Puchnutie nôh od horúčav. Čo mám robiť?

judit7
15. júl 2009

Ahojte tehulky. Mne v týchto horúčavách veľmi opúchajú nohy - najmä členky a chodidlá, ale aj lýtka. Pokožku na opuchoch mám veľmi napnutú - akoby chcela presknúť. Ako sa to dá zmierniť? Počula som, že treba piť veľa vody, málo sedieť a stát ... no hej, ale ešte stále robím a mám sedavé zamestnanie ... aj teraz mám nohy ako slonica 😝 ... do večeara budem ako mamut 😀

bleelka
17. júl 2009

beruska drz sa, nech to na teba teda co najskor pride 😵
ja ich mam zas dnes spuchnute... nevmestim sa ani do sandalok ☹ teraz ich mocim v lavore so studenou vodou... som zvedava ci pomoze, ale asi nie ☹

jankaw
17. júl 2009

Vsak uvidim ci to odpuchnutie bolo tym ze som nesolila alebo to bola nahoda...
Ja som si predvcerom na dvore mocila nohy v lavore so studenou vodou, som si ich namocila potom vylozila na stolicku a takto to striedala, ale mne to nepomohlo, akurat ze mi nebolo tak teplo 😉 ale zase ja to mam uz za par tak mozno to bolo aj tym...
Mna ked cakala mama, tak posledne dva mesiacace lezala v nemocnici koli tomu ze jej telo zadrziavalo vodu, pribrala 30 kg a vetsina jej zisla este v porodnici dole, ze sestricka ju ani nespoznala po porode, skoda ze nema fotku, musela vyzerat ako cisterna 😀

judit7
autor
17. júl 2009

Holky, ja som dnes na tom este horsie ako vcera. Janka, uz ani mne v noci neodpuchli, uz rano som ich mala opuchnute, ale teraz na vecer - katastrofa.
Ja mam pocit, ze u mna to vobec nezavisi od soli a mineralov - ja, celkovo velmi malo solim a mineralky tiez nepijem (pijem stolove vody) a aj tak puchnem ako-keby som drozdie jedla 😝 . Mne sa opuchy zmiernia ak klesnu teploty - teda, dufam ...

Beruska - drzim palceky, nech to uz mate uspesne za sebou. Po porode budes zase jak prutik, ta voda z tela pojde raz-dva.

jankaw
18. júl 2009

Ja sa dnes tak vytesujem z toho pocasia 😀 mam take kraaaasne odpuchnute nohy, som v noci myslela ze sa roztopim, som sa zobudila mokra ako by ma obliali vodou a o jednej v noci som chcela ist do pivnice pre ventilator 😀

beruska113
18. júl 2009

Diky baby, ze na mna myslite.
Akurat som si zanadavala, poplakala od nervov, ze som spuchnuta jak stara ropucha. U mna ani pocasie, ani voda studena nepomaha. JA sa uz rano zobudim opuchnuta. A maly stale nic. Na nervy. Mne by uz nepomohlo, ani keby sa zavesim na cely den ako netopier 😀

jankaw
19. júl 2009

Beruska mysli na to ze to bude trvat uz len par dni, mozno hodin, ja som sa dnes rano zobudila tiez pekne opuchnuta a nie len nohy, mam take opuchnute oči, ze by som mohla ist natacat pokracovanie Derricka 😀 tak ze moja teoria o nesoleni a horucavach padla 😒

beruska113
19. júl 2009

Jankaw,
dufam, ze len par hodin. Ale nezda sa mi to. Ved ja by som vydrzala, ale bojim sa, aby sa melemu nic nestalo, aby som mala dost plodovej vody, aby nebola uz zla, aby sa mu neomotala snura...
Sorry, ale na tych opuchoch som sa zasmiala. Derrick kriminalka nasho mladi. Mne uz sa aj dvojita brada robi a rano mavam aj usta nejake vacsie, ale na Agelinu Jolie nemam 😀

jankaw
19. júl 2009

Drzim palce nech je to uz len par hodin... Vcera mi akurat volala kamoska, ze jej svagrinej v sobotu rano o stvrtej odtiekla plodova voda a o siestej bol uz maly na svete, tak nevies co moze byt do vecera 😉
Mne je smiesne ked mam na nohach slapky a ked si ich dam dole tak tam mam take rozne priehlbiny od pasikov, musim si to odfotit nech sa mam na com zabavat ked budem na dochodku 😀

beruska113
19. júl 2009

Jankaw,
tak tej kamoskinej svagrinej zavidim. Parada. By sme si vsetky zasluzili take porody.
Ja uz slapky neobujem ziadne, len muzove. Minule som umyvala vchodove dvere, klacala som pri tom a ked som sa postavila, jak keby mi niekto pol kolena odrezal, taku priehlbinu som tam mala 😅 Dnes mam nohy asi o 1cm na obvode mensie, tmou vravim uspech. Ale ta foto nie je zly napad. MAli by sme si tu spravit sutaz miss opuchnuta noha 😀

