Ranka na krčku maternice. Máte skúsenosť?

jarak
24. feb 2009

Včera mi môj gyn. povedal, že mám ranku na krčku. Povedal, že to nie je nič čoho by som sa mala obávať, ale predsa mám 32 o rok by sme chceli druhé bábo.Povedal, že to nerobí komplik. v tehotenstve. Pri malej to bolo úplne bezproblémové, žiadne výtoky ani nič.Od pôrodu (3roky)sa mi niečo stále s prepáčením se...ie.

jaja0110
24. feb 2009

Ahoj, tak ranku na krcku mam (alebo som mala, neviem) aj ja...casto som pri pohl. styku krvacala a dokina mi po prezreni povedala ze mam tu tanku s tym ze ju treba vypalit alebo zamrazit...odchadzala som do zahranicia tak sme sa dohodli ze ked pridem znova na slov. ze mi to urobi, no ale ked som na slov. prisla uz som bola tehotna, takze zakrok sa nekonal...tehu bolo bez problemov...moment. nemam problemy ale ak mas pocit ze sa to u teba serinka tak sa skus popytat na ten zakrok...robi sa to ambulantne na pockanie...ak sa nemylim

ewwe
24. feb 2009

ahoj, tak ja som mala ranku v 17 rokoch co je 8 rokov dozadu, vypalili mi ju hned ambulantne, ani to moc nebolelo, no trosku hej, mala som po tom taky hnedy vytok, nosila som intimky asi 4 dni, a doteraz je vsetko v poriadku, pri kazdej kontrole mi tu ranku skontroluju, vraj je dobre zahojena, pri otehotneni to vobec nevadi, neboj sa toho nieje to nic vazne, len sa daj osetrit zakrokom

jarak
autor
24. feb 2009

diki babenky.to ste ma upokojili.V júni mám ísť na preventívku tak sa ho nato spýtam. čaute

jesika26
24. feb 2009

jarak - aj ja som mala ranku, ale poslali ma na zmrazenie a pred zákrokom sa ma opýtali, že či už mám dieta a ja že nie, tak že to budem trošku cítit.No ale nebolo to trošku ale dost, bolo to hrozne nepríjemné a dost ma to bolelo.Ževraj tie čo už majú po porode, tak ich to nemá boliet

noe
24. feb 2009

Ahoj, aj ja mam ranku na krcku maternice, vlastne lekar to nazval prekanceroza. Kazdu chvilu (najskor 3 mesiace, teraz 6 mesiacov) mi robi cytologiu a kedze vysledky su na hrane, ale niesu krytiicke, tak stale radi pocakat. Keby sa to zvrhlo v zhubny nador(co prekanceroza zvykne len v zhubny), tak vtedy by rezali. Aj my sa snazime o babatko, a lekar v tom problem nevidi, kedze som sledovana.

zuzula28
24. feb 2009

ahojte aj ja som mala ranku...môj gynďoš mi ju "vypálil", lebo presne ako noe píše je to prekanceróza a v tej ranke sa papilóma vírusom nesmierne páči, takže je otázka času, kedy sa tam usadia a môžu vyvolať bujnenie buniek...rakovinu...

zuzula28
24. feb 2009

mňa to nebolelo, skôr som cítila pri zákroku niečo ako nepríjemný pocit...

zuzula28
24. feb 2009

ale názory gynekológov na "uzavretie" tej ranky sa rôznia...

etuska
24. feb 2009

aj mne tu ranku "vypalovali" cca rok-dva po porode.Ako pise Zuzula-nebolelo to,len to bolo neprijemne,ale dalo sa v pohode vydrzat.Akurat sa mi potom dost tocila hlava a mala som vytok,ale potom na kontrole po par mesiacoch mi lekar povedal,ze je to OK.Robili mi aj cytologiu a vysledky su OK.

