Puchnutie nôh od horúčav. Čo mám robiť?

judit7
15. júl 2009

Ahojte tehulky. Mne v týchto horúčavách veľmi opúchajú nohy - najmä členky a chodidlá, ale aj lýtka. Pokožku na opuchoch mám veľmi napnutú - akoby chcela presknúť. Ako sa to dá zmierniť? Počula som, že treba piť veľa vody, málo sedieť a stát ... no hej, ale ešte stále robím a mám sedavé zamestnanie ... aj teraz mám nohy ako slonica 😝 ... do večeara budem ako mamut 😀

lubkaeck
15. júl 2009

judit - no tak ked este stale robis tak je to nahouby - najlepsie vylozit si ich nad uroven bruska 😅 alebo si ich skus aj na stolicke precvicovat a castejsie sa prejdi 😉 najlepsia je studena sprcha na nohy 😉

judit7
autor
15. júl 2009

Je to na nič, ale už nabúci týždeň idem na materskú "dovolenku". Skúšam to zmierniť pravidelnými "prechádzkami" po kancelárii, ale akosi to nepomáha 😒. A sedieť s vyloženými nohami tiež dlho nevydržím 😒
Len dúfam, že takéto horúčavy nebudú dlho trvať, lebo to bude pre moje nohy katastrofa. Ak klesnú teploty, tak ani nohy tak výrazne neopúchajú.

monika131
15. júl 2009

ahoj judit. Tak ja mám presne ten istý problém ako Ty.
Kancelária, horúčavy, opuchnuté nohy. 😒
Mne pomáha, keď sa každých cca 20min trocha poprechádzam po kancelárii, celý čas ako sedím, mám nohy vyložené na ďalšej stoličke a 2-krát za deň si ich natieram chladivým gélom na masírovanie, ktorý som kúpila v lekárni. To ťa príjemne osvieži. A v robote za 8hod vypijem asi 2litre Lucky alebo čaju. Nie minerálku, lebo tá vraj zadržiava soľ a nôžky puchnú aj od toho. 🙂
Tak držím palce, ty to máš už za pár týždňov ale ja si odsedím v robote ešte pár mesiačikov ☹

pink_lady
15. júl 2009

no mne vylozit nohy nepomohlo nikdy este tak napustit lavor studenou vodou a ponorit ich tam ....a odvodnovaci caj...

judit7
autor
16. júl 2009

pink_lady, ako sa vola ten odvodnovaci caj? Predpokladam, ze sa kupuje v lekarni. Diky

saska73
16. júl 2009

ten odvodňovací čaj mi počas tehotenstva nepripadá dobrý nápad
Mne tiež puchnú nohy ale mám aj kŕčové žily,ak častejšie chodím, vykladám si ich, sprchujem chladnejšou vodou, sem tam hlavne v noci natriem alpou a ked sú členky moc opuchnuté, tak používam také tie chladniace vankúšiky, čo sa na chvíľku dajú do mrazáku. Minulý týždeň to zase mali v Lidli.

judit7
autor
16. júl 2009

Babenky - dalsi horuci den pre nami. Cez noc nohy pekne odpuchli, ale uz teraz ich mam zase krasne naliate a tazke ... idem si dat prechadzku a potom si ich vylozim. V robote ich namacat v lavory so studenou vodou nemozem 😀 😀 😀 ... ale celkom funny predstava 😀
Saska, asi mas pravdu - ten caj radsej nebudem skusat, ja tych par tyznov uz nejako vydrzim ...

jankaw
16. júl 2009

Ja kym som bola v praci tak mi tiez strasne puchli nohy, ale uplne cele az po stehna, som si odmerala rano obvod lytka a vecer som mala o 4 cm viac, som vela pila, nesolila a nic nepomahalo. Ako som isla na matersku tak to preslo zo dna na den a teraz uz dva dni nemam opuchnute len nohy ale som uz cela 😀 ani obrucku nemozem mat lebo ju mam vrezanu v prste a slapky nosim manzelove 😀 ale este dobre ze je leto lebo keby som bola tehotna v zime, tak neviem co by som si obula 🙂

pink_lady
16. júl 2009

saska mne to doki schvalil ten caj - obycajny zihlavovy salka za 2 dni nikomu neublizi a perfektne odpuchnu nohy...naviac je super na krv

