Reflux pažeráka - diagnóza Gerd

romana160
20. máj 2018

Rada by som sa spýtala niekoho kto má skúsenosti s touto diagnozou. A že či to môže byť vážne ked niekto má túto diagnozu?

lenka1441
26. mar 2021

@sofi_f ahoj ako sa držiš? práve riešime tento problém s mojím mužom má podobný problém ale ešte nebol na gastre .Obvodná mu dala lieky zatiaľ a uvidíme

sofi_f
26. mar 2021

@lenka1441 aké lieky ? Ja stále zle ......nechapemt, čo mi je a všimla som si, že sa mi presúva v bruchu nejaká hrca, ktorá je tvrdá a veľká... Toto nevyzerá byť ako črevo...už začínam mať strach...... Na krcnom dnes pep test pozitívny, ale nie veľa vraj.. že je 5 stupňov, povedala že mám 2. Mňa už chrbát celý boli, tlaky stále a najhoršie je, že mám pocit že sa mi vracia aj čistá voda a ráno na lacno grganie.... ☹ on ma aké príznaky ? Na gastre všetko ok, kardia, Helikobakter...ešte mám absolvovať magnetickú rezonanciu a kolonoskopiu.... Ale toto všetko začalo po pôrode a ja som presvedčená, že to má s tým spojitosť....nikdy som takéto problémy nemala, celý život sa zdravo stravujem a som chudá

lenka1441
26. mar 2021

@sofi_f ach jaj ☹ dala mu liek emaner,zatiaľ.Stále len grgá,a nič do seba nedostane a keď niečo zje , tak sa cíti plný. Trvá to už 3deň.Začalo to vysokými horúčkami a mysleli sme si že sú s choroby. tak už len dúfam že všetko dopadne dobre ☹

sofi_f
1. apr 2021

@lenka1441 tak daj vedieť, ako sa drží..na idem na MR a kolonoskopiu

lenka1441
1. apr 2021

@sofi_f zistili mu zápal spodného pažeráka musí upraviť stravu a na lieky.Ach jaj zvládneš to len nech prídu na to čo ti je silno držím palce

arabela55
6. apr 2022

@sofi_f zdravím ja mám tiež taký tlak v krku a hlavne zhoršené prehltanie, beriem helicid 20 mg raz denne ale nezaberá, čo Vám pomohlo?

arabela55
6. apr 2022

@zlatica3510 zdravím ja mám tiež taký tlak v krku a hlavne zhoršené prehltanie, beriem helicid 20 mg raz denne (roka a pol) ale nezaberá, čo Vám pomohlo? Ale som si všimla, že keď som brala antibiotika, tak s mi zlepšilo prehltanie, ale mesiac po ukončení sa to prehltanie zas zhoršilo, a ten helicid vobec nezabera☹

zlatica3510
9. apr 2022

@arabela55 ja som tiez brala helicid,ale lekar mi dal emaneru 20mga ta zabera..neberiem ju stale,,vacsinou na jar ..potom aj polroka mam pokoj...aspon toto je moja skusenost.

zuwa78
22. máj 2023

@zlatica3510 pomohlo ti to psylium???

kiki264
8. jún 2023

@sofi_f ako ste nakoniec dopadla?

falbala132
8. jún 2023

uz rok mam aj Gerd aj LPR. pred casom som to uz mala uplne pred kontrolou, ale potom som dostala kovid a je to katastrofa. ale verim, ze to chce opat iba cas a bude dobre, treba si davat hlavne pozor na to co zjes, pokial samozrejme za tym nie je nejaka ina pricina.

sofi_f
11. júl 2023

Ja som dala von krčné mandle odvtedy pokoj, vôbec to nebol reflux ale príznaky úplne rovnaké … zbytočne by som sa trápila a brala lieky. A samozrejme psychiku dať dokopy, veľa veci súvisí s minulosťou. 🙂

falbala132
11. júl 2023

@sofi_f fiha, vazne? bola si s tym na krcnom alebo ako na to prisli, ze je to tym?

falbala132
11. júl 2023

@sofi_f a este ake si mala priznaky?

denisaaairdacova
24. júl 2023

Ahojte chcem sa spýtať asi cca pred dvomi mesiacmi som bola u dr s tým že sa mi ťažko hltá povedal mi že mám baktérie v hrdle dal.mi antibiotiká a potom ma začalo boliet hrud a teraz mije tak ťažko v krku cítim akoby takú hrčku ale nemám to stále len večer alebo ráno .
Nevadí keď to už mám dva mesiace liečila som to ale antibiotiká mi nepomohli a teraz idem dr len majú dovolenku bojím sa že to bude neskoro mám to 2 mesiace