Rakovina pankreasu

1dorotka1
30. dec 2015

Prosim mal u vas niekto v rodine tuto chorobu? Chcem vediet priebeh tejto choroby dakujem

barenkakb
28. júl 2019

@peter952 pije kozie mlieko, proteínové drinky, čagu, zdravé jedlá

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miirkka1
24. aug 2019

Ahojte...viem,ze je to chulostiva tema,ale mala by som len otazku,ci vasim zosnulym pribuznym povedali dovod rakoviny pankreasu?Fajcenie,stravovanie?Zomieraju okolo ludia na pankreas,co nefajcili,nepili,nemali nadvahu,nechapem preco. Ako sa tomu vyvarovat

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulik2306
22. dec 2019

@barenkakb prosím ta ako je na tom tvoj otec? Môžem sa, opýtať... Môj otec presne to ísť, nádor na pankreasi zhubný, popretkávany medzi cievami, operovali ho ale nič nerobili len otvorili a zatvorili 4 štádium... 2 januára mame ísť na onkológiu a ja neviem rozhodnúť ci ísť alebo nie, otec strašne schudol ma 60 kil a je slabý, pichá si inzulín, vy ste nakoniec podstúpili chemoterapie? Ďakujem za odpoveď

petra_a_feri
26. dec 2019

@lucia6118 dobrý deň. Clenovy našej rodiny v lete diagnostikovali rakovinu pankreasu. Mohla by som vás poprosit o vase skúsenosti nech vieme na co sa mame nachytať a čo očakávať. Vopred ďakujeme.

petra_a_feri
26. dec 2019

@ajushka123 dobry den. V 2017 ste tu písali že prežívate s vasim Tatikom ťažké chvile. Teraz sme na tom asi tak aj my... Členovy našej rodiny diagnostikovali tiež túto strašnú chorobu, odmieta liečbu rozhodol sa pre paliativnu starostlivosť a zostat doma az do konca. Chcela by som vas poprosiť keby mi napíšete vaš priheb, ake to bolo, aky to malo priebeh a na čo sa mame nechystat. Velmi by nám to pomohli aby sme sa v tejto tazkej situacii mali aspoň o daco oprieť. Vopred ďakujem.

barenkakb
26. dec 2019

@janulik2306 ahoj...ocino sa zatiaľ drží, od augusta chodí na chemoterapie..liečba zabrala..onkomarkery klesli z 218 na.31..predlžuje mu život, vedľajšie účinky má našťastie mierne, iba občas zvýšená teplota, inakšie nic, má síce 51 kg, nemá vlasy, ostarel, ale stále zájde aj na zachod, občas na návštevu, je slabý, ale bolesti nemá až také silné, v pondelok má chemo, utorok je dobre, streda, štvrtok zle, neje vôbec a potom zase dobre, chemo má každý týždeň v pondelok 3x po sebe a potom týždeň pauza, akurát teraz mal 3týždne pauzu, bol na ct a uvidíme na silvestra ako to dopadlo a čo bude ďalej, stále chudne po troške, ak máš otázky, kľudne sa pýtaj

barenkakb
26. dec 2019

@miirkka1 nikto nevie, môj ocino tiež nepil, nefajčil, nemal nadváhu, proste doktor povedal, že nase bunky sa zmutuju a môže to vyvolať hocičo

miirkka1
28. dec 2019

@barenkakb boze je to hrozne...strasne sa toho bojim,ze niekoho z rodiny to postihne..myslela som,ze sa da tomu nejak vyvarovat.Je to ten najhorsi asi druh rakoviny,kde ludia nemaju asi sancu...

barenkakb
28. dec 2019

@miirkka1 veď práve...nedá sa nič robiť, a to je najhoršie...

janulik2306
29. dec 2019

@barenkakb och veľmi si ma potešila že je ocino na tom takto klop - klop.. Povzbudila si ma, a naozaj som rada že to takto zvládate... Ešte sa ťa chcem opýtať vedel tvoj oco o akú záväznú diagnózu ide a aké sú prognózy??? Lebo môj otec zatiaľ nevie o co ide, myslí si že mu operovali všetko a ze už bude dobre, lekári mu totiž nepovedali pravdu, vraveli mu ze operácia dopadla dobre a ze už bude dobre...