Ako je to teraz s tymi preventivkami-fakt sa robi cytologia uz len raz za 3 roky?,lebo predtym to bolo raz rocne.

geegee
24. feb 2009

Aj ja mam ranku, kvoli rodinnej anamneze som sledovana / mama mala rakovinu a zacalo to prave rankou na krcku, kde sa jej zacali menit bunky a skoncilo vybratim vajecnikov, vajcovodov aj maternice. Doktor mi odporucal ranku zmrazit, ale pri dalsom tehotenstve sa to vraj zvykne zase obnovit. Ale teraz sa uz hadam do toho pustim.

davida
24. feb 2009

Ahojte ja som mala ranku pred 9 rokmi,doktor mi ju vypálil čo nebol zrovna príjemný zážitok.Ale kamoška bola teraz u doktora tiež jej zistil ranku a povedal,že to sa vypalovať nesmie lebo sa potom znižuje plodnosť,a vznikajú daľšie komplikácie tak neviem...

ewwe
24. feb 2009

neviem ci to znizuje plodnost, ja som otehu bez problemov, mozno by bol problem keby sa nejak jazva zle zrastla, akoze by zhrubla hovori sa tomu keloid, a tak by nejak zmensila otvor na krcku

klongova
25. feb 2009

Ja som bola dnes u doktorky a pravdepodobne mám to isté čo všetky čo píšete, na jednej strane som sa upokojila no na druhej neviem čo ma čaká. Musím čakať 3 týždne na výsledok cytológie a potom sa uvidí. Doktorka nahovorila o nijakom zmrazení no o tom že treba odštiknúť alebo odrezať kúsok z krčka maternice. Vraj to nie je dlhý zákrok a môžem mať aj ďalšie dieťa nevidí v tom žiadny problém. 😎
Celkom ma potešilo že niesom sama s takýmto problémom. Moja mamina robí v zdravotníctve a keď sa dozvedela o tomto probléme skoro skolabovala. Prežíva to viac ako ja. Už som kľudnejšia. Ešte raz ďakujem

sorciera24
25. feb 2009

ahoj, aj ja som mala ranku na krcku a kvoli nej mi vychadzala zhorsena cytologia a mavala som stale zapaly....doktorka mi ju osetrila zmrazovanim....ambulantny zakrok....trosku bolel,a le v poho.....a vravela, ze otehotniet sa da v pohode......a nelutujem, ze som si to dala urobit, odvtedy ziadny zapal a dokonca som aj tehotna 😵

klongova
26. feb 2009

Aj ja mám stále zlé výsledky cytológie a mám skoro stále výtok a hrozné svrbenie vo vnútry. Zaujímavé že len pár dní pred menštruáciou. S mužom nemôžeme ani sexovať pretože keď ma to svrbí tak sa nedá , potom mám červenú, a nakoniec výtok už neviem čo mám robiť je to na prd. Začala som užívať vitamíny FENOVAXIN alebo niečo podobné. Kúpila som to v internetovom obchode na www.vitalsupport.sk. Sú to vitamíny pre ženy ktoré majú problém s výtokom. Robím všetko čo mi kto poradí. Uvidíme čo to bude. 😀

norik1
26. feb 2009

Ja som mala ranku pred piatimi rokmi, ambulantne mi ju zamrazili . Bolelo to neskutocne, hodinu som este lezala u dokiho lebo mi to hrozne stiahlo tlak a skoro som odpadla... dva tyzdne som chodila s vlozkami, dva mesiace som nemohla sexovat ani sa kupat, 1000%hygiena a podobne... doki vtedy vravel ze to nie je zivot zachranujuca operacia,a le treba to urobit, pretoze same sa to nezahoji... tehu som mala normalne, bezproblemove...

elri
26. feb 2009

ja som tiez bola cca pred 5 rokmi na zmrazeni ranky. Pre mna to nebolo ani tak bolestive, ako neprijemne 😝
hej, ja som tiez nejaku polhodinu lezala, kym sa my nezvysil tlak. Druhe tehotenstvo som tiez mala bezproblemove.

teress
5. dec 2011

obnovujem tuto temu, po porode som bola u novej gyn. na preventívnej prehliadke, najskor mi povedala že mam ranku na krčku maternice-zobrala cytológiu, potom kukla z vnútra na našla mi tam polyp...že počkáme dva cykly či nezmizne...potom operačne...velmi sa bojím čo to má znamenat, už pred tehotenstvom som mala cyt 2-3, stará mama umrela na rakovinu maternice-šlo to tak rýchlo že žila 3/4 roka a to jej to podchitili nazačiatku.,,makl niekdo podobný problém?

