Rh negatív a miniinterupcia

menlisa
12. máj 2013

Ahojte, som zúfalá.bola som pred mesiacom na miniinterupcii zo zdravotnych dovodov :( v 6tt. Problém je, ze cely zivot som bola v tom ze som rh pozitiv,cize mi nepichli po potrate ziadnu injekciu aby som nevytvarala protilatky. a dnes som nahodou objavila ockovaci preukaz a tam mam rh negativ.som uplne zufala, uz som precitala asi milion diskusii a clankov ,niekde sa pise ze do 8tt nie je potrebne pichnut tu injekciu,lebo dietatko este nema vytvoreny krvny obeh a niekde zas ze sa to picha vzdy po potrate. neviete o tom nieco? bojim sa ze dalsie tehotenstvo bude kvoli tejto mojej chybe problemove ze sa moze nieco stat. v pondelok idem ku gyn.ale dovtedy sa zblaznim od strachu :(

zivika
12. máj 2013

@menlisa uz vcera si zalozila taku istu temu a baby ti tam napisali, ze mozes byt kludna 😉 aj keby mal partner rh+ a dietatko by ho teoreticky malo po nom, vlastny krvny obeh sa dietatku vyvinie az v 8tt...ty si bola v 6tt, takze vlastny krvny obeh este nemalo, takze tebe sa v tele nezacali tvorit nijake protilatky, tym padom nie je dovod obavat sa 😉 a prepac, ale ako je mozne, ze partner nevie aku ma krvnu skupinu a rh faktor? ved to je dost dolezita vec...

yasminka137
12. máj 2013

@menlisa ahoj,nič sa neboj,ja mám RHnegatív a partner pozitív...čakáme tretie bábätko a žiadnu injekciu som nedostala,keďže to nebolo potrebné...netreba dopredu panikáriť...počas celého tehotenstva si predsa sledovaná gynekológom a berie sa krv na protilátky a podľa týchto výsledkov sa rozhodne,či je injekcia potrebná alebo nie,alebo či až po pôrode...takže,kľud,nič sa neboj...príroda to má dobre vymyslené a zariadené... 🙂

menlisa
autor
12. máj 2013

dakujem vam za povzdbudive spravy. zalozila som ju vcera ale som tu nova a nevedela som ju tu najst az potom som zistila ze mi ju presunuli pod inu kategoriu...dufam ze sa naozaj nemusim nicoho obavat lebo nasla som vela prispevkov ze sa ta injekcia podava rh negativnym po kazdom potrate...snad bude dobre a nebudu v buducnosti ziadne komplikacie.uz nech je zajtra a nech ma aj doktor ukludni. 😒

yasminka137
12. máj 2013

@menlisa no ja si naozaj nemyslím,že injekcia je taká dôležitá...dôležité je,aby bolo dieťatko zdravé...to je prvoradé a v dnešnej dobe naozaj nie je problém s takýmto RH,medicína napreduje... 🙂 neboj ,kľud hlavne ,nech je drobček v pohode,ja idem o dva týždne na druhý odber na protilátky,tak tiež dúfam,že budú v poriadku,ako aj pri prvom odbere...

menlisa
autor
13. máj 2013

@yasminka137 tak moj doktor ma cely tyzden pn.tak som sla k obvodnej pozriet sa do karty.v zdravotnej karte mam negativ prepisany na pozitiv tak sme este pozreli kartu novorodenca ktoru mi vyhotovovali den po mojom narodeni a tam mam pozitiv.sestricka vravela ze to je smerodatne a kedze som tam mala napisane aj ze mamina ma negativ a nejake protilatky pri tom nejake cislo, tak zrejme som naozaj pozitiv a v tom ockovacom sa museli pomylit.v karte to zrejme potom prepisali a v ockovacom sa na to uz zabudlo. aj ked si stale nie som ista myslim ze budem pozitiv ked som cely zivot v tom bola a tak ma to dost ukludnilo 🙂 a dakujem za povzbudenie.verim ze budu aj tvoje vysledky v poriadku 😉

monika1308
14. máj 2013

ja som rh negatív, bola som na dvoch kyretoch síce som mala spontánny potrat takže ma len čistili ale tiež mi nič nepichali a jedno mi umrelo v 7tt a druhé v 9tt. nič sa neboj všetko bude ok 🙂