Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Rhinoplastika - nepríjemná skúsenosť

mawarick
27. jún 2019

Dobrý deň, rád by som sa podelil so svojou skúsenosťou z operácie, ktorá nedopadla zrovna najlepšie. Volím túto formu preto, lebo na oficiálnych lekárskych stránkach, prípadne stránkach propagujúce zľavy sú negatívne recenzie selektované a rozhodnutie na základe nich môže byť fatálne. Nebudem menovať kliniku ani pani operátorku, ale zdatný "googlista" zistí, o kom je reč. V prvom rade sa predstavím. Som 34 muž, ktorý si v detstve pri karate udrel nos, následkom čoho vznikol hrb. Roky mi to nevadilo, no človek stárne, chrupavky pracujú celý život a tvar nosa mi prestal vyhovovať. Venujem sa obchodno-reprezentatívnej profesii, veľa cestujem, dohadujem obchody, preto som si povedal, že sa trošku upravím a esteticky zladím. Rozhodol som sa preto, že si dám nos upraviť operáciou. Zisťoval som informácie, navštevoval konzultácie. Máme aj na SK schopných chirurgov, ktorí robia peknú prácu. Pri mojom rozhodovaní zohrala úlohu metóda - oslovila ma uzatvorená metóda operácie + lokálna anestézia (z nejakého dôvodu som sa bál ísť do celkovej, predsa len som rád pri vedomí) a taktiež som si všimol pozitívne referencie na lekárskej stránke + stránke predávajúcej túto službu. Bol som presvedčený, že som sa rozhodol správne. Po kúpe kupónu som sa s pani doktorkou dohodol na termíne operácie. Mala byť v apríli. Mal som záujem, aby ma videla a porozprávali sme sa osobne, no keď som prišiel v čase jej konzultačných hodín, už na klinike nebola (ako niekoľkokrát) a sestrička ma odbavila slovne na celú čakáreň :"S nosom? Adept na operáciu ste, adept ste!!! Ak máte termín, všetko je v poriadku!" 3 dni pred operáciou volám, či ma pani doktorka netúži vidieť. Termín operácie si nezapísala, takže so mnou ani nepočítali. Zrušil som dovolenku a pracoval ďalej. Ani vtedy mi nenapadlo brať to ako výstrahu. Dohodli sme si májový termín, podarilo sa nám stretnúť. Pani doktorka sa vyjadrila, že hrboľ upravíme, zmenšíme špičku, ktorá prominuje. Zpredu je nos pekný, ten sa pokúsi zachovať. "Pokúsi zachovať?" prebehlo mi mysľou. "To, čo má znamenať?". Operácia sa uskutočnila v máji tohto roka. Mal som prísť na 10hod. O 9. som bol na klinike. Nikto mi nič nepovedal, čo a ako a kedy a tak som sa hladný dostal na operačný stôl niečo po 13 hod. Pani doktorka povedala, že to bude v pohode, materiál je super a operácia nie je komplikovaná. Z rozhovoru som usúdil, že akýsi harmonogram operácii určuje sestrička a doktorka len príde a odvedie prácu. Sestrička má vraj rada "nosy", tak nechala túto najťažšiu a najdelikátnejšiu operáciu ako poslednú v dni. Operácia prebehla rýchlo. Bol som v pohode, veril v dobrý výsledok. Keď začala doktorka stresovať, že veľa krvácam a nič nevidí, mierne som znervóznel, lebo som vedel, že to nemusí dopadnúť dobre. Napriek tomu som v pokoji ležal. Šiť jej poriadne nešlo..Cca o pol hodine bolo po operácii. Pani doktorku som odvtedy nevidel, na druhý deň ma prepúšťala sestrička so základnými pooperačnými pokynmi. Dlahu som mal mať týždeň. Dával extrémny pozor a bol som plný očakávaní. Párkrát som cestu na kliniku meral zbytočne, lebo doktorka nebola v čase konzultačných hodín na klinike prítomná. Na moje naliehanie mi po 13 dňoch dali dole sadru. Vyjadrovali sa, aký