Schizofrénia a vlastné dieťa

mia04
19. aug 2019

Dobrý večer chcem sa opýtať mamičiek je tu niektorá z vás čo trpí schyzofreniou a porodila bábätko ? Rada by som sa poradila vopred ďakujem za odpovede ☺️

kvetinka_andrejka
19. aug 2019

Môj švagor má takú mamku a musím povedať, že aj napriek všetkému z neho vyrástol najviac pozitývny človek akého som kedy stretla 🙂

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
19. aug 2019

Ehm, schizofrénia je s mäkkým i, nie s y. Pekny vecer

biba2014
19. aug 2019

Mat dieta je vazna vec a zodpovednost a schizofrenia je vazne ochorenie,treba sa radit s lekarmi v prvom rade...nie na mk

smile31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simon32
20. aug 2019

@prevenar och toto nerada citaam takze ak starsi ma mozno autizmus aj babo moze mat ??? 😮😮

jana2679
20. aug 2019

Moja mama má, nás s bratom mala skôr ako sa jej prejavila na 100% a diagnostikovali jej ju až keď som mala cca 15 rokov, úprimne - je to boj pre deti, v podstate nemám mamu, všetko sa vždy krútilo okolo nej, výchova- starala sa ako vládala, ale do života nás nič nenaučila, ja som v 19tich odišla z domu, a doteraz náš vzťah je nijaký, hoci sa pravidelne stretávame, ona má záujem aj o deti, len tá choroba a zážitky z detstva sú hlboké. Otec to nezvládol a prestal jesť tabletky na srdce a už tu dlho nie je. Viem, pre každú ženu je túžba mať dieťatko, ale choroba má aj tú druhú stránku, raz je lepšie, raz horšie a toto je "sakra" ťažká diagnóza. Nechcem nikoho podceniť, uraziť, ani odhovoriť, toto je len pohľad dieťaťa voči môjmu rodičovi.A samozrejme existuje veľa druhou a každý človek je iný a inak to prežíva, u nás to bolo veľmi zlé.

queen_mary
20. aug 2019

@simon32 prosim vas necitajte tie jeho bludy. Je to bohapusty konspirator a savopic.

@prevenar downov syndrom nie je mentalne poskodenie. A nesir tu bludy zas. Dakujeme

eliska13
20. aug 2019

@mia04 liecba pred xy rokmi ako mala tvoja mama je uz dnes ina lepsie lieky, psychoterapia...ale ano lahke to nie je
@jana2679

jana2679
20. aug 2019

@eliska13 ja presne viem aká bola aj aká je liečba, chodím s ňou po lekároch stále, viac ako 20 rokov!!! A nie u jedného, máme obehaných veľmi veľa lekárov, a táto choroba sa nedá liečiť .

pribinak
20. aug 2019

@prevenar Downov syndróm je genetické ochorenie spôsobené zmnožením genetického materiálu 21. chromozómu. Navyše môže byť celý chromozóm 21 v každom jadre alebo len v niektorých jadrách buniek (mozaiková forma), prípadne je navyše iba časť chromozómu – vtedy ide o tzv. parciálnu trizómiu.

h_petra
20. aug 2019

@prevenar to je čo za nezmysel???? autizmis, ani Downov syndróm nie je ani dedičný a ani nie je pravda, že ak má niekto dieťa s touto diagnózou, tak u ďalšieho dieťaťa je šanca o 80 % vyššia.
Píšeš sprostosti.

h_petra
20. aug 2019

@queen_mary DS je poškodenie na úrovni génov, zapríčiňujúce okrem iného aj mentálne postihnutie

pribinak
20. aug 2019

@eliska13 mojej znamej dcera ma schizofreniu. neviem ci su lieky az tak super pokrocile, lebo ma 2 deti a po oboch porodoch bola hospitalizovana a dostavala elektrosoky. mozes chodit aj na terapie, to je super, ale bez liekov to nejde, to je dozivotne

aha, deti su zverene do NOSky starej matke, mama starostlivost nezvlada

jana2679
20. aug 2019

@pribinak ach to je zlá situácia, lieky sú určite na vysokej úrovni, len napasovať ich na konkrétneho pacienta je veľmi náročné, každý pacient je iný, a potom na priebeh choroby vplývajú rôzne faktory: počasie, vek, životné udalosti ,úspechy, atď. Je nie som vôbec proti aby mali ženy s touto diagnózou deti, však som vďačná že som tu,len je potrebná obrovská pomoc a pidpora v rodine keď sa niečo takéto stane a zhorší stav, ale zase sa aj nemusí - len to nikto nevie. Tu môžme len polemizovať a vyjadriť svoj názor a skúsenosti, ideálne je všetko riešiť doma s rodinou a lekármi