jankaw
19. júl 2009

To je dobry napad s tou miss opuchnuta noha 😀 😀 😀 a prva cena budu panske slapky cislo 48 🙂

beruska113
19. júl 2009

Jani a take lode aj vyrabaju? Tak hadam by nam velkostou stacili 🙂

maatkka
19. júl 2009

Ahojte baby velmi nerada by som nejaku z vas vystrasila ale pokladam si ze povinnost 😀 vas upozornit ze opuchnute nohy zadrziavanie vody a rychly narast hmotnosti su aj priznaky preeklampsie. Ja som mala minuly rok v tehu v lete opuchnute nohy ale pripisovala som to horucavam a mojmu sedavemu zamestnaniu. Manzel ma ledva ledva ukecal aby som to sla ukazat dr. a hned v ten den mi museli v 30. tt. spravit sekciu pre preeklampsiu...

jankaw
19. júl 2009

Beruska, dufam ze take velke slapky vyrabaju, lebo mensie no neviem 😀 ale este stastie ze nie som tehotna v zime lebo to fakt netusim co by som si obula, kamoska rodila v marci a muz ju vozil k dr. v papuciach lebo nic ine neobula 😀
Preeklampsia sa ma nastastie netyka, ja mam prave ze nizky tlak, uz od zaciatku tehotenstva...

judit7
autor
20. júl 2009

Dobré ráno babenky. Neviem ako u vas, ale v okoli KE je super pocasie pre opuchnute - ziadne horucavy, pod mrakom ..., hm, parada. Sice opuchnuta som, ale v ramci znesitelnej normy.
Preeklampsia sa ma nastastie tiez netyka - vzdy mam nizsky tlak. Matkka, ale diky za upozornenie, viem, ze opuchy su priznakom preeklapsie. Je mi luto, ze sa to u vas takto skoncilo, ale dufam, ze ste uz teraz OK a najhorsie mate za sebou ...

Janka, Beruska - v podstate vam zavdim, ale iba v tom dobrom ... aj by som uz chcela byt v termine 😉 .

beruska113
20. júl 2009

Maatkka,
diky za radu, tiez poznam jednu babu, co jej kvoli preeklampsii museli spravit skor sekciu, ale babo je OK. Ja ju nema, lezala som dva tyzdne kvoli tomu v nemocke, mala som aj bilekovinu v moci, aj vysoky tla, bola som na internom, holterom mi 24 h meralli tlak, ale zazracne sa to tam zlepsilo, aj vyzivovanie placenty je OK, takze nastastie tiez nemam preeklampsiu. Ale urcite je dobre na to upozornit.

Jankaw,
ved to, ze druhe babo som chcela mat v zime, ale to by som si musela kupit asi kanady ak by sa mi tie opuchy zopakovali. Ale to co sme si zatial uz zazizli a ked mamuz vidi s tymi nohami, tak povedal, ze jedno dieta staci. Ale povodne chce tri, tak si to urcite rozmysli.

Judit7,
v okoli NR je uz slniecko, skoda. Ja uz som po termine ☹

flavi
20. júl 2009

ahoj, ja sice neopucham (zatial) ale aj ja si myslim, ze opuchanie nie je dobre, dr sa ma pyta na poradni vzdy ako prve, ci opucham, tak asi je to dost dolezite... pri prvom tehu som tiez zadrziavala vodu ale len posledny mesiac a v porodnici som vsetko vycurala, fakt, hektolitre zo mna isli....

v kazdom pripade by som opuchy konzultovala s dr, hlavne take, co tu pisete, ze aj dve kila za tyzden do plusu a "fionastyle" a nohy vobec neodpuchaju, radsej zbytocny poplach ako naopak... nejaka mamula tu tiez len tak zavolala dr ze opucha viac ako inokedy a dr ju zavolal do poradne a rovno prasila do nemocky, takze opatrnost asi je namieste
drzim vam palce, aby to nebol vas pripad 🙂

jankaw
20. júl 2009

Ahojte, ja som uz dnes z rana stresovala 😒 Som bola rano v nemocnici v poradni, este som sa vytesovala ze vsetko ok, dr. povedal ze taky dobry krvny obraz uz davno nevidel a ako som prisla domov tak som zistila ze krvacam, tak zase do nemocnice, ale nastastie je to vsetko ok, ze je to po vysetreni je normalne... Aspon som bola na ultrazvuku a videla maleho 😀
Som dr. aj vravela ze mi puchnu nohy a povedal ze to je ok...

judit7
autor
20. júl 2009

Ja som uz konzultovala to puchnutie s dr. a povedal, ze je to OK, pokial nemam zvyseny tlak a aj vysledky z prietokov su OK - takze odporucil len oddychovat, nohy casto vykladat ... u mna to je mozne len ked maly spi, a ani vtedy to nerobim, lebo iba vtedy mam cas pratamt, varit, zehlit - proste som "krava" ze na domacnost nekaslem 😝

jankaw
20. júl 2009

Judit to poznam, my prerabame byt a vsetci ze nech sa neopovazim nieco robit, ale to sa neda ked vidim ako sa chudak muz s tym sam nadrapuje, prach z burania mame po celom byte, minule som taku snuru spravila ako som sa na tom smykla, tak teraz kade chodim taham za sebou mop aby to bolo ako tak umyte...