jankaw
16. júl 2009

A pred tym mi odpuchali nohy aspon cez noc ale teraz ake mam opuchnute vecer take su aj rano 😖 a este aj dostipane od komarov 😀

pink_lady
16. júl 2009

jezis jankaw ani nevrav - na mna pred tym komare nikdy neisli a teraz som opichana ako frontovy vojak 😝 😖

judit7
autor
16. júl 2009

janka - tak to je blbe, ale ty to uz mas cochvila. Prstene uz nenosim ani ja, velmi neprijemne rezu 😝 . Ja si fandim, ze ked budem uz doma, tak mi nebudu az tak opuchat - mam doma takmer dvojrocneho sibala, za ktorym, treba stale behat - on mi neda moznost dlho vysedavat.
Inak, ludia ktori ma vidia, len cca raz za tyzden-dva, mi tvrdia, ze som za ten tyzden neskutocne pribrala - tie, co neboli tehotne, alebo nemali tatyko problem, len nechapovo na mna cumia 😲 , ked poviem, ze to nie je tuk, ale zadrziava sa mi voda v tele.

jankaw
16. júl 2009

My mame na kazdej izbe sietky, ja netusim kde sa tie komare beru, sa len rano zobudim a vyzeram ako by som mala elefantiozu a ovcie kiahne 😀

judit7
autor
16. júl 2009

A co sa tyka tych stipancov od komarov, ja ich mam tiez dost - natierate si ich s niecim? Lebo ja nie, a mam taky pocit ako-keby svrbeli viac ako predtym 😝

judit7
autor
16. júl 2009

janka - 😀 😀 😀 😀 😀

jankaw
16. júl 2009

Na mna vcera kamoska s takym vystrasenym vyrazom pozrela ze jezisi, ty mas ale opuchnute nohy, ako by zbadala strasidlo 😀 a za dva dni mam na vahe o 2 kg viac, tak to bude asi vsetko voda /teda dufam/ 🙂
Tak to ta judit obdivujem ze este stihas aj behat za synom...
Ja som sa vcera akurat smiala ze ja nebudem mat strie na bruchu ale na clenkoch 😀

jankaw
16. júl 2009

A stipance si nenatieram nicim, akurat sa snazim moc ich neskrabat, aj ked nie vzdy sa ovladnem 😀

judit7
autor
16. júl 2009

Za synom musim stihat, aj vladat behat - ale ver mi, ze jak on vecer zalahne o osmej tak ja tiez polo-mrtva idem spat - a zapim v momente jak si lahnem. Ale ten spanok uz vobec nie je kvalitny - casto sa prebudzam v noci, na vselico - treba pisat, treba sa otocit, alebo len tak bez priciny.
A presne to iste som hovorila vcera mame - ze mam pocit, ze ja budem mat strie na nohach a nie na bruchu 😀.
A tie kilecka robi urcte voda. Ja som zo synom mala do plusu 15kg ked som isla rodit. Hned po porode islo dole 10kg.

jankaw
16. júl 2009

Ja tiez zaspim ako zarezana, aj keby granaty hadzali 🙂 len potom tak po pol noci sa zacnem budit ze ma bolia klby a treba mi na zachod a stale sa musim pretacat a rano vstavam o stvrtej - piatej. To ma uz asi krpec pripravuje na to nech si moc nezvykam na dlhy spanok 😀

judit7
autor
16. júl 2009

pink_lady - ja sa tiez spytam lekara na ten zihlavovy caj, ale asi to fakt neuskodi. Mozno by to pomohlo aj mne.

janka - len spi kolko len mozes, lebo v porodnici nebudes spat takmer nic, a doma kym si nastavite rezim, tiez toho vela nenaspis... ale mozno budes mat stastie, a maly ti bude buvat celu noc, ako jednej mojej kamoske.

