Má tu nejaká mamička skúsenosti s dojčenským refluxom?

jjankaa30
12. sep 2010

Má tu nejaká mamička skúsenosti s dojčenským refluxom? ako sa to u vašich detí prejavovalo?

matisekc
12. sep 2010

nas maly mal reflux, prejavovalo sa to tak ze grcal po kazdom jedle, da sa povedat ze skoro vsetko vygrcal, zacalo mu to ked mal 6tyzdnov, kedze som ho nekojila tak sme zacali kupovat nutrilon AR a grcanie prestalo, toto mlieko sme mu davali do 10 mesiacov potom sme presli na klasicky nutrilon

akika722
12. sep 2010

môj prvy synček mal reflux grckal takmer od začiatku a aj hodku po papaní.trvalo to do roka-grckal aj tuhu stravu:( od mesiaca a pol sme tiež mali nutrilon AR trošku to pomohlo ale aj napriek tomu grckal dalej...po roku prešlo samo.no užili sme si s tym dosť 😒

evita123
12. sep 2010

ahoj. aj u nas sa to prejavovalo grckanim, grckal tak, ze az cez nostek.. a niekedy ked negrckal a vratilo sa mu mliecko tak ako keby zalapal po dychu, museli sme ho rychlo vziat na ruky.. potom sme tiez papali nutrilon AR alebo sme do klasickeho nutrilonu primiesali prasok nutriton,ale nutrilon Ar je jednoduchsia verzia.. preslo to same kratko po rocku 🙂

lela1
12. sep 2010

My máme momentálne tiež problém s refluxom,nám to začalo práve z nutrilonu a dr.nám začal predpisovať bebu a.r.,grcká ešte stále ale už menej,som zvedáva kedy to prejde.

andreaka11
12. sep 2010

my sme mali tiez problem s rufluxom. skusali sme vselico, ale zlepsilo sa to az s nutritonom. nebolo to 100%, ale nemusela som uz prat kazdy den 2x a pri kazdom krmeni som pouzivala uz len 1 podbradnik!!!! 😅 takze odporucam ten nutriton. ak chces stale krmit materskym mliekom, tak odporucam si ho odsat a do neho pridavat aspon 4 lyzicky nutriton.

marthuska
13. sep 2010

moja dcerka mala reflux asi pol roka, odvtedy ani raz🙂 pomahalo ju drzat vzpriamene asi 30min. bola vylucne dojcena.

zuzkat1
13. sep 2010

moja mala reflux asi 3-4 mesiace...hocikedy aj hodinu po jedle.. bola cisto dojcena az do pol roka

etuska
13. sep 2010

Šmi ma tiez reflux,no precitala som si jeden super clanok a odvtedy to nepovazujem za "diagnozu"-ale nieco z coho vyrastieme

http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro...

valy
13. sep 2010

Moje deti mali reflux obidve, po jednom jedle grckali aj desatkrat a strasne plakali, lebo ich palila kyselina.
Pri starsej som si odsavala mlieko a zahustovala nutritonom, trochu to pomahalo, ale rychlo sa mi mlieko prestalo tvorit, ked som nekojila a len odsavala a s umelymi mliekami sme mali kopu problemov.
Pri druhom som cisto kojila, aj kazdu hodinu, vzdy ked babo chcelo. A bolo to lepsie ako v prvom pripade. Este sme skusali sirup Gastrotuss, ale ten sa mi nezdal nejako velmi ucinny.
Nastastie to obom skoro uplne preslo okolo siedmeho mesiaca.

sedem
13. sep 2010

My sme si tiez co to "uzili" s refluxom...mala mi grckala od zaciatku, obcas sa chudatko dusila, az bola bordova 😢 , stracala na vahe, tak sme museli prejst na Nutrilon AR, aj ked som velmi chcela dojcit ☹ Nastastie som nie uplne posluchla malej lekara a davala som jej aj moje mliecko aspon do pol roka a vzdy sme to zajedli ARkovym Nutrilonom, po pol roku sa mliecko stratilo a mala uz tiez pytala viac flasku 😅 V podstate sme prvy pol rok mali malu stale na rukach, vo zvislej polohe, tak jej bolo najlepsie, aj sama si to ziadala, ale grckala aj tak vela, bolo jedno, ci bola 5 minut po jedle, hodinu po jedle, alebo 5 minut pred dalsim jedlom... No a cca od 10teho mesiaca si uzivame stastny bezrefluxovy zivot 😎

bobocka
13. sep 2010

aj moj drobec mal reflux.riadne neprijemne to bolo.ja som ho kojila a raz denne dostaval aj flasku nutrilon ha.mala som stastie,ze sa mi neodstavil a bral aj flasku aj prso.doktorka mi radila aj nutriton ,ale to zas nezabere kazdemu dietatku a mne misko z toho este viac zvrackal.spaval s nami v posteli a podkladali sme ho dekami, aby nespal na rovnom.trvalo to zhruba do jeho 6 mesiaca.ono s tym nic clovek nenarobi.neda sa toho zbavit zo dna na den.je to boj.niektore deticky trpia na reflux mesiac,dva ine postatne dlhsie.u nas to zas take strasne nebolo.ale aj ked uz reflux misko nemal,tak sme ho nadalej asi mesiac nechavali spat s dekami podpozenymi a potom sme to postupne dole davali.

sipkovci
14. sep 2010

Ahoj, náš Tadeáško grcal aj 2,5 hod pokojení, ale kedže pekne priberal nepovažovala som to za diagnózu a nakúpila podbradníky 🙂 Ale v 3 mesiacoch sme skončili v nemocnici pre spastickú bronchitídu na antibiotikách, kortikoidoch, antivirotikách a keď nič nezabralo a v podstate nič nezistili poradili nám ešte skúsiť poriešiť reflux. Po dvoch mesiacoch sa nám to podarilo a do týždňa od prestal chrčať a pískať. Občas si ešte grcne, ale dýcha krásne a môže byť už aj na brušku 🙂

cikyta
14. sep 2010

Prejavovalo sa to štikutkaním,pogrckávaním,preglganím-takým divným,ktore nam nedalo spať,kyslosť z ustočiek...Nepomohla nemocnica,nepomohlo nič.......len gel gastrotus,na ktorý nedam v tomto dopustiť.Malá sa mi vyspala len vdaka nemu 😔
Zhruba v 4 mesiaci sa to upravilo a ked nám už zmocnela príklopka na pažeráčiku,hrdielko a žaludoček...tak sme z toho "vyrástli".
Držím palce......