Seklo ma v krížoch

dankaa
16. feb 2008

ahojte!

Pisem vam už v lepsom strave/dokazem sa postavit i chodit/aký skvelý pocit🙂
"Seklo ma v krížoch 2 krát behom mesiaca a na buduci týžden ma caka mag.rezonancia.Zatial budem nosit ortézu,brrr.Este nedorazila,tak sa tesim 😒

Ako ste to vsetko prekonali?Ja este kojim,takže to bol horor....

langkofel
16. feb 2008

ahoj, neviem co zmanena seklo, alebo co pod tym mam rozumiet, ja mam dost casto problemy a lekar mi povedal, ze sa mi "laicky" zacvikne nerv, auuu auuu auuu...
Ja som to tiez mala dost casto ked bola mala este baby a teraz naposledy minuly tyzden, no a mam noveho lekara... Doteraz mi davali injekcie, masticky a tabletky a teraz som sa vybrala 1x s tymto problemom k mojmu novemu lekarovi, pripravena ze ma zase posle na ortopediu... a lekar ma ponatahoval, postiskal, potriasol so mnou a ja som sa zazrakom vyrovnala a vysla von sice este s bolestou ale zato rovna a mohla som sa aj opatrne zohnut, bez toho aby som zoastala zase "pokrcena".

Napis nieco viac, zaujimalo by ma co to mas ty? Co ti lekari povedali, ta magneticka rezonancia je fajn, aspon zistia co tam mas...A co je orteza?

tini
17. feb 2008

Cau Dankaa! A aj Langkofel 🙂
To uz vazne ides az na MRI??? Mna tiez sekne 2x do mesiaca... to je ta nasa vyska. Mne najviac pomaha 'suche' teplo, to znamena omotat si teply sveter okolo pasa, nie teply kupel. Inak len Panadol pocas kojenia 😢 spoluziacku tiez sekava, a na MRI zistili vyskocenu platnicku, bud na operaciu alebo sa zmierit, ze obcas sekne 😉

dankaa
autor
17. feb 2008

langkofel orteza sluzi na spevnenie svalstva,sama neviem ako bude vyzerat,objednava sa.

tini neviem,ci by som sa zmierila s tým,ked ma sekne,v mojom pripade som nevedela hybat panvou a bolest bola tak silna,že som omdlela...

tini
17. feb 2008

Jejej, 😲 , tak to je nieco ine... prepac.

vavka33
17. feb 2008

Dankaa,tak to co opisujes som zazila aj ja,Lea mala tusim 7mesiacov.Stale som s nou chodila skrcena,namahala som chrbat ako nikdy predtymDostala som krc a zamdlela,nemohla som ani dychat,ani sa pohnut.Bolo to strasne.Nakoniec som chodila po styroch a tato ma hned rano viezol na pohotovost.Tam mi dali injekciu a lieky,tie som brala,krize ma strasne boleli,ale musela som vydrzat.Asi po dvoch mesiacoch ma seklo zas.to uz som vedela,ze co sa deje,tak som sa dako inac pohla,aby som neomdlela.Uz som ale nikam nesla.Davala som si ruzove tabletky a pomohlo to.Teraz sem-tam citim krize,ale uz je to ovela lepsie.
Dufam,ze aj tebe bude dobre.

bibinka
17. feb 2008

babule, tak mňe "sekáva" na šiji. Je to strašná bolesť, krk mám stuhnutý,že až.Nemôžem sa otočiť anina jednu stranu, chodím ako sfinga. Minulý týždeň ma tak seklo, že som sa ledva pozbierala z postele a pri posteli ma znova zatlo tak, že som celá stuhla v takom podrepe,že aj minimálny pohyb vyvolal neskutočnú bolesť. Musela som si v tom podrepe uvoľniť svalstvo celého tela," nasmerovať" sa rovno a tak som sa povystierala. Zbytok dňa som presedela na gauči, maličkého som mala celý deň na rukách-kvôli kojeniu 😅 a starší mal samoobsluhu. Ked som potrebovala na wc, musela som robiť pomaličky pohyby lebo každé "vybočenie" z rovnej dráhy bolo hnusne bolestivé. Muž letel z práce do lekárne a tam mu doporučili homeopatiká cephalea od boironu a svištiu masť-murmelin. A to mi fakticky do hodiny zabralo a na druhý deň som šla do školy akoby nič. 😅 A to som dovtedy "požrala" brufen,panadol aj indometacin čapík do r...y 😀
Myslíte, že by mi zabrali obstreky? Ešte to totiž stále cítim a nemôžem otočiť hlavu o viac ako 45 stupňov. ☹