janulik2306
29. dec 2019

Žienky ešte sa vás chcem opýtať vedeli vaše mami, ocovia o tom akú majú vážnu diagnózu?? Myslím či vedeli že je to najhoršia forma rakoviny aká môže byť a ze šance na vyliečenie sú takmer nulové??? Alebo nie

miirkka1
30. dec 2019

klobúk dole,ze to tak super zvladate.Ja by som sa zblaznila..v okoli moji znami zomreli na tuto rakovinu, no kamaratova mama zije uz niekolko rokov.Jej to objavili uplne nahodne na uplnom zaciatku a stale sa ma dobre...viem,ze chodi na chemoterapie,a nieco jej tam menia ,teraz neviem,ci pri peceni,ci zlcniku.Ale kamarat vravel,ze je to ok.Je síce uz chudsia,ale drzi sa.Videla som ju na oslave.Ona nikdy nefajcila,nepila,zdravo sa stravovala,nechapem preco to postihuje ludi.Z coho sa tie bunky zblaznia.Vraveli vam doktori,priblizny dovod?
Prajem aj vasej rodine len to najlepsie,bodaj by sa stal zazrak a vsetko by dobre dopadlo.Ludia nemaju umierat na taketo choroby ale na starobu.

barenkakb
1. jan 2020

@janulik2306 áno je, dokonca máme výsledky ct, a nič sa nezmenilo, našťastie sa nerobia metastazy, všetko ok, tak sa tešíme, nevedel, až kým nezomrel spevák z hexu, to bolo asi 2 mesiace po diagnóze a vtedy si vzal tablet a všetko pozistoval...a povedal nám že je to s ním zle, myslel že nevieme a povedal že ráta s tým že tu bude do konca októbra...lebo lekári mu dávali 3 -4 mesiace, a teší sa, že tu ešte je...my sme mu to chceli časom povedať, podľa mňa každý má právo vedieť, len záleží od povahy, skúste sa dohodnúť s rodinou, vy ho najlepšie poznáte

kylie163
29. mar 2020

Dobrý večer prajem. Ak by mi niekto z vlastnej skúsenosti vedel napísať na mail pajerska.erika@gmail.com ako prebieha posledné štádium. Aby som sa aspoň z časti vedela pripraviť na to, čo ma čaká. Prosím, žiadne šetrenie. Potrebujem vedieť realitu. Jedna sa o rakovinu pankreasu v 4. štádiu s metastazami v pečeni, žalúdku a rôzne v bruchu. Momentalne žiadne prijímanie stravy, prijímaná chemoterapia s velmi zlými vedlajsimi účinkami. Len aby som aspoň z časti vedela čo má čaká. Veľmi pekne Vám ďakujem a určite nechcem nikomu obnovovať staré rany. Kto sa na to cíti a má skúsenosť mi napisat, budem veľmi vďačná. Erika

macka174
11. jún 2020

Dobry den.Chcem sa pripojit do diskusie na tuto temu.Vela som o tejto chorobe precitala,a pribehy ktore tu pisete su naozaj velmi strasne😢Bohuzial aj moju sestru (46r.)postihla tato diagnoza.Cca pred mesiacom sa nahodne dostala po veeelmi dlhej dobe k lekarovi a pri inom vysetreni sa dozvedela aj o nadore na pankrease..1.6.2020 ju operovali,vybrali jej nador a cast zaludka.Dnes jej primar povedal,ze nador bol nezhubny☺Chvalabohu.I ked tomu verim len tazko a s obavami,pretoze nador bol uz velky-7x4,5cm,v poslednych rokoch dost schudla,bola az zlta,no bolo vidiet ze nie je v poriadku.Ale k lekarovi ani za.svet!Viem ze nezhubne nadory su velmi vzacne,ale dufam ze sa stal zazrak.Mate niekto z vas skusenosti s nezhubnym nadorom?Akyje potom postu a priebeh ochorenie prosim?

katkabg
11. jún 2020

@macka174 je to naozaj zazrak 😊😊😊 vela sil 😊 a nemala niake priznaky?

