiky som cítila samú negativitu Vašej osoby,,,len som zvedavá,či ste v živote niekedy po niekom zdvihli čo i len kúsok papiera,alebo plechovky

1cita
11. feb 2020

Prosim vas to je tam až tak hrozne???normalne uvažujeme že naše dieta tam nedame naša psichyatrička nam povedala že nemame sa čoho bát ale čo čitam tak to je hroza neviem ako sa mam k tomu postavit....poradte mi

becky011
25. mar 2020

Dobre rano mam 16rokov pred nedavnom ma prepustili z kremnice bola som tam hospitalizovaná mesiac čo si nemyslim ze mi pomohlo pred tyždnom sa somnou rozišiel chalan z ktorím som bola 2roky... citim sa hrozne napadaju ma všeliake myšlienky mohli bi ste mi prosim vas niekto poradit co mam robit.. vopred Dakujem

eliska13
25. mar 2020

@becky011 zdôveriť sa rodičom, psychológovi, psychiatrovi, kamarátke...berieš nejaké lieky?

katalin74
26. mar 2020

Ahoj becky,,ja by som začala na teba prvou otázkou,,ak smiem,,Ako si sa dozvedela o tejto stránke,presnejšie o tejto diskusie??

stajkarin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katalin74
1. apr 2020

Ahoj stajkarin,,,si zlatá,že sa tak oňho bojíš,,,alebo žiarlíš?

stajkarin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marko543
20. júl 2021

Ja môžem povedať za seba svoj názor na Kremnicu dedske odelenie nakoľko som tam bol ako dieťa pár krát a spomínam na Kremnica iba v dobrom.... Takže po prvé veľmi pekne prostredie a areál veľmi príjemná pani primárka aj keď už bývalá ale spomínam na ňu iba v dobrom MUDr. Evka Repašova pani doktorka bullova pani vrchná Zlatka Grošova pani psychologička Evka Kapšová a všetky dobre ochotne a milé pani sestričky aj sanitarky Janka Papanková aj pani sanitarky Zdenka bývali a veľmi dobrý ošetrovateľ Jožko Durajka a veľmi dobre a šikovné pani učiteľky a pani druzinarka.. Teda jedným slovom super tam boli všetci čo sa tika ubytovania a stravy pametam si aj bývalú veľkú budovu a náhradné oddelenie v menšom celku na prízemný co bolo zrušený bývalej veľkej budovy veľmi dobre ubytovanie aj strava aj personál aj prostredie super známka číslo 1 s piatimi hviezdičkami a co sa tika liekov a liečby komfortná a advekna liečba podľa mojej potreby ktorú som potreboval a po ktorej som sa nikdy zle necítil bol som ako dieťa trochu zlý a hlavne neposlušné a hyper aktívny ale liečba bola veľmi správna a účinná a nikdy som sa po nej zle a utlmene necítil aspoň o tom neviem.Bol som dokonca už aj na dospelom oddelení a aj tam to bolo super a na dospelom oddelení bolo tiež všetko super aj lekári personál strava bývanie prostredie tiež aj liečba a najradšej som mal na dospelom oddelení najradšej MUDr. Bibianu Kolarikovu MUDr Kristinu Bariakovu Sestričku Lubku ktorá v minulosti robila na dedskom oddelení Sestričku Moniku ošetrovateľa Matúša ale aj ostatní boli dobrí aj pani primárka Kutišova bola veľmi dobrá dokonca ma pustila aj na priepustku do Kremnice samého na asi 2hodiny.Ja som bol s Kremnicou veľmi spokojný trochu ma sklamal a ublížil mi nepravdivo a neprávom na poslednej hospitalizácii MUDr Roman Urban to bol a asi aj je zástupca pani primárky ale ja som mu odpustil. Takže ja na Kremnicu spomínam iba v dobrom hlavne na dedske oddelenie na ktorom som bol opakovane a sestrička si možno pameta malého neposlušného Mareka ak tam robí už dlhú dobu a ak náhodou nevie nech sa spita sestričky Janky Feckovej Zojky Zelinovej Martusky Slasštanovej a ošetrovateľky Zdenky ak náhodou nevie sestrička 89 tieto sestričky si ma budú určite pamätať a ju zároveň prosím nech im povie ze im za všetko ďakujem a myslím na nich len v dobrom a nech mi odpustia moju hyper aktivitu v dedstve. Na Kremnicu veľmi dobre spomienky len. Nakoľko som bol hospitalizovaný ako dieťa aj v Martine na dedskom oddelení ale aj 3krat cca v Hraní a ako dospelý v poniektorych nemocniciach na Slovensku Tak podľa môjho gusta a názoru najlepšiou nemocnicou je Kremnica v odbore psychiatria na Slovensku. Takže každej rozumnej Mamičke a Rozumnemu oteckovi neposlušného a hyper aktívneho dieťaťa na Slovensku odporúčam na hospitalizáciu svojho milujúceho dieťatka Psychiatrická nemocnicu Kremnicu Prof. Matulaya bol som tam a určite mu tam pomôžu treba sa však dohodnúť s pani Primarkou Kutisovou a Veľmi dobrou a vždy usmievavou pani doktorov MUDr Lenkov Petrakovou. Túto pani doktorku Lenku poznám aj z inej liečebné kde v minulosti pracovala veľmi dobrá milá šikovná pekná múdra a usmievavá pani doktorka Lenka. Ta vasmu dieťatku vždy pomôže táto pani doktorka nedokáže ublížiť iba pomôcť zato vám rucim. Takže Kremnicu odporúčam skôr ako niaku polepsovnu kde som ako dieťa bol ako moc zlý polepsovnu nikdy pre vaše dieťa moc krutý režim. Kremnica pravý opak tam my vzdi pomohli a tie zážitky tie stoja zato tie si pametam až dodnes a to už mám vyše 30 rokov..... Takže z mojej strany Kremnica je super najlepšia nemocnica na Slovensku a Zároveň sa chcem Kremnici hlavne dedskemu oddeleniu ale aj oddelenia A pavilónu dospelé u oddeleniu pani primárky Kutisovej poďakovať. Veľká Vďaka za všetko. Marek