jakavi
5. dec 2011

ja mam ranku na krcku maternice uz 10rokov nic sa s tym nerobí teda aspon mne s tym nic nerobia otehotnela som bez problemov aj porodila pokial viem ta ranka znamenba ze tam kde je spojeny krcok maternice je to posunute a lahsie sa je dostat ku sliznici a odtial sa berie aj cytologia a tym padom sa da lahsie odhalit aj rakovina keby sa to teda zvrhavalo a ohladom papilo vírusu pokial zena zije promiskuitne alebo jej partner tak ten pap.vírus chytí ale ked ma ciste svedomie tak sa nema coho obavat aj ked ma ranku na krcku maternice

rosalindaaa
19. jan 2012

ahojte, krvacala som po pohlavnom styku, stavalo sa mi to celkom casto, doktor ma prv prezrel a povedal ze nic nenasiel a cytologia bola dobra, stavalo s ami to znova a znova, tak som za nim sla zas, to mi uz povedal ze mam ranku na krcku, a prerastenu sliznicu, tak ze bude nasledovat EDK, asi to vypalovanie, neviem, ani mi nic k tomu moc nepovedal...o tyzden mam ist na zakrok, bolo mi povedane ze to neboli a hned mozem fungovat dalej, ako v praci a v skole...niekde som sa docitala, ze to nie je dvakrrat prijemne, nemozem mat po tom niekolko tyzdnov pohlavny styk atd...neviete mi niekto povedat ake su celkove obmedzenia?????? mam ist na hory hned potom, a nechcem sa tam citit nejak obmedzovana,alebo aby mi bolo zle..to radsej asi posuniem termin zakroku

ia
30. jan 2013

ahojte možemi niekto poradiť?mám polyp v maťernici.dr mi to chce ambulantne vyoperovať vraj je to len desať min.zakrok.chceme oťehotniet a kvoli tomuto polypu sa to vraj nepodarí .mám hrozný strach z toho zákroku,nevie mi nekto poradiť kto tento zakrok podstúpil že ako to prebieha? Dakujem

carterova
9. feb 2013

som dva týždne po EDK krčka maternice. mala som tam roky ranku, ktorá mi spôsobovala zvýšený hlienový výtok, čo nebolo zrovna najpríjmnejšie. cytológia bola vždy v poriadku, HPvírus bol prítomný. poprosila som teda gynekológa, aby mi s tým dačo spravil. on sám nevidel dôvod s rankou dačo robiť. elektrika do krčka nebola vôbec príjemná, bolelo ma to, dymilo sa mi odtiaľ, zapáchalo to - nepríjemný zákrok. 😒 s vložkami chodím už celé dva týždne, najskôr kôli nepeknému zapáchajúcemu výtoku s prímesou krvi - ružovo-hnedá tekutina vo väčších množstvách... a po tom, čo som si spravila zopár výplachov s Tantum Rosalginom, začala som odtiaľ krvácať. momentálne krvácam tak silno, že som musela ísť do nemocnice, aby mi krvácanie zastavili. zrejme pri tom výplachu sa mi tam odlupla "chrastička" a tak teraz ležím. lekár okrem 7 týždňovej sex. abstinencie odporúča po EDK zákroku aj nenamáhať sa, výplachy opatrne, nie denne. fungovať inak môže človek "ako inokedy" 🙂

ja1985
20. feb 2013

@carterova ahoj co je to presne EDK krcka maternica??? tak ako to popisujes, ten zakrok, to mi presne robili dnes...mne to nebolo az take neprijemne, akurat ten zapach , hmm spaleneho masa, alebo ako to nazvat, to nebolo nic moc...mne zakazal pohlavny styk 4 -5 tyzdnov a dal mi vaginalne cipky ktore mam zacat uzivat o 10 dni , na take lepsie zahojenie...tiez ma upozornil, ze mozem mat asi 2 tyzdne vytok , vodnaty, tak som zvedava....dnes zatial nic ....tebe to potom ako pokracovalo? uz si ako tak v poho?