macka174
11. jún 2020

@katkabg
Dost schudla,a bola zlta...Ale to uz bola asi 3roky.Chodila kunam malo,tak neviem.presne.,ci mala.este nejake ine tazkosti,ale ak aj mala ona nepovie nikomu nic.Ale na nejbolo vidno zenieco nie je v poriadku

lvka
3. aug 2020

Ahojte, nechodim uz na tuto stranku, dnes som ju asi po roku otvorila a v mailoch ma cakalo vela sprav s otazkou, ako to bolo v poslednom stadiu s mojim ocinom- v nadvaznosti na tuto temu kde som prispievala zo zaciatku.
Aj ked pribeh je to velmi smutny a tazky, chapem ze niekomu moze pomoct, kedze my sami sme "nevedeli". Ak to teda niekomu pomoze, takto to bolo u nas (samozrejme moze sa to lisit).
Ocino rok zvladal chemo uplne v pohode a dokazali sme aj celkom beznymi liekmi regulovat bolesti.Asi mesiac a pol pred koncom, sa z nicoho nic zacali bolesti dost stupnovat az tak, ze skoncil v nemocnici na nastavovani na morfinovu pumpu. Od tohto okamihu to vlastne islo dolu vodou. Morfium pomahalo, ale k pumpe sme pichali aj injekcie ked to uz bolo velmi bolestive. Neviem ci choroba alebo morfium alebo jedno s druhym, ale zacala mu vypadavat mysel - a on bol velmi mudry clovek..bezne veci akoby nedavali "zmysel". Pomalicky stracal akoby vedomie a aj ked bol "hore" komunikoval menej a menej. Priblizne 3 tyzdne predtym ako zomrel, prestal jest a v zasade aj pit a viac menej ostal lezat/sediet. Zacali sme ho teda polohovat. Pocas tychto troch tyzdnov, uz vobec nekomunikoval okrem jedneho dna, kedy sa uplne prebral a bolakoby totalne pri vedomi...my sme nechceli aby zomrel v nemocnici a tak odisiel doma doslova obklopeny celou svojou rodinou. Od rana sme vedeli, ze sa blizi koniec, bol zvlasne mokry od takeho studeneho potu :( odisiel uplne tichucko. Neviem, ci to niekomu pomoze, ale ja som pocas toho obdobia akpby nechcela vifiet alrbo pocut, ako je tato choroba smrtelna...riesili sme vsetko..od chemo cez samanov az rozne detoxi atd. Treba sa pripravit na to, ze rakovina pankreasu je bohuzial nerovny a kratky boj :( v poslednom stadiu nam islo uz iba o to, aby ocka nic nebolelo, a o to sme sa v zasade snazili...uprimne a zo srdca v vsetkym drzim palce v boji s touto "k...ou". ❤

ashantyo
10. nov 2020

Dobrý, prosím vie mi niekto poradiť momentálne mám babku choru , ma nador na pankreasu , vzali jej vzorku , nádor ma skoro 6 cm , nevybrali jej ho preto lebo by už natomto svete nebola tak mala atak operáciu a spravili jej to tak aby mohla piť aj jesť a ma chodiť na chemoterapie , čítala som že voda Preventa pomáha , som nadne a bojím sa , mal niekto s takýmto už skúsenosť ? ... ďakujem

mirro
10. nov 2020

@ashantyo je mi to ľúto, nádory na pankrease sú zväčša neoperovateľné. Skúsenosť s vodou nemáme. Mali sme svokru s touto diagnózou a nedopadlo to dobre.

barenkakb
11. nov 2020

@ashantyo dobrý deň, môj otec má nádor 3 CM a bojuje rok aj 4 mesiace, posledné štádium od začiatku a zatiaľ všetko dobré...jemu určite pomáha čaga Sibírska, pije ju od začiatku a chodí na chemoterapie...a to mu dávali 3-4 mesiace, s vodou preventa nemáme skúsenosti, držím palce.

sonka26
11. nov 2020

@barenkakb Môžem sa opýtať, odkiaľ ste sa dozvedeli o tej čage a ako často ju otec pije? Užíva ešte aj niečo iné okrem toho?
Veľmi silno Vám držím palce a otcovi prajem veľa síl a pozitívneho myslenia.

barenkakb
11. nov 2020

@sonka26 odporúčali nám ju ľudia z nášho okolia, ktorí ju pili a pomáhala aj na iné problémy, tak sme skúsili. Nič iné okrem liekov, dopĺňa vitamíny. Pije ju každý deň, občas si dá na týždeň pauzu a pokračuje.

ticko
8. dec 2020

@lucia6118 môžem poprosiť viac info o tejto chorobe?

barenkakb
8. dec 2020

@ticko aké info myslíte? Ako zistili? Aký priebeh?

ticko
8. dec 2020

@barenkakb priebeh choroby by som rada vedela čo očakávať prosím aj ip