dadka212
17. feb 2008

Ahojte...
tak ja som teraz na tom podobne ledva sa hýbem sa mi ako keby zasekol ten nerv na pravej strane ☹ a náš svelý ortopéd mi medzi dverami povedal, že na to treba teplé, že iné mi nepomôže ale ja stále nosievam teplé doma dokonca tie kožušinové opasky 😒

yonanevi
17. feb 2008

odporucam teplu flasu prilozit aspon na30min. mne to pomohlo a tom som bola tak na tom ze som nohy nemohla dvihnut a ani sa pohnut na posteli 😠

kardia
18. feb 2008

Existujú tzv. náplaste "Hreje to" http://www.hrejeto.sk/products.phtml?cat_catego... (teraz tam majú aj akúsi súťaž - musím si to pozrieť). Nemám s tým skúsenosti, ale kúpila som jeden koleginke na mentruačné bolesti. Hneď to vyskúšala a vravela, že to super hreje. No a keď si pozriete na produkty, sú tam aj na chrbticu, ruky nohy... Ja o tom tiež rozmýšľam, často mám stuhnutú šiju ( 😀 a teraz keď je tam súťaž..). Ináč sa rada natiahnem na fitloptu na pár minút a trošku to poľaví a samozrejme masáž mojho milého. 🙂

bubba
18. feb 2008

ja mavam seknutia aj v siji,aj v krizoch a je to brutalna bolest,kedysi davno som si v GB kupila lanove semena v takom batohu,to svihnem do mikrovlnky a nahrievam...horuci kupel mi vzdy spravi este horsie,ale toto mi pomaha,tusim to uz dostat kupit aj u nas...

masinka
18. feb 2008

to poznam, ked ma sekne, som doslova mrtva lienka, lezim na posteli a neviem bez pomoci ani vstat
kupila som si na to elektricky vankus, dost mi to pomaha, a ked kojite, kupte si radsej cipky Indometacin, to davaju aj v porodnici proti bolesti a nezatazuje to ani zbytocne zaludok ako ruzove tabletky a podobne svinstva

dankaa
autor
19. feb 2008

dakujem vam za nie velmi prijemne pribehy.. 😕

zajtra idem na MRI skoro rano,už teraz mam strach 😢 držte mi prsty,dam vam vediet ako som dopadla..

PS:Ja tiež stale kojim takže sa musim pripravit prestať v pripade podstupenia liecby,nejakých obstrekov a liekov.

dahlia23
19. feb 2008

Ahojky,
no, mne sa to stalo tiež, u lekára mi dali obstrek, ale to bolo prd platné. Potom som bola na akupunktúre a to zabralo. Naozaj si neviem predstaviť, že sa vláčim po lekároch... V niektorých prípadoch sa oplatí obrátiť na alternatívnu medicínu, no nemyslím tým nejakých zázračných liečiteľov a šamanov, ale normálnu serióznu vec.

luciask
19. feb 2008

ja ked ma seklo na Slovensku, tak som isla k napravacke, lebo ako mi mamina povedala tu by ma nechali lezat v nemocnici a iba cas by to vyriesil. Napravacka mi chrbat dala dokpy, a na druhy den som mohla letiet spat domov.

dahlia23
19. feb 2008

Presne, ako napísala Lucka, na SK sa seknutie "lieči" dvojmesačnou PNkou, rezonanciami, obstrekmi a liekmi proti bolesti... 😒 Moju mamču seklo v piatok, v pondelok ju mali operovať, 2krát ju napichala (akupunktúrne ihly) a v pondelok mamča sama vyliezla na operačný stôl a zdvihla obe nohy. 😎
Dani, byť na Tvojom mieste, skúsim to touto cestou. Mám doma rovnako veľké dieťatko ako Ty, tak viem, čo to je byť takto obmedzená.... ☹

dankaa
autor
25. feb 2008

ahojte!len na rýchlo...

MRI - takže nevyzera to dobre 😕 mam vysunutu platnicku ktora tlaci na miechu 😒 este to posudi neurochirurg.Vyzera to na operaciu.

