Psychické problémy a strach

jajuska13
17. apr 2015

Ahojte uz sim zufala nikto o tom nevie co sa deje v mojej hlave..uz davnejsie som mavala pocity ze sa mi nieco stane negativne myslenie a pod. Chodila som aj psychologicke trosku pomohlo.prestala som mam dvojrocnu dcerku 30 rokov som vydata s manzelom riesime stale problemy hlavne financne som na materskej stale skusame druhe dieta muz robi v rakusku na dvojtyzdnove turnusy takze som v dome sama s malou.v posledom case si zas stale namyslam ze sa mi nieco stane stale citim nieco v hlave ci tam mam nador alebo co bojim sa ked som sama s malou o nu co ked sa mi nieco stane a ona zostane v dome sama hlavne vecer a v noci a stale citim tem sprosty pocit v hlave a v krku a najhorsie ze aj cez den uz nemozem sa toho zbavit a tiez myslienok negativnych ani to nedokazem napisat uz som zufala nemozem zaspat myslim na to bojim sa hrozne o seba.niktono tom nevie muz by su myslel ze som blazon..mali ste to niekto aj vy ? Dakujem

bonaqa2013
17. apr 2015

@jajuska13 to sú depresie. toho sa sama asi nezbavíš. Navštív lekára - najlepšie psychiatra.

seahorse27
18. apr 2015

Čím škôr k psychiatrovi...musíš byt zodpovedná voči sebe aj voči dieťaťu a riešiť svoj stav s odborníkom. Ma to zhoršujúcu sa tendenciu, nečakaj...

labajka
18. apr 2015

ja som liečená presne na toto, práve končím liečbu, začala som pri psychiatrovi, úplne bez hanby a strachu tam chod aj ty, existuje na to kopec liekov............oni síce problem obalia a potlačia, ale ja som si počas ich užívania usporiadala myšlienky a myslím, že som zz toho von, držím palec, daj vedieť....... 😉

tova
18. apr 2015

@jajuska13 a mozno keby si to povedala muzovi tak by sa ti aj psychicky ulahcilo lebo by ste sa mohli dohodnut, ze kazdy vecer pred spanim ti zavola alebo posle sms ci vsetko ok, a rano takisto. Ak by sa ti aj nieco stalo, tak dcere sa od 22hod. do 7-8hod nic nestane, ani hladna by nebola ani smedna a pocikana by prezila. Druhe dieta neries, lebo ten stach bude este horsi a vsetko sa skomplikuje, plus nechci byt tehotna a na tabletkach koli depresii. Mozno by ste mali aj porozmyslat o inej praci, alebo aby si chodila na tie 2tyzdne k nikomu alebo s muzom, prestahovat sa do rakuska neda? dieta je este male, 1-2r. nemusi este chodit do skolky a ty aj tak nepracujes, byt dajte do podnajmu. Ries byvanie a to, aby ste boli spolu a nie napchavaj sa tabletkami a cakaj na zmenu. Necitaj ziadne clanky a ani tu na MK negativne temy kde niekto zomrie, ochorie, nemoze otehotniet a o katastrofach. Do oblubenych stranok si daj zahradkar, kucharka, make up a fitness.

minnie55
18. apr 2015

v prvom rade by som sa na tvojom mieste prestala snažiť o druhé dieťa. Píšeš, že manžel chodí na dlhšie turnusy, hádate sa kvôli peniazom a do toho chcete druhé dieťa ?? Prepáč, ale nerozumiem. Najprv sa daj do poriadku, tak, ako ti tu písali baby, ihneď k psychiatrovi. Keď budeš ok, tak plánujte druhé dieťatko.

jajuska13
autor
18. apr 2015

labajka prosima ta u teba to kedy a ako zacalo a co si si tiez namyslala ze zomries?ze sa ti nieco stane? a mas deti?

jajuska13
autor
18. apr 2015

@labajka prosim ta u teba to kedy zacalo a ako? Tiez si si stale namyslala nejaku chorobu a ze sa ti nieci stane? Uz si mala dieta vtedy?

marhe
18. apr 2015

Nepremýšľali ste o tom, že by ste sa presťahovali? Trebárs do Rakúska alebo len bližšie k hraniciam, aby ste boli častejšie spolu? Samota je strašne zlá!

jajuska13
autor
18. apr 2015

Nie to nie je mozne on robi opatrovatela na dva tyzdne tam dva doma mame novy dom byvam hned pri rodicoch ale aj u nich mam take mysluenky no nie je to vzdy napr ked som vonku s kamoskami maminami s detmi tak na to nemyslim.este si robim aj skolu ucim sa co by som mala mat starosti s tym tak aj pri uceni mam pocit v hlave taky tlak stale a pod..teraz sa to len posledny tyzden dva tak vystupmovalo inak to take nebolo a hovorim ze ked som vonku a s niekym tak na to nemyslim

0silvia0
18. apr 2015

@jajuska13 mne tvoje pocity pripadajú ako neuróza, natrafila som tu na test:
http://ona.idnes.cz/Soutez_test.aspx?id=141

marhe
18. apr 2015

@jajuska13 Malé dieťatko + učenie + sama na domácnosť = tvoje úzkostné stavy, strach a pod. Ja by som sa asi teraz sústredila na to, čo je = dcérka + učenie. Ďalšie dieťa by len umocnili tvoje obavy a strach z toho, čo bude. Skús sa tešiť z prítomnosti, z toho, že ste zdraví, máte vlastné bývanie, rodinu... To sú obrovské dary, ktoré nemá každý!

sardinka333
18. apr 2015

@tova to čo ona prežíva zdravý človek nemože pochopiť. V tom su neurozy také zákerné - lebo človek racionálne vie, že je to blbosť mať niektoré obavy, strachy, ale nevie si sám pomocť nech by sa ako kolkvek sám snažil. Psychické prežívanie ovplyvnuje telesné funkcie, uzkosť a strach dráždia nadladvinky a vyplavuju stresový hormon. Prežila som pred rokmi niečo podobné a ak je človek už na tom tak ako ona popisuje tak bez tých tabletiek to zrejme nezvládne. To možeš robiť čo chces, je to choroba a aj na inu bolesť si dáš lieky, ideš k lekarovi. O psychike je to to isté. Len psychiatria je stále stigma...
@jajuska13 asi sa u teba rozbehla uzkostna porucha, kedže si pisala že si chodila k psychologičke tak už si predtým mala nejaké ,,stavy,, obavy, ono sa to žial zvykne vracať v čase stresu a nepohody. Ak to čo popisuješ už trvá niekolko mesiacov, nevieš sa tých vtieravých myšlienok zbaviť, nespíš, tak navštív odborníka. To negatívne myslenie a rozrušujuce myšlienky, vtieravé a nevieš ich zahnať poznám. Volou to jednoducho nejde. Kto nezažil nepochopí. Je to porucha neurotransmiterov v mozgu, prenosu serotoninu. Ak to u teba trvá už niekolko mesiacov tak iste s tým chod k lekarovi. Psycholog je už podla mna na toto slabý, ja som tiež začala psychologom a kecanie do aleluja mi pomohlo len krátkodobo, pár dní a potom zase. Lieky a liečba su jedna vec a tvoj postoj k veci druhá. Urob si denný režim pre seba, pre malu, chodievaj von na prechadzky, rob aj niečo čo ta baví/bavilo. Na RD má žena vela času premýšlať o sebe o obavách....nechaj tie myšlienky plynuť, nezahanaj ich, nevrtaj sa v nich. Posielam ti publikáciu, ktorá ti može pomocť pochopiť čo prežívaš...
http://www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Bro...