Schlofferov tumor

zakoto
30. sep 2012

Mamičky, ktorým taktiež vznikol schlofferov tumor po sekcii... Aké máte skúsenosti a ako prebiehalo odstránenie a všetko, čo s tým súvisí? Ďakujeeeeeeeem🙂

lalia123
22. mar 2017

Dievčatá, prosím Vás, ak ste šli na vyber Schloffera ambulantne, platili ste za to? Dakujem.

elliottka
8. okt 2017

Ahojte, ako dlho ste mali stichy a kolko ich bolo a ako dlho trvalo, kym ste sa citili ok? Mne idu v tyzdni vyberat dva a este jeden mi vysiel sam. Druhy je uz na prasknutie tiez, skusala som to vytlacit ako prvy, ale zatial nejde. Len ten treti je mimo jazvu, tak tam bude uz treba rezanie. Idu mi to vybrat v ramci inej operacie, tak ani neviem, coho sa mam viac obavat. Budem uspata a neviem, co mam potom cakat.

carmenuska
20. okt 2019

Ahojte. Prosim vás ,ako dlho ste marodili s touto dg? Ja mám viac takých tumorov.Teda dúfam,že je to ono...Bola som na gynde,na sone ,u chirurga...Pohadzovali si ma.Robili mi z toho aj punkciu,vyšla nejaká baktéria Proteus mirabilis.Dali mi ATB,po nich to prešlo .A mám to zas ,necelé dva týždne po dobrani.Chirurg povedal,že ak sa toobjavi zas,usoia má a výberu.Baby to vám cez tú jazvu po sc robili,ci nová jazva? A ako dlho trvalo,kým ste boli fit Ja som dva týždne v novej robote po materskej.A bolesti sú horšie a horšie.Strasne má to páli a stipe.Na sone aj videl jeden steh,granulom okolo jeho a stále sa mi to v kuse dookola zapaľuje....

lenka009
21. okt 2019

@carmenuska mne povedali, ze za 3-4 dnoi budem ok, ale realiuta bola taka,ze som sa davala dokopy 2 tyzdne ,radsej treba pocitat viac

carmenuska
21. okt 2019

@lenka009 a ako ti to robili?

lenka009
22. okt 2019

@carmenuska v celkovej anesteze, ja som to mala pod jazvou po sekcii, takze zase mi otvarali brucho cez pol jazvy, kedze to bolo hlboko a museli to vycistit,cize ako keby dalsi maly cisarsky

carmenuska
22. okt 2019

@lenka009 ja to mám zas nad jazvou,tiež to tak musia,že to mám hlboko a ambulantné sa ti nedá A v nemocnici si bola ako dlho? To si mala aj klasika predoperačné a tie procedúry predtým ako klystír atď....?

lenka009
22. okt 2019

@carmenuska klystyr nie, ale predoperacne hej /krv, ekg/ , v nemocnici som bola 4 dni, prvy den prijem, druhy to robili a este dva dni

carmenuska
22. okt 2019

@lenka009 a normálne cez jazvu máš rez,hej? Aj to tak bolelo ,ako po sekcii?

lenka009
23. okt 2019

@carmenuska ano presne, otvorili mi vlastne brucho v tej rane po sekcii, no bolelo to tiez tak, hoci nebola rana cez cele brucho ,a le bolelo, preto dlhsie trvalo to zotavenie

ava987
7. mar 2022

Ahojte viem ze tema je starsia ale mozno sa niekto ozve.. ide o to ze myslim ze tiez mam schlofferov tumor, na lavej strane som citila tupu bolest uz par mesiacov po sc, teraz je to 8 mesiacov od sekcie a uz mesiac ma to boli, niekedy viac niekedy menej, citim taky tlak a palenie pod kozou, mam to tvrde zhrubnute, vydute (ale nie az tak ako napr pruh, no je to viditelne) a hlavne ma to uz dost obmedzuje napr pri pohybe.. pozajtra idem k svojmu gyn., otazka: on to bude na sone vidiet ak tam nieco je? Alebo treba nejake ine vysetrenie alebo nebodaj to rovno otvorit a tak pozriet?

