Rakovina krčka maternice

sirema
19. nov 2016

Ahojte, chcem sa vas opytat, ci ma niekto skusenost s rakovinou krcka maternice, alebo bol v stadiu, ze mu hrozila. Resp. ci sa vam stalo, ze na preventivke boli vysledky v poriadku a o rok na dalsej sa zistilo pokrocile stadium choroby. Dakujem za kazdy prispevok.

lentilkav
24. okt 2018

@jarmila1955 mne nerobili konizaciu, rovno zobrali komplet všetko na základe tých prvých výsledkov. Vzorku mi brali, keď si mysleli, že mám myom na maternici. Pol roka predtým som bola na testoch, na preventivke a to bolo bez nálezu. Stravu mám teraz normálnu, snažím sa zdravo stravovať, aké žiadny extrém. Počas liečby som zaradila šťavy z ovocia a zeleniny.

lentilkav
24. okt 2018

@jarmila1955 počas liečby a rok po nej som chodila na infuzne Ccko

jarmila1955
25. okt 2018

@lentilkav A to C cko si požiadala u svojej doktorky alebo ako? Ďakujem

lentilkav
25. okt 2018

@jarmila1955 nie, oficialne to nie je u nas schvalena liecba. dokonca mi ju primar neodporucal (dnes ju sam podava 🙂, samozrejme sukromne). Cele som si to platila. Pocas liecby som chodila raz za dva tyzdne na jednu davku (a je pravda, ze som nebola chora, napriek tomu, ze mi velmi klesli biele krvinky) a po liecbe som chodila 2 x do tyzdna, 4 tyzdne, potom 12 tyzdnov prestavka (ale neviem, ci si to uplne presne pamatam).

nyka11
2. máj 2022

Ahojte žienky, je tu nejaká, ktorá prekonala chorobu s tým, že bez operácie, "len" chemo a radio? Poprosím súkromnú správu. Som práve po liečbe a rada by som vedela skúsenosti a stavy ostatných.

evcsu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mary.la
1. sep 2022

@evcsu ahoj, áno ... chodím sem hlavne teraz kvôli bazáriku, teda pomenej, ale vieme 😉

evcsu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evcsu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mary.la
1. sep 2022

@evcsu Áno, najskôr sa mi zhoršili výsledky pravidelných sterov z preventívky a mala som už predtým pozitívne testy na rakovinotvorné HPV vírusy, tak ma lekár poslal najskôr na konizáciu. Odtiaľ šiel materiál na histológiu a už prišiel zlý výsledok, presné štádium si už nepamätám, len že to bolo veľmi malilinké, ale dosť vysoké štádium a invazívne, tak musela von celá maternica, taký bol liečebný protokol, vaječníky prezreli počas operácie, ale boli ok, tak tie nechali. Metastázy sa tiež pred operáciou na magnetickej nepotvrdili, takže som mala len túto radikálnu liečbu. Po operácii to bolo v porovnaní s dvoma cisárskymi síce horšie, jednoznačne taký mesiac - dva sa človek musí šetriť a dať dokopy. Potom to už bolo a aj teraz je všetko v poriadku. Vaječníky fungujú, vrátili sa do normálu, aj to cítim, že cyklus beží. Chodím na kontroly a onkomarkery mám v poriadku. Teraz mám 38, vtedy som mala 32, takmer 33 😉

evcsu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mary.la
2. sep 2022

@evcsu Tak držím palce a tiež verím 🙏❤️

evcsu
2. sep 2022

@mary.la ďakujem ❤

sofi141
25. sep 2022

Ahojte ,,, podelim sa tieš s vami ,,, bola som u gynekologa to bolo asi pred mesiacom cca ,,, lebo som bola pred 4 mesiacmi na potrate no len že keď som išla na potrat tak som si robila pred oprečne všetko bolo ok,,, a keď som už bola po potrate a išla som ku gynekologovi ten mi povedal že mam rakovinu krčku maternice ,, ešte som sa stale nedostavila tam ,, lebo nemam velmi čas ,,, ale teraz uz musim ist ,,, aby som vedela načom som ,,, priznaky neviem ake maju byť ale mne neny nič take

lucccinka11
7. nov 2022

@mary.la môžem sa spýtať kde Vám to operovali, pripadne meno lekara?