willino1
20. aug 2019

@simon32 @prevenar je idiot, vôbec ho nečítaj... Down nie je dedičný ale "dielo náhody", niektoré psychické choroby sú dedičné, ale to sa nedá posúdiť v štýle: "ja mam schizu, aká je pravdepodobnosť, že bude mať aj moje dieťa schizu?" blbosť... ak má psychická choroba/porucha dedičný základ, treba pozrieť do rodiny (predkovia, súrodenci, sesternice, bratranci, ujovia, tety...) a ak je rovnaká choroba častejšie v rodine, je predpoklad na dedičný základ... ale psychické choroby majú aj iné príčiny (úrazy hlavy v minulosti človeka, nadmerné psychické zaťaženie, traumy....) ani genetik by ti nepovedal percento pravdepodobnosti na "prvú" len z pár viet na MK... a nie nejaký @prevenar, ktorý na základe pár viet hodí presné percento pravdepodobnosti....

prevenar
20. aug 2019

@simon32 autizmis mas od narodenia ..vyvinie sa uz v ramci plodu, cize ..babo moze mat autizmus.

queen_mary
20. aug 2019

@h_petra viem? Ale nie je to mentalne postihnutie, je to geneticka porucha ktorej nasledkom moze byt aj mentalne postihnutie a nie, ako to napisala skola zivota hore

willino1
20. aug 2019

mňa a sestru vychovala mama s dg. paranoidná schizofrénia... mala som asi 11 rokov, keď sa choroba prejavila... chyba nášho otca, že ju nedostal k lekárovi skôr, takže doslova sme mali doma vyše roka čisté peklo... po pobyte na psychiatrii jej na prvý šup netrafili liečbu (ono tie psychické lieky sú v štýle "skúsime toto a uvidíme...") takže sa jej to raz vrátilo, ale to už na liečbu nastupovala okamžite... a áno, je to liečba na celý život, my sme mali šťastie, už sa jej to nikdy nevrátilo a stále sa drží... prirodzene jej to zmenilo celú osobnosť... ale ako hovorím, mali sme šťastie, vychovala nás dobre, obe ju milujeme a máme výborné vzťahy... a nepredpokladáme, že mama mala dedičnú formu, pretože nikto v rodine niečo podobné nemal, ale mala ťažký úraz hlavy v puberte... lekári povedali, že možno to bolo dôvodom... ani u nás a ani vnúčat zatiaľ sa nič tak neprejavilo... je to veľmi individuálne a veľmi veľa závisí aj na "sile" ochorenia, aj na disciplíne pacienta, pretože nesmie vynechať ani prerušiť liečbu, aj keď sa už cíti dobre, čo je pre veľa pacientov dosť náročné...

kulumulu123
20. aug 2019

@prevenar takze uz autizmus nesposobuje ockovanie? Ci ako je to vlastne? Prestavam sa Tu totiz orientovat...?

willino1
20. aug 2019

@kulumulu123 @prevenar prišiel na novú teóriu... autizmus spôsobuje očkovanie .... ale očkovanie matiek v ich detstve .... 🙂 a potom sa vyvinie v rámci plodu ... 🙂 jemu už úplne preskakuje... 🙂 asi by sa mu hodila tiež jedna dve diagnozy... napríklad taká paranoja ... 🙂

queen_mary
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
queen_mary
20. aug 2019

@willino1 zeby jeho matku a otca tiez v detstve ockovali?🧐 no a o zvysok sa postarala farmalobby, iluminati a alternativne weby 😅

miska210
20. aug 2019

Moja mama mala schyzofreniu. Spachala samovrazdu ked som mala 4 roky. Spomienky na detstvo mam vselijake , casto v noci pretacala hodiny a otvarala okna a vsetko vyhadzovala von oknom.... Pamatam si , ze nebola namna agresivna prave naopak , ale nevedela co robi. Aj napriek tomu , ze som ju stratila vtedy ked som ju najviac potrebovala ju milujem - no neviem aka naozaj bola. V mojom.srdci ostane uz navzdy. Hovori sa , ze schyzofrenia je rodova , modlim sa aby sa namne nijak neprejavila...

pribinak
20. aug 2019

tazko uverit, ze down je dedicny, nakolko drviva vacsina downov je neplodnych, tak muzi ako aj zeny

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h_petra
20. aug 2019

@pribinak nie je, ale dedičnosť nemusí byť len na takejto priamej úrovni