Pupočný pruh po pôrode

zuzankak888
9. jan 2017

Ahojte, neviem, ci pisem spravne do tejto kategorie,ale prosim o radu. Urobila sa mi rok po porode pupocna hernia / teda hovorovo pruh pri pupku/, vraj to zvykne byt po porode, najma po sekciach. Mala by som ist teraz na operaciu,ale chcem sa opytat, ci niekto z vas takuto operaciu prekonal, ci mu dali na vyber, ci laparoskopicky alebo klasickou operaciou, aka bola bolest po operacii a ako dlho trvala rekonvalescencia? Pripadne kde v BA si to dat operovat, koho by ste odporucili?
Dakujem za rady

miriam11
9. jan 2017

@zuzankak888 ak mas v plane este dalsie dietatko, tak si to zatial operovat nedavaj. Po dalsom porode by si musela znova na operaciu.

zuzankak888
autor
9. jan 2017

@miriam11 ano v plane mame,ale chirurg mi tvrdi, ze to mam uz dost velke a musim si to dat operovat,ale nic s druhym dietatom sa ma nepytal, takze za nim opat skocim

miriam11
9. jan 2017

@zuzankak888 ja som mala tiez uz dohodnuty termin operacie, na Kramaroch tesne pred nou som sla za chirurgom a ten mi povedal, ze pokiaľ ma to neboli a planujem dalsie dieta operaciu neodporuca. Lebo pri dalsom porode a tehotenstve sa to spraví znova.

zuzankak888
autor
9. jan 2017

@miriam11 mna to sem tam bolieva,ale zatial nic katastrofalne, da sa to prezit. A tak ste tiez este neboli na tej operacii?

miriam11
9. jan 2017

@zuzankak888 nie nebola a uz mam vyse 2 rokov od druheho pôrodu. Nechce sa mi do toho, neboli ma to.

kika1572
29. feb 2024

@miriam11 dobrý deň,už je to staré ale chcela by som sa spýtať či ešte máte pruh lebo aj ja mam a zvykne ma pichať do pupku a neviem ci to s tým má niečo.Dr zatiaľ nerieši len povedal ze ho mám . Ďakujem