je nos pekný rovný a ja som bol ako v siedmom nebi. Taký pocit som už dávno nezažil. Nos mi prelepili a o 5 dní som sa mal dostaviť na odstránenie štichov a lepenia. Všimol som si počas čistenia pleti, že sestrička mi silno tlačí na kosti a nebol som si istý prečo. Skúša opuch alebo či je to kosť? Znervóznel som. "Nebudem Vám na to tlačiť, máte opuchnuté sliznice," hovorí. Sliznice? Však dýcham dobre, čo je to za hlúposť? Pozrel som do zrkadla až v aute. Vedel som, ktorá bije. Na prvý pohľad nos odchýlený, nosové kosti široké, jedna strana asymetrickejšia ako druhá. Vedel som, že toto nie je dobré..Toto nie je opuch, nakoľko je to tvrdé ako kameň..Týždeň po sňatí lepenia som písal doktorke, že sa mi to moc nepozdáva, že tie kosti nie sú dobre uložené a vyformované. Odpísala mi jednoduchú odpoveď o prestavbe kostí s tým, že mám o tri týždne (po jej dovolenke) prísť. Domnieval som sa totiž, že keď kosť nie je ešte zrastená, že by azda bolo možné to ešte nejakým spôsobom vykorigovať...Prišiel som na kontrolu. V čakárni bolo plno ľudí. Chcel som byť posledný..Celý čas boli dvere takmer otvorené a ľudia sa len striedali. Keď som šiel na rad ja, dvere sa zatvorili a o pár sekúnd mi otvorili. Na kontrole bola prítomná aj sestrička. Neviem z akého dôvodu a akým právom sa ona môže vyjadrovať k práci doktorky. Povedal som úprimne doktorke, čo ma trápi, že ma výsledok esteticky paralyzuje a kedy je možné kosti upraviť. Tvárila sa ako mŕtvy chrobák, pozerala na mňa, že čo chcem, čo mi vadí. Ukazoval som jej to v zrkadle..ohmatala to..problém nevidela. Chcel som od nej len vyjadrenie, postoj, možno vysvetlenie, prečo sa niečo také stalo..navrhnutie riešenia. Dozvedel som sa iba toľko, že takých výsledkov ako mám ja, má zhruba 5 zo 100. Sklamane som odišiel a napísal svoju negatívnu skúsenosť na stránke, odkiaľ som kupoval kupón. Slušne, nikoho som neohováral..iba som informoval o svojom výsledku. Odpoveďou ma pani doktorka napadla v tom zmysle, že som "problémový" a hodinu som ju presviedčal o niečom, čo nie je pravda (15 minút som bol v ordinácii), a nechytal som sa na to, čo mi hovorila. Skelet sa vraj upraví, že nikdy nič také neriešili a pod. Že som rarita v negatívnom zmysle slova. To ma zamrzelo, nakoľko som k nej bol vždy slušný, ale priamy!!!Následne recenzia zmizla. Dal som si overiť svoj stav aj u iného chirurga "Nosné kosti rozšírené s deviáciou, chrbát nosa deviovaný do Vašej pravej strany, chrupavky na hrote nosa traumatizované, badať už asymetriu. Preto som sa Vás pýtal, kto Vás operoval, lebo poznám metódu pani doktorky". Korekcia možná od 6-12 mesiacov. Touto skúsenosťou chcem varovať ďalších ľudí. NESPOLIEHAJTE SA NA ANONYMNE HODNOTENIA. MOZNO MAJU NA STRANKACH 10 PEKNYCH RECENZII, ALE CISLO NEPODARENYCH SA NIKDY NEDOZVIETE. Je extrémne dôležité, pre koho sa rozhodnete. Zvážte to a na peniaze nepozerajte. Mňa vyjde reoperácia podstatne drahšie a musí mi ju vykonať pán chirurg s excelentnými skúsenosťami. A to som túžil len po peknom alebo aspoň priemernom tvare nosa. Ak máte záujem vedieť viac o tom, kde som operáciu absolvoval, prípadne sa stretnúť, nakoľko cestujem po celom Slovensku, môžete ma kontaktovať Posielam foto, ktoré hovorí za všetko. Nepopieram, že sú prítomné opuchy, hlavne v mäkkej časti nosa, ale kosť sa výrazne nemení..Veď akoby mohla, že?

pininka1
27. jún 2019

Nehnevajte sa na mňa, je mi to ľúto, ale v živote by som si nekupovala niekde kupón a nešla si dať urobiť čokoľvek medicínske. A určite by som sa informovala u viacerých doktorov. A pri takom prístupe ako ste opísal už pred operáciou by ma tam v živote nikto nevidel.

emily.s
27. jún 2019

@mawarick Je smutné, že to takto dopadlo, ale na základe toho, čo píšeš o prístupe lekárky, niet sa čomu čudovať. Snáď druhá operácia prebehne v poriadku. Nechápem len to, prečo by sa mal s tebou chcieť hocikto stretnúť osobne?! Iba ak by si chcel rozhovor následne 'nenápadne' obrátiť na diskusiu o svojej 'obchodno-reprezentatívnej' činnosti.

mawarick
autor
27. jún 2019

@emily.s to vobec🙂))bez kuponu stala operacia 1350 eur co nie je mala suma vzhladom na lokalnu anesteziu, preto bol kupon lacnejsi. Obchodujem iba s podnikatelmi co maju viacero prevadzok..ziaden poistovak ani pofiderny obchod s beznymi ludmi z domacnosti..stretnut, ak by ma chcel ktosi obvinit, ze sirim naschval dezinformacie a som fiktivny..pripadne ak by mal niekto podobnu skusenost s tou vychyrenou klinikou..to je cele..nic viac..pripad

mawarick
autor
27. jún 2019

Ako som spominal konzultacie som mal u viacerych, obaval som sa vsak celkovej anestezii a rozhodoval som sa aj na zaklade referencii, ktore su vedome selektovane, ako som neskor zistil. Iba som chcel upriamit na tieto praktiky pozornost a pomoct druhym, aby sa im nestalo to co mne. Tych 10 mesiacov nejako zvladnem do opravy, ale preco hned vidi kazdy v dobre mienenom prispevku nekale veci?To bude asi dobou...

ipetka
27. jún 2019

@mawarick ja by som rada vedela kde a kto vam toto urobil kludne aj do IP..dakujem

kittykat22
27. jún 2019

@mawarick to ze si si kupil zlavu na kliniku neznamena, ze klinika musi byt zla, ako pisu vyssie. Ja chodim na drahu a dobru klniku roky a ked chcu novych zakaznikov, tiez davaju zlavy. Aj jeden z najlepsich plast. chirurgov si otvoril vlastnu kliniku a davali sa zlavy na augumentaciu. Co sa tyka recenzie. Tak pokial tam nenapises meno, tak to je zbytocne. Pretoze za pracu je zodpovedny lekar - a takto je to len vylev o nicom. Rhinoplastika je najnarocnejsia plasticka operacia a pokial nema clovek vyslovene komplex z vizualu, alebo zdrav. problem - prepazka problem s dychanim, tak by som povedala, ze si treba operaciu 3x rozmysliet. Pri rhinoplastike sa treba poradit na forach pretoze dievcata (prevazuju) zdielaju svoje skusnosti a vedia poradit ktory doktor je nevhodny kompletne, ktory je dobry na makku cast, ktory na spicku a ktory opravi co iny lekar pokazil. To, ze je pekne spraveny nos, neznamena, ze tak ostane. Moze sa posunut, spravit sa hrca alebo sa zosypat. Pri nose su celkom bezne 2 operacie pretoze je nutna korekcia. Niekto ma dokonca tri. Zial nos je nevdacny na upravu. Treba pocitat s tym, ze po operacii moze nastat nikdy nekonciaca jemna nadcha, necitlivost nosa, strata cuchu alebo opuch pocas alergickej sezony. A ked cloovek toto vsetko vie, tak len ten kto ma skutocne okatu vadu, alebo zdrav. problem sa da operovat. Ten zvysok si 2x rozmysli, ci do rizika a fin. zataze pojde. K vasemu nosu - napiste recenziu do fora na omlazeni alebo tu na konikovi do uzatvoreneho fora - aj s menom kto vas operoval. A skuste ineho lekara na preoperovanie - v Prahe je na to odbornicka pani doktorka Duskova, ktora zachranaila nejeden zbabrany nos. Musite najst dobreho lekara, a on sa pokusi vadu napravit. Nebudete urcite prvy ani posledny. Zial pri nosoch sa to stava - a casto.