sanylind
23. nov 2022

@lulu369 Ahoj ako sa ma kamarátka?Nemala komplikácie, pripadne navrat ochorenia za tie roky.dakujem

lulu369
26. nov 2022

@sanylind ahoj, je to už 9 rokov a našťastie jej zdravie slúži, je všetko v poriadku...dúfam a verím, že to tak aj ostane

mariamisko
21. dec 2022

@mary.la viem ze to uz je dlha doba ci tu este vobec budete no mne na urologii povedal dr ze mam zhrubnuty krcok(o dva dni som dostala aj menstruaciukde som citala ze krcok sa roztahuje) zajtra idem ku gunekologovi problemom mojim je caste nutkanie na mocenie

mary.la
26. dec 2022

@mariamisko Dobrý deň, som tu, nie tak často, ale som 😉

mary.la
26. dec 2022

@lucccinka11 Dobrý deň, v OUSA v BA ( onkologický ústav sv. Alžbety), MUDr. Mikloš, veľmi príjemný

mariamisko
26. dec 2022

@mary.la ja by som sa chcela opytat mne zistili lavu cast krcka zhrubnutu...lekarka sa nevyjadrovala cakam na cytologiu....chcela by som sa spytat na vytok ste spominali ze bol casty dakujem

mary.la
27. dec 2022

@mariamisko či som mala zhrubnutý krčok neviem, ale dlhodobo som tam mala "ranku", ktorú mi ošetroval lekár aj dusíkom, ako vypaľovanie, ale nescelilo sa to, ranka stále akoby mokvala a z toho bol ten výtok, nesvrbelo, nepálilo, nič, ale výtok denno denne. Zmeny sa ukázali najskôr na cytológii pri preventívke plus pozitívne testy na rakovinotvorné hpv vírusy, potom som bola poslaná na konizáciu a tam už vyšla histológia s diagnózou, veľmi malé ložisko, ale vysoké štádium ... šťastie v nešťastí 🍀

mariamisko
27. dec 2022

@mary.la dakujem a po vylieceni este deticky mozte mat

mariamisko
27. dec 2022

@mary.la zmeny v menstruacii ste mali ?? Mne sa velmi skratila velmi slabe krvacanie pri menstruacii potom uz iba sucha hneda

kamatopo
27. dec 2022

@mary.la zablúdila som sem náhodou a prečítala som si všetko čím si si musela prejsť. Veľmi ma to zasiahlo a držím ti palce nech si v poriadku. Zvažujem očkovanie na budúci rok 12 ročnej dcéry na hpv vírusy.

lucccinka11
27. dec 2022

@mary.la píšem ss

mary.la
28. dec 2022

@mariamisko žiaľ, už nie, pri hysterektómii mi vzali celú maternicu, tak kázal protokol na základe štádia tej vzorky, vaječníky prezreli priamo pri operácii, všetko bolo čisté, tak vzhľadom na nízky vek ich nechali, ale šla som do toho s rizikom, že budú musieť možno aj tie preč. Mali sme už vtedy dve deti, takže to bolo a je ok. Žiadna ďalšia liečba našťastie nebola potrebná, chodím pravidelne na kontroly. Deti boli malé, obe v MŠ, tak chuť rýchlo sa zotaviť bola veľká 🥰

mary.la
28. dec 2022

@mariamisko krvácanie som mala veľmi intenzívne, ale naozaj veľmi, až kusy, nárazovo, pár dní ... potom slabšie, tak 10-12 dní ... inak skúsenosť známej ma dohnala na preventívku hneď ako sa dalo, zostala pri jednom menzese vo vani, proste kvôli krvácaniu nemohla von, zavolali záchranku a hneď aj operovali, maternica jej šla von ... mne chcel doktor krvácanie upraviť aj hormonálne cez ATK, ale krvácala som aj v čase, keď som brala lieky, mala som také na 3 mesiace v kuse ...

mary.la
28. dec 2022

@kamatopo Ďakujem ❤️ našťastie som už pár rokov OK, naozaj ako som písala, šťastie v nešťastí ... netreba sa báť, treba ísť hneď a riešiť. Ja mám dve dcéry, tiež zvažujeme očkovanie.

mariamisko
28. dec 2022

@mary.la dakujem krasne za vase odpovede ak budem potrebovat povzbudit mozem vas kontaktovat este ??