lauraberky
8. sep 2021

Dobrý večer môj syn má tiež nastúpiť do nemocnici v Kremnici chcela by som sa poradiť či ho tam dať či nie...mám strach že to bude ešte horšie snim ale ak ho nedám aj tak to bude zlé pretože uteká po nociach z domu fetuje fajčí neposlúcha nechce chodiť do školy vôbec nás nerešpektuje ako rodičov ....má 13 rokov

tatianockamala
8. sep 2021

@lauraberky Dobrý večer a kedy má nástup ?Môj mal ísť 6 ale vzala som si čas na rozhodnutie..Mmt dávajú deti do karantény aj keď je negatívny PCR test na 5dni a po 5dnich opakujú.Potom dieťa zaclenia..Nemôžu mať ani mobil nič žiadne spojenie .Volala som dnes aj s primárkou jej sa tiež nezdá to nariadenie .Ja byť Vami asi počkám alebo skúsim inú liečebnú .

lauraberky
9. sep 2021

@tatianockamala ešte čakáme na termín ...

tatianockamala
10. sep 2021

@lauraberky Ja som dnes zavolala do Nitry a s pani primárkou sme sa dohodli...Moje dieťa má autoagresivne záchvaty a aby bol týždeň v karanténe a pán primár povie to sa nedá ustriehnuť 30deti a dve sestry to mi stačilo...

lauraberky
10. sep 2021

@tatianockamala aha takže ho nedávate do Kremnici ...a ako ste sa dohodli s pani primarkov v Nitre aj sa platí za pobyt a treba nejaké odporučenie od psychiatričky lebo ja som to synovi vybavila tak že nám psychiatrička vybavila Kremnicu a mám čakať kedy sa uvoľní miesto že mi budú volať kedy ho môžem priniesť...

tatianockamala
10. sep 2021

@lauraberky Skúste tam zavolať ...A má liečenie alebo hospitalizáciu syn?

tatianockamala
10. sep 2021

@lauraberky Nie neplatí sa ide to cez zdravotnú poisťovňu .Napíšte mi IP

lauraberky
10. sep 2021

@tatianockamala syn má hospitalizáciu....prepáčte neporozumela som čo je to IP?a môžem vás poprosiť dáte mi číslo na p.primarku do Kremnici? Vopred vám ďakujem

tatianockamala
11. sep 2021

@lauraberky Dobrý deň napíšte mi správu .Pošlem Vám sukromne

vikinaa69
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klaral
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
levicat
8. dec 2022

@lauraberky zdravim vás ako ste dopadli v tej Kremnici mne tam má mala nastúpiť a veľa zlého som počula

freedoom23
13. feb 2023

@simca06022011 aspoň neklamte !!!! Prosím Vás prečítajte si reálne recenzie reálnych ľudí ktorí tam boli

adela35
6. jún 2023

@sestricka89 môžem sa opýtať info ešte tam pracujete

adela35
6. jún 2023

@zuzkaaniko ako prebiehal reverz?ako dlho trvalo kým vám ju dali?

zuzkaaniko
6. jún 2023

@adela35
@adela35 dali mi ju hneď a boli pritom veľmi nevrlí na mňa

catchy
8. aug 2023

Ma niekto skúsenosť s oddelením pre dospelých (muzske oddelenie)? Známy sa tam ide liečiť na bipolarnu úzkosť, ako prebieha liečba? Prístup lekarov/sesticiek? Aké je tam prostredie? Ďakujem za odpoveď....