Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Radikálna hysterektómia

88patka88
29. apr 2016

Milé mamičky čo ste si tým prešli ako ste to zvládali...ako dlho ste sa po operaci zotavovali a co hormony ako ich znasate. Ja som mala ist uz v oktobri no nakoniec sa podarilo zachovat este stvrtku vajecnika no zial znova je tu uz 4 recidiva a za 2 tyzdne ma znova caka operacia uz som psychicky na dne ...hlavne prelustrovala som cely internet a je mi zle ☹ hrozne sa bojim...budem rada ak si precitam konecne aj nieco pozitivne...

janajanajana
30. apr 2016

@88patka88 Ahoj, ja som radikalnu hyster. podstupila z dovodu karcinomu krcka maternice, ale vajecniky mi boli ponechane. Myslim ze stav po operacii je velmi podobny ako pri inom type hysterektomie (i ked tato je povazovana za najrozsiahlejsiu), podobne aj rekonvalescencia. Ako aj ostatne pacientky som mala najhorsie prve 2 dni (ale nie je to nic nezvladnutelne) a potom to uz bolo len lepsiea vobec som nepocitovala rozdiel v porovnani s inymi pacientkami, ktore nemali radikalnu. Inak tema ohladom hysterektomie tu uz je, skus to najst, tam sa o tom vzdy diskutuje a ver, ze to nie je nic strasne co by sa nedalo zvladnut. Co sa tyka hormonov, to ti neporadim, nakolko u mna vajecniky nechali. A chcem sa opytat ako to bolo u teba zatial riesene ked mas uz 4 recidivu?

88patka88
autor
30. apr 2016

Ahoj dakujem za tvoj príspevok...ako to bolo riesene? Mam za sebou 3 laparoskopie ..pri prvej mi bola odobrata polka praveho vajecnika hned mesiac potom zvysok...pri tretej teraz v oktobri polka laveho plus slepe crevo...teraz chcu zobrat uz vsetko zvysok vajecnika, maternicu ,uzliny chcu ponechat krcok aby mi to nepadalo. Vzdy robili vsetko pre zachovanie plodnosti nakolko mam 27 rokov a jedno dieta. Prva recidiva prišla po 4 rokoch teraz uz po 5 mesiacoch ...Uz 5 rokov chodim kazde tri mesiace na onkologicku ambulanciu..teraz cakam na vysledky genetiky no zial uz nestihnu prist do operacie.. Na sono prsnikov musim chodit 2 x do roka ... Neviem co bude ked genetika vynde zle bolo mi povedane ze to budeme riesit potom. Mne uz je zle len ked mam ist do tej nemocnice na kontrolu .Bolesti som si vytrpela uz navyse a stale to nema konca trva to uz moc dlho a ja to uz nezvladam hrozne sa bojim . Uz som si povedala ze nebudem nic citat nejako to uz zvladnem. Verim ze vsetko dobre dopadne aj tie hormony snad budem dobre znasat..nic ine si nezelam viac len ako mat uz po vsetkom a byt uz zdrava navzdy.

janajanajana
30. apr 2016

@88patka88 U mna to bol krcek a kedze mam 2deti bola som rozhodnuta ze mozu vziat vsetko, napokon vajecniky ponechali ale pozznam vela zien a najdes ich aj tu na fore, ktorym vzali aj vajecniky a je to v pohode. Uplne chapem ze uz si z toho unavena ale ber to tak ze ta operacia ta zbavi rakoviny a pokial nie su metastazy tak vyrazne znizi riziko recidivy, a to je hlavne. Nikto s touto diagnozou nema uplne vyhrate a vlastne ani ti momentalne zdravi nevedia ci ich to nestretne, operacie ako takej sa ozaj neboj, ja som to, ci vajecniky budu ci nebudu neriesila, podstatne bolo len aby lekari vyoperali to napadnute a urobili vsetko pre znizenie recidivy. A ja prave naopak chcem caste kontroly aby sa to stihlo zachytit vcas , mne ten karcinom bol zisteny tiez len vdaka preventivke a prave vdaka tomu este len v pociatkoch. Drzim palce, nech ti vsetko dobre dopadne.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli