Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rok po pôrode som vnútorne veľmi nervózna. Pomôžete?

alexi333
8. feb 2013

Prvú menštruáciu som dostala presne na na deň rok po pôrode. Teraz má malinká 13 mesiacov a ja cítim už asi 2 mesiace hroznú nervozitu stačí drobnosť a vybuchujem... Samozrejme na moju dcérenku absolútne nie, viem, že to s ňou nesúvisí ju si len stískam pusinkujem, som k nej trpezlivá. Ale ostatné veci a ľudia na to mi stačí trošička a už je oheň na streche. Som zo seba trošku nešťastná, lebo sa takáto nepoznám, vraj to súvisí s nejakými hormonálnymi zmenami... Viete o tom niečo? Ja som na internete nič nenašla...

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela.g
8. feb 2013

@alexi333 , no asi ti neporadim, ale mam podobny pocit. Toto divne vnutorne zvieranie mam asi uz par dni.. NETUSIM preco....? Snazim sa chodit co najviac von za svetla a menit prostredie, raz som u nasich potom idem ku kamoske, hlavne vypadnut von medzi ludi.. DUFAM ze ked pride jar a viac tepla a slnka tak sa to zlepsi...

bubula_007
8. feb 2013

@alexi333nepísala si, či dojčíš. Ja toto isté prežívam už rok, menzes normálne po pôrode, aj keď dojčím. Rozhodla som sa ukončiť dojčenie, aj keď ma to veľmi mrzí... ale už nevládzem. Pomáha aj to, čo poradila michaela.g. Čítala som o kvapkách Gynex, alebo magnex +B6... Ak si naozaj nevieš rady, navštív svojho gynekológa, ktorý ti bude vedieť poradiť. Držím palce.

ekinkala
8. feb 2013

ja som bola tiez taka jedovita a odniesol si to vzdy moj milovany muzicek ale kojit som urcite neprestala aj ked som bola niekedy naozaj zufala a som rada ze som vydrzala

paris3
8. feb 2013

vnutorna nervozita vznika vela krat v pripade, ked nieco neklape vo vztahu muz- zena. je to neprijemne, ale casto to tak byva. moze to byt nejaky problem, ktory si ani neuvedomujeme, nieco skryte, mozno nieco o com ani netusime. a predsa sa to nejako prenasa na nas... my zeny sme velmi vnimave, len casto nechceme otvorit oci...

arizona
9. feb 2013

myslíš, že má na to vplyv tvoj cyklus? nie je to napr. stereotypom, v ktorom si sa ocitla? mala som niečo podobné - ešte aj počas tehotenstva som žila normálne - spoločnosť, kamaráti, akcie... po pôrode som na to nemala vôbec silu a chuť, cítila som sa dosť mizerne, ako outsider. na jednej strane šťastná mamina, na druhej ako... neviem... neatraktívna? nepotrebná? nežiadaná? nie, čo sa týka mm - z jeho strany som mala podporu, ale z tej "spoločenskej" stránky. aj keď ma volali medzi seba, nemala som na to náladu. a asi to bola najväčšia chyba. ak máš možnosť, vybehni von - s kamoškami, s kolegyňami, bez malej... iba tak... na kávičku, minerálku, kofolu, pohárik... niekde, kde sa nebudeš musieť baviť o deťoch, plienkach, zapálených prsníkoch... iba tak... medzi ľudí 😉 a keď príde jar, tak ako baby odporúčajú - čo najviac sedieť na slniečku - vitamín D je sviňa - uvoľňuje endorfíny 😀