judit7
autor
21. júl 2009

Holky, okrem toho, ze ma trapia opuchy, tak mavam sem-tam aj krce v lytkach a stehnach 😠 , je o dost bolestive. Dnes som mala tych krcov uz asi 5, a pred desiatimi minutami som mala v zadnej casti stehna, taky silny krc, ze som sa takmer rozplakala ... dr. mi vsak robil testy na mineraly a vysledky mam OK, tak neviem z coho to mam ☹

jankaw
21. júl 2009

Ja nastastie krce nemam, ale niekde som tu citala o krcoch v nohach, ale neviem v akej teme to bolo, skus to hodit do prehliadaca...

katarina.banska
28. apr 2010

dnes mi zacali puchnut chodidla. doteraz som to vobec nemala. aj s nimi zvyknem cvicit, no zrazu dnes mi opuchli. a krce mavam ale len vo vnutornej strane stehien a nie je silne, no dost caste za den.
moze to byt nejaka predzvest porodu? dakujem 😉

juju
29. apr 2010

katka, ja som tiez dufala (uz sa malickeho neviem dockat) ale uz mam napuchnutu tvar, tuky a nohy tyzden a nic 😅 ale moja kolegyna opuchla a do tyzdna porodila - tak si vyber 😉

pink_lady
29. apr 2010

katarinka.banska, skus si na ten opuch silne zatlacit prstom aj viacerymi potom daj ruku prec a vsimaj si ci tam ostane chvilku jamka. ak ano tak taketo opuchy signalizuju bielkoviny a moze ist o preeklampsiu, a tlak mas aky?

katarina.banska
29. apr 2010

no super tak dufam, ze aj ja porodim do tyzdna 🙂
bola by som uz najradsej. aj ked opuchnuta veruze velmi nie som. ani tie chodidla nemam az tak velmi spuchnute. neurobila sa mi ani jamka 🙂
a tlak mam 110 na 70
takze v pohode. no uvidim aky budem mat v pondelok, ked pojdem do poradne. ak dovtedy neporodim 😀

pink_lady
29. apr 2010

katka tak prajem rychly porod 😀 to mas dnes taky tlak? ak hej tak ok ak si mala taky v poradni tak to moze skocit zo dna na den, ja som to tak mala, ale ak sa ti neurobili tie jamky tak je to ok 😉 inak to stlacanie sa ti moze zdat prastene ale tak skusaju opuchy i lekari 🙂 pokial sa len drzi voda, ze je to len naliate nie su jamky, ak sa robia = proteinuria
inak mate dobry termin keby o den skor tak je to na moje narodky 😀 😀 takze budete mat doma tvrdohlaveho byka 😀 😀 😀

katarina.banska
29. apr 2010

no uvidim kedy sa malej zachce von. ja som 25.5. narodena, tak si mozno darujem darcek 🙂
no bola by som radsej, kebyze moje narodky uz oslavujeme spolu doma. necham to na prirodu.
asi to bude len zadrziavanie vody, lebo nie su velmi opuchnute. ten tlak mam stale taky, aj ked neviem aky mam dnes a aky som mala vcera, ale pocas celeho tehotenstva ho mam takyto.
inak dnes mi strasne chuti jest. 😕 neviem co sa to deje 😀 neviem sa dojest. vkuse nieco chrumam. asi uz psychika robi svoje. som zvedava kolko som pribrala za posledne dva tyzdne 😒

dahra
29. apr 2010

Ahojte baby,
ma niekora skusenosti, ze jej puchla len jedna noha? Mne cca v 15 tyzdni opuchla jedna a je non-stop v rovnakom stadiu - od clenka zapuchnuta az hore nad kolenom - miestami je rozdiel viac ako 5 cm. Druha nepuchne vobec.
Od detstva mi ta ista noha zvykla puchnut pri namahe a dlhom chodeni, teraz je v rovnakom stadiu bez prestavky dlhu dobu. Mam aj atritidu, tak som si myslela, ze to s tym suvisi, aj gynekologicke som to vravela. Tento tyzden mi reumatolog vyvratil moje domnienky. Vysledky ok, skumal to podrobne, takze netusim, preco mam opuchnutu len jednu nohu.

pink_lady
30. apr 2010

katka drzim palce teda 😉
dahra a nemas krcove zili alebo problemy so zrazanlivostou?
inak ja som mala jednu tiez viac opuchnutu ako druhu

dahra
30. apr 2010

Pink,
jednu nemam vobec opuchnutu, ten doktor pozeral, ze voda tam nie je, krcove zily tiez nie, vraj ani na trombozu to nevyzera. Pojdem za gynekologickou cez tyzden, nech ma posle na nejake odborne vysetrenia. Moj reumatolog vravel, ze to vyzera, ze cievne chlopne nepracuju na tej strane dobre, tak nerozumiem..
Mala si to opuchnute len na lytkach ci celu nohu od stehna?