Silná bolesť kolena

eminaaaa
6. jún 2021

Ahojte. Idem si po radu. Veľmi ma bolí koleno. Bola som na RTG ale ortopéd povedal že mám natiahnutý sval a šľachu.
Kontrola o 4 týždne.
Ale to koleno je horšie bolesť vôbec neprechádza koleno není opuchnuté ale keď chodím tak ma bolí celý predok koleno smerom po bokoch koleno až dozadu kolena. A strašne mi v ňom puká. Prosím som zúfalá pomôžte mi. Ďakujem.

bloger
6. jún 2021

@eminaaaa skús si na to priložiť niečo studené možno ti to trochu prejde hlavne sa snaž to nenamáhať

nika82
6. jún 2021

chod tam kde ti robili rtg vypytaj si ho na cd a chod na chirurgiu

eminaaaa
autor
6. jún 2021

@bloger ďakujem. Už som si to prikladala studeným ale vôbec to nepomohlo 😔 neviem čo mám robiť bolesť je veľmi silná

jana_eyre_2
6. jún 2021

A prečo ti nedal analgetiká? Flektor napr? Zavolaj zajtra všeobecnému, vysvetlí situáciu nech ti predpíše nieco..

jana_eyre_2
6. jún 2021

Alebo sa opýtaj v lekárni či ti nedajú a recept vybavis zajtra..

eminaaaa
autor
6. jún 2021

@jana_eyre_2 mám od bolesti ale akosi mi nezaberajú . Neviete čo by to tak mohlo byť ?

jana_eyre_2
6. jún 2021

@eminaaaa neviem veru, s tým skúsenosť nemám ale ak nezaberajú ani lieky na bolesť tak budeš musieť zopakovať lekára hneď.. s tým nemôžeš čakať 4tyzdne.. držím palce

eminaaaa
autor
6. jún 2021

@jana_eyre_2 áno j lekárovi pôjdem. Kamarátka mi vravela že to môže byť meniskus prípadne aj väz roztrhnuty veľmi sa bojím čo to je. Ďakujem .

sasanka605
6. jún 2021

@eminaaaa skzs ortezu aby si aspon vedela.hodit a inak k lekarovi znovu, nic ine ti neostava

eminaaaa
autor
6. jún 2021

@sasanka605 vedeli by ste mi povedať že čo to tak asi je. Lebo kamoška vravela že to môže byť meniskus prípadne aj väz roztrhnuty 😔

felicita027
6. jún 2021

máš aj nejakú ortézu alebo bandáž alebo zatejpované alebo krém od bolesti? ako veľmi sa namáhaš? Najlepšie by bolo aspoň také 2-3dni čo najmenej chodiť a čo najviac byť v posteli.

eminaaaa
autor
6. jún 2021

@felicita027 áno mám bandáž. No dosť sa namaham. Ja sa bojím aby to nebol väz roztrhnuty

felicita027
6. jún 2021

@eminaaaa Tak si daj kľudový režim, čím viac sa budeš namáhať, tým to bude horšie, dlhšie sa bude liečiť a riskuješ nejaké väčšie zranenie bolí ťa to aj na dotyk?

felicita027
6. jún 2021

@eminaaaa vieš hýbať normálne s kolenom alebo máš obmedzenú hybnosť?

eminaaaa
autor
6. jún 2021

@felicita027 áno bolí

eminaaaa
autor
6. jún 2021

@felicita027 je tam obmedzená hybnosť nemôžem ho úplne vystrieť

eminaaaa
autor
6. jún 2021

@felicita027 keď ho zohnem tak mi v ňom strašne čosi pukne

felicita027
6. jún 2021

@eminaaaa meniskus ani roztrhnutý väz podľa mňa to nebude bude to naozaj len spomínaná natiahnutá šľacha ale tým, že stále zaťažuješ nohu tak sa to horší. pri roztrhnutom väze väčšinou je opuch pretože sa do kolena dostane tekutina a pri menisku je problém zohnúť koleno nie vystrieť a je tiež sprevádzaný opuchom. To, že v ňom puká pri hýbaní je spôsobené tými natiahnutými šľachami a svalmi lebo nevedia normálne pracovať. A puká nie v kolene ale v tom priestore medzi kĺbom a šľachami/svalmi. Od bolesti je dobrý ibalgin krém (žltý). Každopádne ak sa ti to nezdá určite chod za dr. ale bez kľudového režimu takto sa budeš trápiť aj pol roka.

sigma510
6. jún 2021

@eminaaaa áno toto sú šľachy pravdepodobne natiahnuté alebo zapálené. Mala som to isté, prepiskla som to na bicykli a bolesť nenormálna ani chodiť som nemohla. Na rtg všetko okej, koleno bolo len presilene. Do par dni to prešlo.

eminaaaa
autor
6. jún 2021

@sigma510 ďakujem všetkým za rady 😊

hermanoval
8. sep 2021

@eminaaaa ako si dopadla s tým kolenom?

eminaaaa
autor
9. sep 2021

@hermanoval no nie moc dobre. Natrhnutý väz a miniscus puknutý 🥺

hermanoval
10. sep 2021

@eminaaaa no to mi je lúto, lebo mňa to strašne bolí tiež, preto som sa pýtala a bolesť neustupuje. Bola si na operácii? Alebo ako ďalej?

eminaaaa
autor
10. sep 2021

@hermanoval nie nebola a asi ani nejdem iba chodím na rehabilitácie ak tak napíš mi správu 😊

mlpj
7. aug 2022

@eminaaaa zdravim, možem sa spýtať viem že je už odvtedy skoro 1 rok , ale ako ste dopadla s tym meniskom, bola aj operacia? budem rada ak mi odpoviete.

eminaaaa
autor
7. aug 2022

@mlpj zdravím vás áno operácia bola len pred dvoma mesiacmi bol to meniscus a chrupavka poškodená a teraz v piatok idem znovu na operáciu s tým istým kolenom lebo bolesť vôbec neustúpila tak sa idú znova pozrieť do kolena...

mlpj
8. aug 2022

dakujem vam za odpoved, tak ste musela ist predsa na operaciu, aj my mame v rodine takyto problem, tak som myslela že sa da tej operacii vyhnut, ale asi iba oddialiť...tak vam držim palce nech to dobre dopadne...a vela zdravička....

eminaaaa
autor
12. aug 2022

@mlpj ďakujem pekne 😊

1andrea111
2. dec 2022

@eminaaaa ahoj tiež mám problém s kolenom. Ako si na Tom? Robili mi len RTG. Bola si aj na iných vyšetreniach magnetická či CT?

eminaaaa
autor
2. dec 2022

@1andrea111 ahoj, áno ja som bola na magnetickej na ktorej mi nič nenašli a koleno stále bolí...