Schválili alebo neschválili Vám žiadosť o kúpele (ženské choroby/po potrate,..) - ?

monika6162
13. feb 2020

Chcem sa len informovať, dnes mi prišlo vyjadrenie z poisťovni, že mi schvaľujú kúpele , skupina B. Som z toho trošku smutná lebo som čakala že mi schvália skupinu A, čiže všetko by hradila poisťovňa. Takto si musím hradiť ubytovanie a stravu sama. Je tu niekto kto si toto musel hradiť sám? Koľko Vás to vyšlo?
Trochu ma to aj štve, lebo som po operácii slepého čreva, po následnom potrate vo vysokom týždni, po vysokých zápalových parametroch a po čiastočne sterilite, keďže sa nám podarilo počať až po umelom oplodnení. Tak čo mi už má byť aby mi to preplatili všetko?! :( Ďakujem za vaše odpovede.

mogaa
13. feb 2020

@monika6162 je to od diagnózy na ktorú ti vypísali žiadosť....sú diagnózy na ktoré dostaneš A-čko a diagnózy na ktoré ti dajú len B-čko....nie je to vždy spravodlivé, lebo sú diagnózy kde nemusia byť žiadne ťažkosti napr.astma a dostaneš A skupinu a hypertenzia III.stupňa (srdce) kde ti schvália len B-čko....takže nie je to tak že nejaká tetuška rozhoduje o tom či ti dá A alebo Bskupinu, ale je zoznam diagnóz ktoré sa schvalujú na A-čko a na B-čko.....

mogaa
13. feb 2020

@monika6162 doplácať budeš okolo 350eur - záleží od kúpelov a aj od toho aké si vyberieš ubytovanie.....určite ti prišiel zoznam kúpelov, kde môžeš ísť - treba si pozrieť na ich stránkach doplatky na B-skupinu.....je to od cca 17eur na deň vyššie (podľa ubytovania)

ksulka
13. feb 2020

ahoj, prosim ta ziadost na kupele ti vypisoval gyndos?

janitta
13. feb 2020

@monika6162 ja som mala mimomaternicové tehotenstvo a velku operáciu, schválili mi A

monika6162
autor
13. feb 2020

@ksulka áno gynekologička mi ju vypísala.
@janitta tak je dobre že ti to schválili, pomohlo ti to tam? V ktorých kúpeloch si bola?
@mogaa Ďakujem za info.. 🙂

janitta
13. feb 2020

@janitta bola som v Lúčkach, bola som spokojná, každy mi odporúčal Lúčky.Ci mi to pomohlo práve to neviem, v každom prípade som si oddychla a aj som po tom otehotnela

janitta
13. feb 2020
monika6162
autor
13. feb 2020

@janitta Super, veď aj ja sa teším na oddych a hádam to aj pomôže do budúcna 🙂

mogaa
13. feb 2020

@janitta ak je operácia vtedy je tam do roka A-čko.....

janitta
13. feb 2020

@mogaa asi áno, už si to nepamätám

janitta
13. feb 2020

@monika6162 treba verit

monika6162
autor
13. feb 2020

@mogaa Ja som tiež mala operáciu, akútny zápal slepého čreva v tehotenstve..V novembri..

karkulka1
13. feb 2020

@monika6162 operácia slepého čreva nie je indikáciou na kúpeľnú liečbu

mogaa
13. feb 2020

@monika6162 pozri si číslo dg čo bolo v návrhu a pozri si podľa toho nárok na kúpelnú liečbu...všetko sa odvíja od diagnózy ktorá je na návrhu....

mogaa
13. feb 2020

@monika6162 A.čko je pri operácii vnútorných rodidiel, ty si mala B-čko čiže pravdepodobne dg komplikácie po potrate sústavne liečené do 12.mesiacov

mogaa
13. feb 2020

@monika6162 rovnako lekár ti tam nemôže dať hocakú diagnózu , lebo to preveruje na poisťovni revízny lekár - čiže musí tam byť diagnoza na ktorú si bola liečená

monika6162
autor
13. feb 2020

@karkulka1
@mogaa Aha tak už rozumiem, no dobre, ale aspoň niečo preplatia..Ďakujem baby