Röntgen a dojčenie

klemente
28. feb 2013

Baby, môže sa ísť na rontgen zuba, keď dojčím? Mne ho dnes urobili bez opýtania, až potom mi mamina hovorila, že to asi nie je dobré. Mne to v tej chvíli vôbec nenapadlo, vedela som akurát to, že na rontgne nesmie ísť tehotná žena, ale v súvislosti s dojčením mi to na rozum neprišlo:/

renatka100
28. feb 2013

To veru dobre nie je... Neviem vsak co sa s tym da teraz uz robit asi podavat tak tyzden umele mlieko ☹ a svoje si odstriekavat a likvidovat. Moj svokor je zubar a veru ked som kojila mi nechcel rontgenovat ziadny zub. A aky rontgen ti robili / taky klasicky beznym socikovym rontgenom alebo taky panoramaticky ktory videl doktor na svojom pc?

ankaevka
28. feb 2013

V kľude koj ďalej!!..vôbec sa nemusíš báť, tiež som bola so synom na rontgene ruky a neschovala som sa ale ostala s ním a kojila som malú..vtedy som si to vôbec neuvedomila a úplne v tom strese zabudla nato, že kojím...potom som doma hľadala na nete čo a ako a všade som našla, že keď to bolo raz, tak to nemohlo veľmi uškodiť...pozri si článok vo fotoblogu @strapco mýty a pravdy o dojčení, je to tam pekne napísané 😉

vejula
28. feb 2013

@klemente kludne dojči dalej, tvojmu dieťatku nič nehrozí http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?... to je odpoved odborničok na dojčenie, ktoré maju preskumané študie mudr Newmana, odborníka na dojčenie a liečbu liečebné procesy a uživanie lekov počas dojčenia. Klasicky lekar len velmi malo skutočne vie, o čo ide, a radšej sa pre istotu bude chraniť, aby nebol napadnutelný. Takže žiadne odstriekavanie, žiadne umele mlieko pekne dojči A bez stresu 😵

janka196
28. feb 2013

ahoj ja som bola minuly rok so synom na rontgene a poslali ma von kvoli tomu ze kojim. minuly tyzden som bola so sebou s nohou a pytala som sa ze co s tym tak vraj to nema na kojenie ziaden vplyv tak si vyber teraz 😅

gretka2
28. feb 2013

Ja som bola na panoramatickom rtg. so zubmi, dopredu sa ma spytali, ze ci nie som tehotna, a ja som povedala, ze dojcim. Tak mi povedali, z eaby som si mlieko pocas nasledujucich 12 hodin odstriekavala, a dojcila az potom, co sa utvori nove.

tiffanka
28. feb 2013

@gretka2 ...zaujko a mne povedali, že v pohode môžem 😕 ... aby sa človek potom vyznal!

gretka2
28. feb 2013

Je pravda, ze aj tych rontgenov je viac druhov, niektore su naozaj setrne, co sa tyka ziarenia ...

nani7278
28. feb 2013

Rontgen nemá na mliečko absolútne žiadny vplyv, naozaj je to celé o tom, že lekári sa viac boja, ako o danej veci rozmýšľajú- to nie je ohováranie, sama som lekárka 🙂. Takže úúúúúúúúúúúúplne pokojne dojči ďalej, odsávanie a hlavne kŕmenie UM by celú situáciu akurát skomplikovalo, nehovoriac o ich dopade na zdravie a psychiku maminy aj dieťatka 😉

maria.vinea
28. feb 2013

ja som bola na rontgene celej hlavy lebo som na nu dzigla, a schvalne som sa pytala ci mozem, ked dojcim a dr povedal ze ano, preco by ste nemohli? cize ziaden strach

hama27
28. feb 2013

presne, kludne mozes. Ja som bola na rontgene kolena a povedali mi, ze tie davky ziarenia sú nizke a su smerovane iba na to konkretne miesto, takze vobec sa nemusim obavat vplyvu na dojcenie. A pre moj klud mi obliekli taku zvlastnu "nepreziaritelnu" vestu. 😎

sorciera24
1. mar 2013

mna zubarka vysmiala, ci som paranoidna, ze ci budem nieco vyzarovat, ked som sla na RTG zuba, ale tam mi v momente dali taku kovovu vestu.....keby to bolo vsetko ok, tak mi tu vestu asi nedaju.... 😕

klemente
autor
1. mar 2013

ja som vestu nemala, ak sa dobre pamätám a bol to asi ten kvalitný rontgen, lebo už len keď ma lekár vyšetroval na stoličke, tak mal všetko v počítači, celý môj chrup🙂) len od ramien hore okolo mňa krúžila taká obruč.
Písala som aj laktačnej poradkyni, vraj to nemá vplyv na dojčenie a mám pokojne dojčiť ďalej a nič neodstriekávať, no o veste sa nezmienila.
Koľko ľudí, toľko názorov, človek aby sa z toho vysomáril. 😖

annalyse
8. nov 2013

Ahojte a neviete niekto ako často sa môžu robiť snímky zubov moderným rtg zariadením, ktorý vyžaruje minimum žiarenia všeobecne a počas dojčenia?

annalyse
8. nov 2013

@renatka100 ahoj, aký je rozdiel medzi tými rtg? Ktorý je bezpečnejší?

renatka100
8. nov 2013

@annalyse urcite mensie ziarenie

siska53
8. nov 2013

Ahoj, mne rontgenovali ruku, ale mne, kedze o tom vedeli, dali taku specialnu pokryvku cez hrud. Kazali mi, aby som si mlieko cca den - niekolko dojceni odstriekavala a vylievala, potom som opat mohla dojcit

vejula
8. nov 2013

@annalyse môžeš dojčiť, na mliečko to nema vplyv.

meesha
19. júl 2018

Proboha jakym mechanismem by se meli zo mleko zmenit, nesmysl