mawarick
autor
27. jún 2019

@kittykat22 dakujem Vam velmi pekne za radu i tip. Uplne s vami suhlasim a ak by som mohol, vratil by som hned cas a bol stastny za svoj prirodzeny nos..mozno som potreboval takuto facku, aby som sa spamatal a neriesil hluposti v zivote. Nechcem znevazovat doktorku..mozno mnohym zlepsila zivot k lepsiemu. Je to len moja zla skusenost (mozno ju maju viaceri, neviem) a kedze som nemohol uprimne svoj vysledok zverejnit na strankach venujucim sa takymto operaciam, bola mi odporucena tato stranka. S uverejnenim kliniky a operatorky problem nemam. Uz som dnes zopar ludom odpisal tuto informaciu cez postu. Fora som mal precitane vsetky dopodrobna. Aj ked nejake male zle referencie boli, zvacsa boli stare niekolko rokov. Potom uz len dobre aj s fotkami..na take kvantum zakrokov ale stale malo..Za Vas postreh Vam dakujem. Vas prispevok by bolo potrebne zvyraznit a zaramovat pred kazdou diskusiou ohladom rhinoplastiky.

kittykat22
27. jún 2019

@mawarick to ze doktorka spravila dobre nos inym neznamena, ze je nespravila nikdy chybu. A zjavne, u vas vysledok nieje oslnivy - nie je nutne lekarku ociernovat a ohovarat, ale bez emocii napisat, ze pristup bol neuspokojivy tak ako vysledok. Ludia sa casto boja napisat negativne recenzie, alebo mozno maju k tomu dovod ako vy. Lenze tento prisup neprisieva k dobru klientom, pretoze buduci zaujemcovia maju pocit, ze vsetci su spokojni. A tak samozrejme nenastane naprava. Napisat negativnu recenziu nie je nic zle, pokial sa zaklade na pravde a vy to mate aj podlozene papierovo. O neprofesionalnom pristupe nie je pochyb. Urcite by som vasu skusenost zdielala na forach, to nie je ohovaranie, to je vyjadrenie nespokojnosti s vysledkom. Nie je nutne aby ste na seba bol zly - co sa tyka upravy, a toho, ze ste si nevazil to co mate. Zial nos je skutocne nestastny na upravu - co cloveka nenapadne. Ja som tiez tuzila po nose, a potom som si precitala na forach ake rizika obnasa nezarucitelny dobry vysledok a mozne trvale nasledky. Po precitani katastrofalnych pribehov som sa rozhodla, ze pri nedokonalostiach svojho nosa radsej zavriem jedno oko 🙂 Vas nos moze napravit iny lekar - zial bude nutne to zaplatit. Mozno by som vam odporucala pockat rok - pretoze rok sa nos usadza, a potom ako sa usadi tak sa pokusila o reop - s vhodnym lekarom. Nos si musite masirovat denne a spravne, tak sa da ovplyvnit jeho vysledok. Napiste na forum omlazeni cz do kategorie rhinoplastika a co s tym. Dievcata su informacne odbornicky a pride mi, ze tam je najviac informacii co sa tyka nosa s ktorymi sa mozete zorientovat, a urcite poradia co s tym, a kam sa obratit.

aniet
23. okt 2019

Viete o tom že nemožno hodnotiť nos po prvom mesiaci ?? niekomu sa spravi aj hrbol a zasa zmizne.. Tvar nosa sa ukáže až po ROKU. Na doktorku je viacero zlých recenzií , ale skor po caše. A nos nemáte taký hrozný a ked píšete že hned po zloženi sádry ste toto riešili asi ste málo čítali o Rhinoplastike kedže konečný stav je možne úplne hodnotiť až po roku od operácie ... 🙂

mawarick
autor
23. okt 2019

@aniet zdravim..bol som u 3 doktorov a ,zial, dali mi za pravdu. Teraz taham na 6 mesiac. Vedel som o tej operacii vsetko..skor to byva naopak..najprv nic a potom hrbol sa zvykne spravit..po polroku je to na 90% zahojene..hranicny cas na reoperaciu je 3/4 roka..po zlozeni sadry je vidiet predbezny vysledok, potom to zvykne napuchnut..nedovolil by som si nieco take zverejnit len tak zo subjektivneho pocitu.

kiwi3
23. okt 2019

@mawarick podaj podnet na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou

aniet
24. okt 2019

@mawarick podajte na nu trestné oznámenie je Vás takých viac .. ale veľa ľudí poceňuje aj tlakové masáže , ktoré sú dôležite niesom lekár , ale komunikovala som s dobrým známim zo zahraničia a sám mi potvrdil že pri hlavne odstránení hrbolu sú tlakové masáže dôležité tak neviem ... Držím Vám palce a každopádne by som to nenechala tak a pekne doktorke zavarila kedže učite neiste jediný ako čitam 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli