Schudli ste pravidelnym bicyklovaním?

savoya
4. apr 2020

Uz 4. den bicyklujem a rozhodla som sa ze kazdy den budem pravidelne takto sportovat.Mate neake skusenosti chudnutim na bicykli?Chcela by som takto vydrzat aspon 20 dni v kuse po 1 hodinke.Myslite ze kila mi pojdu takto dole?Kolko ste schudli a za aky cas?

majamat
4. apr 2020

ano, no treba aj stravu trochu upravit.

pribinak
4. apr 2020

@savoya jedna hodina je malo, treba aspoň trochu zvlnený terén a tempo

franika
4. apr 2020

Určite stačí hodina denne, i keď ja som to nikdy necasovala,ja som dala 3x do týždňa 17km , vynechala som úplne sladké a schudla som cca20kg ...a hlavne-po 18tej žiadne mnamkanie a váha určite pôjde pekne dolu a nezabúdaj sa liať vodou

princeznasevera
4. apr 2020

Ja som chodila na bicykel kazdy den a spravila aj 10km aj viac ale chodila som po rozlicnych trasach a bola som stihlunka no tym,ze som prestala kila sa vratili takze chcem sa vratit k sportu

savoya
autor
4. apr 2020

@franika
A ako dlho ti trvalo kolko tyzdnov, ze si zhodila az 20 kg?

savoya
autor
4. apr 2020

@majamat
Ja jem kazdy den nesolenu ryzu s tuniakom na vlastnej stave.Takze velmi dietne.

snowflake07
4. apr 2020

@savoya prave z jednotvarnej stravy priberies a mozes bicyklovat aj 3 hodiny denne.Dolezita je tiez intenzita.Tym ze preslapujem pedale ako ked clovek dusi kapustu naozaj neschudnes skoro nic.Prvorada je pestra strava pomer ..Vyssi vydaj ako prijem.
Takze uz len jest kazdy den ryzu s tuniakom je v ramci nutricnych hodnot velmi zle.

eliska13
4. apr 2020

@savoya koľko prejdes za hodinu?tipujem tak 10-15 km?záleží aj od tempa určite schudnes aspoň niečo, ale zázraky nečakaj 70% je strava.

majamat
4. apr 2020

@savoya no ja som tento rok azcala codit do fitka, zial teraz mi to skoncilo a zacnem tiez na bicykli, dobre som sa nastartovala. jedla som skoro vsetko,a j ked primarne som si vyberala zdravsie potraviny,a le ked to inak neslo, tak som jedla, co bolo. tento rok mam nejake hekticke obdobie. a teda schudla som za 3m asi 7-8kg,a le teda posledny mesiac sa mi to skoro nepohlo. teraz mam take obdobie, ze si az tak nedavam pozor na stravu. vaha ked si odlahsim den, zide o par dekov dole, cize pomalicky chudnem stale,a le uz to nei je tak intenzivne. no ale teda ako som pisala, aj ked mi vaha dole isla, cvicila som 3x tyzdenne vo fitku a okrem toho som mala tohot rochu viac, icze nemala som cas ani oddychovat. a jedla som skoro vsetko, v robote som normalne jedla, co sme dostali, dokonca niekedy aj cele porcie. dolezite je, nezobkat stale cely den nieco. je dobre sa najest. moze sa vybrat zdravsia strava, je dobre, ked sa jedava aj vela zeleniny a ovocia, ale netreba vobec vynechavat sacharidy, ako take. je dobre akurat vynechat tie jednoduche cukry - sladkosti a pod. no ak nevies odolat, tak je vhodnejsia alternativa cokolada s vysokym podielom kakaa. treba vela pit, dostatok vit.C, ale aj vapnika a prakticky vsetkych zloziek potravy, co telo potrebuje. preto nei su vhodne vyrazne obmedzenia. co sa tyka tukov, mozu sa,a le teda neprehanat. vhodnejsie su rastlinne tuky. a ozaj, po cviceni vraj telo este nejaky cas spaluje tuky, preto je dobre sa este nejaky cas hybat. dokonca som pocula, aze ja po fyzickej namahe je dobre dodat nejaku energiu. preto nie je dobre obmedzovat sacharidy a mali by byt v kazdej porcii jedla. rano ich moze byt viac a mnozstvo sacharidov do vecera by malo klesat a lepsie su tie zlozene sahcaridy - v celozrnnych potravinach. niektore druhy ovocia obsahuju sacharidy, ktore sa uvolnuju pomalsie. viem, ze jahody boli vhodne pri dietach, pri ktorych sa vecer sacharidy redukuju.

