Schloferov tumor. Máte niekto s tým skúsenosti?

avion
19. aug 2009

Mate niekto s tym skusenosti?
2 mi vyoperovali, myslim ze sa mi robi treti. Je to mozne, aj 2 roky po porode? ☹

lienockaa
20. aug 2009

avion IP

15natalinka18
5. máj 2011

prosim vas čo si mam predstavit pod slovom tumor? dcerka ho ma v zadu na hlavičke

katushka16
6. máj 2011
15natalinka18
6. máj 2011

@katushka16 a s tym sa chodi chyrurgovi? poslali nas na rengen a mame čakat či sa nezvačši všetko

katushka16
7. máj 2011

@15natalinka18 tak asi áno,pýtala si sa,čo znamená slovo tumor,tak som ti napísala,že nádor.ale či sa chodí s nádorom k chirurgovi,to neviem.asi aby zistili na rontgene aký je veľký a potom,aby ho chirurg odstránil.a to máš napísané v správe od dr.že má tumor?alebo len to je nejaký výrastok?

magimi
7. máj 2011

@15natalinka18 slovo tumor sa v medicine pouziva na oznacenie nejakej masy, hrbolceka, ktory vznikne niekde na tela a samozrejme na prvy pohladi sa nevie presne urcit, co to vlastne je. Moze ist len nejaky zapalovy opuch, ale samozrejme aj o nezhubny alebo zhubny nador. V prvom rade sa s tym ide k chirurgovi, ktory si to pozrie, posle pacienta na ultrazvuk alebo rtg podla toho, kde sa to nachadza a ci je to makke alebo tvrde a postupne na zaklade vysetreni sa dopracuvava ku konkretnej diagnoze.

15natalinka18
7. máj 2011

@magimi dakujem za vysvetlenie

15natalinka18
7. máj 2011

@katushka16 v sprave boli dake cudzie slova neviem presne detsky sa vyjadril že sa nam tam objavil nejaky tumorček preto som sa pytala dakujem za odpoved už to budem riešit s doktormi len som bola vtedy z celeho toho dna už vystresovana unavena a nervozna povodne povedal že to je len uzlina že sa nemusim bat no teraz ked sa to zvačšilo povedal že to uzlina neni určite

janinah
7. máj 2011

@15natalinka18 nerob paniku,môže to byť veľmi pravdepodobne neškodná vec napr. z tukového tkaniva-lipom al. aterom...

15natalinka18
8. máj 2011

@janinah bodaj bi zatial nepanikarim budem až ked skončime v nemocnici zatial mi to nedochadza