Pupočníkový pruh

ifka22
9. okt 2013

Noli ste niektorá mamičky overované? ? Ako ste to zvladali? Čaká ma operacia čoskoro☹

terezka1947
9. okt 2013

@ifka22 a to mas po cisarskom?alebo ako si na to prisla?
lebo mna nieco okolo pupka pobolieva pri vacsej namahe....ale neviem ako to ma vyzerat..aj lekara som sa pytala a vravel,ze to samusi cely pupok predierat von,ze to by som zistila hned 😕

ifka22
autor
9. okt 2013

Mne to odpprucila gynekologička. Mam vonku pupok a nevie sa mi vtiahnuť.toam po tehotenstve druhom. Pruhov je viacej druhov.ale ked ta bolí brucho skoc lekarke.najlepsie chirurgia.

terezka1947
9. okt 2013

@ifka22 u chirurga som este nebola...akurat mi dal internista urobit sono brucha....a vraj nic....hm...ale to by pruh videli,ci nie?no,budem musiet za tym chirurgom

ifka22
autor
9. okt 2013

@terezka1947 a mas po cisarskom tiež? Lebo mna niekedy bolí rana prave po cisarskom.ale pupok mna nevoli vobec.ale na sone by videl pruh určite. Mne sono ani nerobil a videl to a na dotyk.poradim určite lekára ak to bolí. 😉

monikatn
10. okt 2013

mňa tiež čaká operácia pupčník. pruhu na konci októbra a vôbec neviem čo ma čaká, mám po treťom pôrode tento posledný bol cisar. rezom. Aj ja mám pupok celkom vonku tak mi lekár odporučil operáciu, pretože samo sa to nespraví a že netreba čakať až sa čosi stane. Mala som ísť už v máji len som to odložila na teraz nech dcérka troška podrastie teraz má rok a pol. A kde budeš operovaná ja som z TN.

ginag
21. feb 2014

Prave som sa chcela spytat ci niektora z vas ma pup. pruh. Ja som rodila cisarskym, je to moje 1 dieta a hned jak sa mi pupok nevtiahol, tak som sa spytala gynek. a potvrdil ze je to pruh. Kym som kojila 20 mesiacov, tak som nechcela na operaciu, ale uz budem musiet lebo je to neesteticke a vadi mi to ze mi to trci a vidno to aj cez tricka. Ale sa nemusite bat tie co to mate, je to par min. operacia, narezu cca 1cm cez pupok a vypustia ten tuk ( lebo to je vlastne tuk) a aj preto to treba operovat lebo keby ste priberali tak sa tam nazbiera viac tuku ktory sa tlaci potom von. Neboli nic po operacii. Samozrejme ani mna to netesi, ale co uz 🙂)) Mna skor trapi ze mi ostalo brucho po porode a nejak sa toho neviem zbavit. Baby mate skusenosti? Poradte ako zhodit brusko po cisarsko. Dakujem

martina1612
14. mar 2014

Ja som mala vcera operaciu pupocnikoveho pruhu a dnes ma pustili domov 🙂 Nemozem povedat, ze ma nic neboli..
Boli, ale da sa to zvladnut... Novalgin od bolesti to isti 😀

kimana
8. apr 2014

Mna to caka 30.4. v IL nemocnici na jednodnovke. Odsuhlasene 2 chirurgami. Pupok mam ako nos na bruchu 😒 Doteraz mi to vadilo iba ako esteticka vada, ale vraj to nie je dobre ani po zdravotnej stranke. A pri cviceni je to hotova katastrofa. drzte palce 🙂

erika262
14. apr 2014

Ja som si objavila pruh 4mesiace po porode a teraz ma dcerka uz 28mesiacov a stale ho mam nesla som na operaciu lebo ju stale kojim no v poslednej dobe ma to zacalo pobolievat pri vacsej namahe a tak.mne chirurg povedal zd by to operoval hned a bude aj mensia jazva no ja som nechcela malu odstavit kvoli pruhu strasili ma s tym zaseknutim creva no chvalabohu som cela len som si vsimla.ze mi brusko neide dole ale priberam a bojim sa cvicit pocas toho kym to mam a ani neviem ci sa moze pocas pruhu posilovat brucho?uz by som aj sla na operaciu len sa mi nedari odstavit dcerku od kojenia🙂a ta operacia fakt trva len jeden den aj s cestou?dakujem

kimana
27. apr 2014

Vraveli mi,ze rano pridem a na druhy den ma pustia. Neviem ako dlho sa rana hoji. Mna nic neboli a dufam,ze mi pupocnikovy pruh budu operovat cez pupok a nebudu ma rezat. Ja cvicim crossfit a beham, tak chcem byt cim skor fit.

luuca1
5. máj 2014

Ahoj baby ja mám tiež pruh od tehotenstva a mala má už 3 roky preč a teraz sa rozhodujem ze pojdem na operáciu lebo mi začína vadiť ten skaredý vzhľad pupka a fakt že zachvílu je leto a tobrucho mám škaredé a trochu ma to aj pobolieva, nemáte niekto skúsenosti s operáciou pruhu na antolskej v ba??? Prípadne kde robia v BA túto operáciu v jednodňovej chirurgii.Ďakujem Lucia

nia1521
7. júl 2014

@martina1612 ahoj, chcem sa ta opytat...mna operovali pred tyzdnom na pupocny pruh,klasiky rezom v narkoze. som este len tyzden,takze to boli,ale od zaciatku mam pocit nafuknuteho brucha a taktiez ked stojim,neviem sa poriadne vystriet akoby mi tam nieco tahalo. Mala si nieco podobne?

martina1612
7. júl 2014

@nia1521 Ahoj mala som to iste ono to prejde nic sa neboj🙂 Ja mam velke brucho aj teraz ostalo mi po porode a sem tam ma nafukuje tak sa snazim jest zdravo: -) Skore uzdravenie ti prajem 😉

jarkra
10. júl 2014

Ahojte, ja som tiez po treti tyzden po operacii pupocnikoveho pruhu, bolesti uz ustupili no zacalo ma pichat pod rebrami na lavej strane. Mali ste to niekto?

alexslovakia
14. dec 2014

Ahojte babeny!citam si tu vase prispevky lebo ma caka asi znova operacia pruhu v casti pupku.teda uz je to vonku cosi vyse roka aby som bola presna operovali ma 11.12.2013 v tn na chirurgii.som nestastna lebo pristup tam bol hrozny,dostala som tam infekciu a cele vianocne sviatky som chodila na cistenie.ked som sa ako tak z toho dostala a rana sa zahojila tak asi po dvoch mesiacoch mi z pupku vytekal hnis.na kontrole v tn povedali ze to tak ma byt.onedlho som si zacala z pupku vytahovat sama stychy ktore mi skor pripomynali tenky spagat.zase som sla na chirurgiu ale do NM a tam mi vytialhi dalsie.teraz po roku som bola zase a zistilo sa ze este tam daco je ale ambulantne sa to neda.nedalo sa chirurgovi dostak k dalsiemu.inak to nevidi len zase rozrezat,vycistit a znova zasit.mam velky strach a tn nechcem preto vas prosim poradte mi daco dobre kde to nebude tak strasne ako v nemocnici v Tn.dakujem.pridam vam aj par fotiek a ta posledna je po roku a som uplne zufala.ak sa to niektorej bude hnusit prepacte ale potrebujem pomoct a uz nechcem aby niekto dopadol ako ja...

monikatn
14. feb 2015

@alexslovakia no vyzerá to hrozne, ja som bola operovaná v Tn na konci oktobra 2013 tiež pupočný pruh, ja som celkom v pohode až na to že v pupku mám stále nejaký steh normálne ho cítim a je to skôr ako nejaké lanko, normálne mi to ide prepichnúť kožu keď na to zatlačím, bola som aj na chirurgii čo s tým a že nič, že mám ešte počkať. tak uvidím čo bude.

alexslovakia
14. feb 2015

@monikatn no ja mam steh tiez stale vo vnutri preto mi stale to brucho tecie a zapacha...jedine novu operovat cize rozrezat,vytiahnut,vypucovat a zasit....

monikatn
15. feb 2015

@alexslovakia mne to nič nerobí len ho tam cítim, tak držím palce.

alexslovakia
15. feb 2015

@monikatn dakujem.....

zdenkakarolina
18. sep 2015

@monikatn prosím ta ja idem natoto utorok,ako dlho si stym bola v nemocnici a boli to po ?

monikatn
18. sep 2015

@zdenkakarolina ahoj ja som bola v TN a bola som tam tri noci, nebolelo celkom to bolo v pohode.

erika262
20. feb 2017

Ahojte operácia bola rýchla no ako som teraz druhý krát tehu tak to mám znovu,nedali mi sieťku len mi to zošili a cítim to ešte viac ako predtým takže ma to nepotešilo že som to zbytočne absolvovala:(nakoniec bola asi pravda odrodiť detičky a potom sa dať operovať🙂

mana35
Autor odpoveď zmazal
Zobraz