Citim ze tam nieco nie je ok. :(

zuzana271
8. mar 2022

Ahoj, ano....malo by to byt vidieť....ja mam problém s tým už rok....bolesti pri menštruácii a ovulacii, mam tam hrčku....môj gynekolog mi povedal, ze to je schlofferov tumor, dvaja chirurgovia, ze to je endometrioza v jazve....takže zatiaľ neviem co to je, pretože som na operácii ešte nebola....veľa šťastia prajem.

zuzana271
8. mar 2022

@lenka009 Prosím, po operácii už ste s tým problémy viac nemala....dakujem

ava987
8. mar 2022

@zuzana271 ja som praveze tak nastavena ze ak je to nieco co ma ist von tak nech to vyberu hned... som z toho celeho taka.. smutna no. A hlavne sa bojim toho ze moj gyn na sone nebude nic vidiet a este budem za blbu ze si vymyslam 🙄

zuzana271
8. mar 2022

@ava987 no malo by to ísť von určite, len ja keď som si začala vybavovať operáciu, tak si ma najskôr prehadzovali z chirurgie na gynekologiu, potom zasa opačne....a nakoniec som to vzdala koli ďalšej vlne corony...teraz si to začínam znova vybavovať, lebo už to aj dosť boli....ale, myslím si, že ak aj vy cítite na dotyk, ze tam hrčku mate, tak na sone by to malo byt vidieť....mne robil sono aj z vnútra a aj z vonku

lenka009
9. mar 2022

@zuzana271 ahoj Zuzka, teraz som momentalne dlhodobo bez problemov, aj ked v mieste, kde som mala ten schloffer mam mensiu cystu ,ale zatial bez akychkolvek problemov

lenka009
9. mar 2022

@zuzana271 moze to byt aj endometrioza v jazve, tazke sa to rozpozna, ja som mala na druhej strane jazvy endo

zuzana271
9. mar 2022

@lenka009 dakujem krasne za odpoveď a všetko dobre prajem

ava987
9. mar 2022

@zuzana271 ahoj, tak ja som po kontrole u gyn, sonom to zase nepozrel iba prehmatal a keby to neprestalo tak mi zoberie krv a moc aby sa vylucil zapal. Ale idem s tym aj k chirurgovi tak uvidime...
Drzim ti palce nech je vsetko ok 🍀

zuzana271
9. mar 2022

@ava987ahoj, dakujem krasne....a nech sa darí...❤

ava987
5. apr 2022

@zuzana271 ahoj, ako to u teba pokracuje so schlofferom? Ja mam za sebou sono kde sa v tom mieste nasla cysta teda ten tumor o velkosti 5,6 x 5,9 a okrem toho zrasty tenkého čreva 😒 ale tie je vraj zbytocne riesit kvoli riziku novych zrastov.... no a ten tumor mi tiez chirurg zatial asi vyberat moc nechce lenze to citim cim dalej tym viac...

zuzana271
5. apr 2022

@ava987 Ahoj, no ja som objednaná už konečne na operáciu, 7.7. A z histologie budú zisťovať ci je to ST alebo endometrioza, snáď to nebude niečo horšie....aj keď viacero doktorov hovorilo, že to není nič vážne...ale von to musí ísť....koli tomu, že to bude rásť a boliet....mne to od minulého roku dosť narástlo....cítim to stále....ale boli to len pri menštruácii a ovulacii, minulý mesiac to bolo peklo....až pupok ma bolel a celá ľavá strana, kde mam ten tumor...a tebe tie zrasty zistili na sone? Chirurg ci gynekolog? A prečo ti to nechcú operovať...mne to povedal aj gynekolog a chirurg, ze to musí ísť von

ava987
5. apr 2022

@zuzana271 aha tak to je super pokrok keď už ti to idu operovať 👍
No mne to môj gyn aj chirurg iba prehmatal, sono mi robil zvlášť radiológ a pozrel mi tam celé podbrušie tak sa našli tie zrasty.. práveže necítim rozdiel počas ms alebo ovulácie, stále to rovnako cítim, taký dráždivý pocit, pálenie akoby...
Zajtra ešte idem za tým chirurgom tak uvidím čo povie .. bola by som radšej keby sa to vybralo

zuzana271
5. apr 2022

@ava987 mňe tá jazva cez MS a ovulaciu úplne opuchne, reze ma to tam a občas to boli veľmi, občas menej...alebo som sa už s tým naučila žiť...neviem....a tebe rádiolog neodporúča operáciu....? Možno chirurg bude mat na to iný názor....

ava987
9. apr 2022

@zuzana271 ahoj, pisem az teraz po opatovnej konzultacii s chirurgom, ktory mi ale nic poriadne nevedel k tomu povedat. Tym ze je ta bolest chronicka a nie iba ten maly tumor ma boli ale cela plocha v okoli laveho konca jazvy cca ako dlaň, tak od toho to nie je. A tie zrasty co mi nasli to tiez nie su a keby aj, tak to sa chirurgicky riesi iba ak je uz kvoli tomu nejaky problem.
Tak uz som objednana na rehabilitaciu, mam napisane v sprievodnom liste ze mi tam maju aplikovat ultrazvuk. Ale ktovie ci to pomoze...

zuzana271
9. apr 2022

@ava987 ahoj, tak snáď áno....