jankaw
16. júl 2009

Take deti co prespia celu noc su skor len vynimkou, tak sa radsej pripravujem na to ze toho moc nenaspim 😀

andrea12737
16. júl 2009

Ahojte zienky...tak s tymi opuchnutymi nohami mam tiez skusenost, ibaze ja som si vsimla ze mi opuchaju ked vela stojim, alebo vela sedim, ak lezim tak je to najlepsie.
A co sa tyka tych spiacich babatiek, svagrina ma dievcatko,má 9tyzdne a spi od cca 22h do 6.30 😲 .kiezby sa aj tomuto dalsiemu nasemu takto chcelo hajat! 😉 pekny den vam prajem

zuzujan
16. júl 2009

ahojte, pripajam sa do diskusie
mne najviac puchnu nohy ked dlhsie sedim.........
ale velmi mi pomaha vinovy obklad, dala som si do misky tak 3 dcl vina a 1 dcl vody a stale som si prikladala handricky na nohy, za pol hodinku som mala nohy uplne odpuchnute, najlepsie je ked je vino vychladene 🙂
samozrejme ked som mala na nohach obklady tak boli vylozene na vyvysenom mieste......

judit7
autor
16. júl 2009

Fiha, vinovy obklad? 😕 A je jedno ake - biele, ci cerevne?

elissa2009
16. júl 2009

ahojte všetky opuchnuté.... Ja som úplne prestala piť mneralku a nohy mi prestali puchnúť. Aha a ešte menej solím /vôbec si nesolím zeleninu/ a nohy si vykladám tak často, ako sa len dá.

perla200
16. júl 2009

skúste konský balzam na nohy.... chladivý a ak nie, tak vysadte minerálky a nesolte....poprípade pomáha aj uhorky nastrúhané a dať si z nich obklady....

jankaw
16. júl 2009

Teraz ma napadlo ze o tom vinovom obklade som uz niekde citala, len musim kupit nejake lacne vino, lebo muz by ma zabil keby som si namocila nohy do chardonnay 😀

bleelka
16. júl 2009

janka 😀 😀 😀 tak to aj moj

aj ja sa pridavam, vcera som si nasla po prichode z prace jeden opuchnuty clenok a dnes oba...sedave zamestnanie... nohy som si vylozila, aj teraz mam vyvysene...je to trosku lepsie, ale stale su opuchnute ☹ som myslela, ze to az par tyzdnov pred porodom sa zacne telo nalievat vodou... a teraz prekvapko... to je z toho tepla?

jankaw
17. júl 2009

Ja som vcera a dnes jedla same veci ktore netreba solit, dnes som mala na obed leco a solou som ho len tak postrasila a to morskou a sama neverim ociam ze vobec nemam spuchnute nohy, rano som ich mala tak pekne opuchnute a teraz nic. Dnes som este bola aj na tehotenskej priprave a uz tam som pozerala ze mi odpuchli nohy. Len neviem ci este tri tyzdne vydrzim jest take "chutne" neslane jedla, alebo budem jest iba sladkosti 😝
Bleelka mne zacali tiez tak skoro puchnut nohy z tepla, este v maji ked ani neboli take horucavy, len ja mam taku kolegynu ktorej je zima aj v auguste 😉 tak sme museli mat v robote stale zavrete okna a este k tomu sedave zamestnanie, tak poobede som uz mala tiez pekne opuchnute nohy...

beruska113
17. júl 2009

Caves baby,
ja som opuchnuta brutalne, neskutocne a neviem este ako. Uz ma vsetci volaju Fiona Shrekova. Dnes mi muz zakazal aj varit aj sa hybat, len nech si vylozim nohy aspon po plafon. LEdva chodim. Dokonca povedal, ze radsej budeme mat len jedno baby- povodne chcel tri, lebo ma nenecha zase takto trapit. Je to fakt hrozne. Na pravej ruke mi k puchnutiu trpnu aj tri prsty, no des. Mne puchli nohy aj v zime. Pred dvoma tyzdnami som na to lezala aj v nemocnici dva tyznde, sa bali, ze je to s vysokym tlakom... preeklampsia. Tu nastastie nemam, ale opuchy mam stale horsie. Co sa tyka mineralok a solenia, bola som na vystreni na interno a tam mi povedala, ze mozem aj sytene mineralky aj sol kolko chcem, lebo to si ziada aj dieta. ZE sa nemam obmedzovat. A maste na opuchy si nemusite kupovat, vraj to odpuchne len po porode. Ale sa utesujem, ze kolko kilov zhodim, kolko mam vody. Tak sa drzte, hlavne skore porody, nie cakat ako ja, lebo mam toho dost 😝 🙂