Nosim ortezu,je to ako keby ste mali "druhý"chrbat-citim sa s nou velmi isto.

prajem vsetkým ludom na svete nic ine iba ZDRAVIE.

bibinka
25. feb 2008

dankaa- tak to je mi ľúto, viem čo je vyskočená platnička- robila som na neurochirurgii a viem aké bolesti tí ľudia mali.neboj, operácia ti problémy vyrieši a ty budeš opäť v pohode. podľa toho čo si opisovala, tak to možno bude čakať aj mňa 😝 len verím tomu, že až v ďalekej budúcnosti. 😉
veľmi ti držím palce.

dankaa
autor
26. feb 2008

bibinka ja verim,že budem moct mat druhé babetko,som na vsetko pripravena...
dakujem za povzbudenie,zajtra ma caka stretnutie s neurochirurgom.

bibinka
26. feb 2008

dankaa- neboj sa hlavne, mysli pozitívne. dnes sú už neurochirurgické operácie prešpekulované tak, že lekárom môžeš veriť. a je uzž dnes úplne normálne, že ak máš bolesti po operácii(to je normálne,veď si živá) , tak ti ich hneď stlmia. Trpieť nebudeš určite.
A druhé bábo tiež bude,neboj. Daj potom vedieť ako si dopadla. 😉

dankaa
autor
26. feb 2008

si velmi zlata,ani nevies ako sa bojim,ale ked si spomeniem,že su aj horsie veci,tak hned mam lepsiu naladu...

dam Ti vediet,ale neviem kedy tak bude...

dankaa
autor
24. mar 2008

ahojte po dlhej dobe...

27.2 ma seklo po treti krat v potravinach a to som mala na sebe ortezu ☹ hned v ten den ma vzali na prijem na neurochirurgiu.
už som po operacii-mala som prasknutu platnicku resp.vyrastok ktorý tlacil na miechu.O 2 týždne ma caka rehabilitacia.Cize musim sa kontrolovat ake pohyby robim ako si sadam a podobne.

Ani najhorsiemu nepriatelovi nezelam take bolesti ake som mala ja.

Prajem vsetkým vagon zdravia,ako hovori moj ocko,ktorý je tiež pre zmenu hospitalizovaný.

lyly
24. mar 2008

dankaa drz sa.
ja tiez mavam problemy s krizami a niekolkox ma uz seklo, su to ukrutne bolesti a cele tyzdne na PN. stale nosim body, castox aj v lete, len aby ma neofuklo.

langkofel
24. mar 2008

Danka, drz sa, prajem uz len a len lepsie casy, aj ja sa chystam na rt vysetrenie.
A ako sama pises, prajem vela zdravia, tebe aj vsetkym kockam, ktore maju taketo problemy.

dankaa
autor
24. mar 2008

lyly aj ja som si už objednala body 🙂

langkfel držím prsty!

giovannajana
24. mar 2008

ahoj! Ja mám takéto problémy od 13 rokov. Samozrejme si za ne môžem sama, ale čo ti môžem poradiť okrem všetkého, čo tu už bolo spomenuté je Dorsiflex. Je to na predpis a je to na uvoľnenie kostrového svalstva. Pre istotu ho mám vždy doma a keď len cítim, že sa "tam" už už ide niečo zaseknúť, preventívne si jeden dám na noc. Do rána je to obvykle v poriadku. Takému tomu ozajstnému "hexenšusu" (keď sa nemôžeš ani pohnúť bez silnej bolesi v krížoch) sa mi takto podarilo zabrániť minimálne 11 rokov 😉

dankaa
autor
25. mar 2008

giovannajana mne dorsiflex velmi nepomhol ☹ obstreky posobili velmi kratky cas,ale v mojom pripade mechanicke poskodenie sa nijako inac nedalo riesit jedine operacne,ved behom mesiaca a pol ma seklo 3 krat ☹
prajem Ti pevne zdravie !

dankaa
autor
2. apr 2008

no ahojte!

dnes som bola po prvý krát na rehabilitácii-cvicili so mnou a potom elektroliecba-bolo to celkom prijemne...
Som sama,malicka je prec,je mi smutno,no dufam,že onedlho si ju budem moct vziat po dlhej dobe do narucia... 😕

dankaa
autor
4. apr 2008

ahojte,joj katastrofa,vsetko ma boli,svalovica ako des!toolko cvikov,že ažž,ale musim vydržať,aj tak už musim cvicit pravidelne a to stále...no verim že koncom aprila budem moct už byt s malou sama 😨

dankaa
autor
9. máj 2008

ahojte!

takže už fungujem opat ako mamina.ani ortezu nenosim,lenocku už dviham,prebalujem,a tak.ale stale si davam pozor ako sa spravne "zohnut". 😎

kitty68
10. máj 2008

ahojte
dankaa to je super ze uz jsi v pohode
ja na to trpim celkem dost, v tehtotenstvi js asi 4tydny skoro nechodila, ted to mam znovu, sla js k mudre a ta mi dala nurofen, ze to muze byt jeste z hormonu vsechno uvolnene, ale na to moc neverim
vzdycky mi na to zabral diclofenac, stacila jedna tableta, max 2 a klid na dlouho