pred 6r som tiez chudla a schudla som za 4m 8kg. len jamam problem, ze sa potom spustim a znovu priberam ☹ jazdila som narocnejsiu trasu. bolo to do kpca, asi 45min. spat som isla o dost rychlejsie, lebo som vobec nemusela pedalovat skoro celu cestu. bolo to len 8km, ale prevysenie bolo dost velke, aj ked neviem presne kolko.

a pred viac ako 15r som som tiez na bicykli schudla 14kg za 6m. jazdila som do prace na bicykli. a vtedy som hlavne prvy mesiac drzala fakt prisnu dietu. vela zeleniny, ovocie len trochu, minimum jednoduchych sacharidov a tiez malo tukov. na veceru som zjedla 12dkg tvrdeho nizkotucneho syra a vela zeleniny. no vacsinou som si do salatov davala aj kukuricu, ktora ma tiez dost sacharidov. cize ked si das kukuricu, tak ine sacharidy ani moc nepotrebujes.

majamat
4. apr 2020

@eliska13 tiez mam rovnaky nazor, ze stravu upravit treba. aj som jazdila roky do prace na bicykli, asi 15km cez sezonu a schudla som bez upravy stravy tak 2kg. no tuku mi urcite odbudlo via,c lebo svaly su tazsie a preto sa ubytok tuku naplno neprejavy. no s upravou stravy je to o dost viac.

ewellina
4. apr 2020

Ja som pekne schudla, bicyklovala som hlavne cez víkend, aj 100 km trasy. Cez týždeň len 10-15 km, ale určite nie každý deň.

dajna8
4. apr 2020

Podľa mňa je to super, kardio je to ako aj beh, takže bicykel kvitujem, ten aj ja zbožňujem, aj na kondičku, aj na nohy aj na chudnutie 🙂

trinneo
4. apr 2020

Ako nic v zlom, ale to ako jazdite ze za hodinu prejdete len 10-15km za hodinu? Normalne von, ci na stacionarnom? Ved po hodine bicyklovania by som 10km dala aj keby som lem cuvala....

majamat
4. apr 2020

@trinneo tak zalezi od toho, ako je kto rozcviceny, natrenovany, aku ma kondicku, aky ma bicykel a aj aku trasu. ja som tu tazsiu trasu 8km urobila za rovnaky cas ako tu lahsiu trasu a to bolo 15km. tu prvu som spat presla za 15-20 min, uz neviem a tu druhu za 25-30min. mam chronicku bronchytidu, roky kaslem a zvlast na zaciatku, nez sa rozbehnem a potom vzdy do kopca. mam horsky bicykel, s ktorym sa manipuluje tazsie, konstrukcia je bezna, nie je nijak odlahcena.

kbeata
4. apr 2020

prestat aspon 5 hodin pred spankom jest,posledne jedlo pred 17,00,za dva mesiace mas prvy vysledok,je zbytocne sa niekde fyzicky namahat kvoli kilam,dobry je aj post,raz za tyzden

alexk12
4. apr 2020

@savoya ryža nie je diétna keby si jedla povedzme šalát s tuniakom nepoviem soľ tam moc nehrá rolu keď piješ dostatok h2o

savoya
autor
9. apr 2020

@majamat
@alexk12
@kbeata 0
@trinneo
@ewellina
Uz by bicyklujem 9 den po sebe a badám zmeny.Mam stihlejsie nohy a mensie brucho.

veronice
9. apr 2020

Bicyklovanie je jedna vec, uprava stravy druha. Mozes bicyklovat aj 5 hodin denne ale ked sa potom najes hlava nehlava, nie je to nic hlavne. A na druhej strane jednotvarna strava tiez nie je vybra. Aj tu sol, sacharidy a tuky telo potrebuje, len v rozumnej miere. Takze nesolena ryza s tuniakom vo vlastnej stave nie je uplne vyhra. Sikovny CERTIFIKOVANY (nie samozvany) vyzivovy poradca ti vie spravit jedalnicek na mieru s prihliadnutim aj na fyzicku aktivitu tak, aby ti to fungovalo. Ja som dala dole 25kg za 6 mesiacov len stravou. Vsetko sa da len treba vediet ako a radsej si nechat poradit aby si si este viac neublizila...

nina_tot
22. nov 2021

Bicyklovanie je vyborny sport, a kila pojdu isto dolu, ale investuj do kvalitneho bicykla.