Rehabilitácia kompresívnej zlomeniny driekového stavca

novana
21. aug 2016

Nájde sa tu rehabilitačný pracovník alebo pacient, ktorý absolvoval rehabilitáciu zlomenej chrbtice? Mám od odborníkov odporúčania, ktoré sa líšia: Jeden odporúča masáže, druhy tvrdí, že by mi uškodili, kým ďalší doporučuje lávové kamene, iný ich nedoporučuje, tak isto je to s cvičením... Som laik, neviem, aká rehabilitácia je vlastne pri tejto diagnóze prospešná.?

janinah
21. aug 2016

Tých odborníkov myslíš koho? máš ísť za lekárom,ktorý má atestáciu z rehabilitácie.

novana
autor
21. aug 2016

@janinah So zlomenou chrbticou predsa nehľadám pomoc u dentistu či gynekológa. 🙂 Odborníkov myslím odborníkov - s atestáciou z rehabilitácie, no ich názory sa rôznia, tak si rada prečítam ďalšie, nech mám v tom ešte väčší miš-maš. 😀

chulieta
22. feb 2017

@novana dobrý deň, odporúčam zobrať správu od prvého po posledného lekára, u ktorého ste absolovali vyšetrenia, spolu so snímkom ak máte a navštíviť rehabilitačného pracovníka, alebo fyzioterapeuta.
ja fyzioterapeut som, záleží od toho kde to máte zloemené a čo Vám robí ťažkosti, určite treba rehabilitovať, odporúčam mäkké techniky a cvičenie zostavené priamo pre Vás, preto lepšie prísť najprv na konzultáciu k fyzioterapeutovi a každý dobrý odborník v rehabke Vám bude vedieť povedať čo pre vás prospešné je a čo nie...