coralee_wiley
15. jan 2014

ahojte, mne tiez moj doktor zistil ranku na krcku, a povedal, ze je potrebne to zmrazit, coho sa ja dost obavam, hlavne sme uz dalsi mesiac zacat pracovat na babatku :( neviete mi prosim povedat, ako dlho sa neodporuca mat pohlavny styk, a vobec ci je to vobec nutne robit to zmrazovanie? dakujem velmi pekne.

sorciera24
15. jan 2014

@coralee_wiley podla toho, aka je ranka velka a ci ti sposobuje problemy...ja som mala ranku na krcku ( a mavala som zapaly).....po zamrazeni, tieto problemy zmizli...fakt uz je to cca. 6 rokov a zapal som odvtedy nemala! .....po zakroku budes mat vytok taky biely, priesvitny...az do nasledujucej menstruacie....cize pocas toho obodbia nemozes mat styk...potom uz ano....a ovykle sa chodi na kontrolu po 3 cykloch (mne tak kazali)......vsetko bolo ok, ranka zmizla a my sme sa nasledne zacali snazit o abbo..... ale mne to zmrazovanie fakt pomohlo, ja to nelutujem.....

coralee_wiley
15. jan 2014

@sorciera24 dakujem velmi pekne za odpoved 🙂 ja viem o tej ranke uz rok, ale nejako ma moja byvala lekarka netlacila do zmrazovania :( az teraz moj novy gynekolog mi to odporucil, ze je to rychly zakrok a ze je to dobra prevencia, len ked ja nemam ziadne problemy, ziadne vytoky, ani nic ine:( tak neviem ci sa mi do toho chce ist :( a hlavne uz by som chcela babatko a ist na matersku, kedze sa mi nechce uz chodit do prace 🙂))

ellahop
5. feb 2014

@coralee_wiley ahoj, mne dnes tiez zistili ranku. pri vysetrovani som krvacala. vraj pockame na vysledky cytologie a potom sa rozhodnu ako dalej. okrem toho mam este problemy s menzesom, tak som vyfasovala duphaston. a o mesiac mam ist opat na vysetrenie.

coralee_wiley
5. feb 2014

@ellahop drzim prsty, nech su vysledky v pohode, daj vediet, ako dopadli🙂 hlavne treba dufat ze co najlepsie 🙂 ja som mala cytologiu ok, takze som sa teraz na to vybodla 🙂 a neriesila som ziadne zmrazovanie, bavila som o tom so sestrou, ktora je zdravotnicka, a povedala som si, ze pockam, najprv skusime otehotniet a potom sa uvidi 🙂

silvia221279
5. mar 2014

Ahoj,mala by som podstupit to vypalivanie mam tam vraj neustali zapal,vytok nemam lem krvacam po styku...strasne sa bojim lebo som dost citliva.Cyt.bola ok,ale mam strach stoho zakroku.Nevie mi niekto povedat ako dlho to trva,a vobec ako to prebieha...a ako sa asi citi clovek po tom...ci moze normalne fungovat.dakujem.za odpoved..(mam stoho velky strach,lebo som pocula ze vraj to moc boli) ☹

sovidzka
14. mar 2014

ahojte, asi v 7 tyzdni som zacala cez vikend spinit tak som sla na pohotovost. lekar mi spravil sono a povedal, ze fazulka tam je a bije jej uz srdiecko. ze spinenie moze mat aj ine priciny, ako zacinajuci potrat, ze treba pockat. o dva dni som sla ku mojmu gynekologovi a ten ma vysetril, potvrdil tehotenstvo a pricinu spinenia uviedol ranku na krcku. ked som sa ho spytala ze z coho tuto ranku mam uplne chladne skonstatoval ze "zo sexu". nic viac. sexualneho partnera mam toho isteho 8 rokov 🙂 a rozhodne nejak neexperimentujeme. nikdy predtym som spinenie nemala az v tom 7 tyzdni. o 4 dni mam ist na kontrolu s babatkom, tak sa ho na to este spytam. kazdopadne dnes(cca 2 tyzdne po prvom spineni), sa mi objavilo trosku opat, dve kvapky tmavsieho vytoku. tak neviem ci to je zase z tej ranky.. mate skusenost s niecim taky, ako je urcenie diagnozy-citujem- "to mate zo sexu?" dakujem