Silná reakcia na poštípanie hmyzom, čo mám robiť?

obcanka123
24. sep 2019

Ahojte, v nedeľu ma čosi postipalo (ani netuším čo,necítila som žiadny stipanec), ale večer mi bolo úplne zle, mala som hnačku,bolela ma hlava akoby som išla byť chorá.. neskôr mi už bolo celkom ok, ale v pondelok mi napuchla polovica stehná a začervenanie sa to, svrbí to,ale snažím si to neskrabat.. neviete prečo je takáto reakcia a čo s tým mám robiť? Dávala som si fenistil aj octanovu masť, ale žeby to nejak pomohlo.. 🤔 ďakujem

elenita
24. sep 2019

@obcanka123 toto je urcite stav na lekara ...

ikuska187
24. sep 2019

@obcanka123 kúp si Zodac v lekárni a pokračuj s Fenistylom, ak sa nezlepší do 2 dní, resp zhorší, tak chod ku koziarovi, nepotrebuješ výmenný lístok. Ono sa to za 1-2 dni určite nezlepší.

obcanka123
autor
24. sep 2019

@ikuska187 zodac som si dala tiez.. ach.. ku koznemu nepotrebujem kartu??

obcanka123
autor
24. sep 2019

@elenita myslíte že do štvrtka to neprejde? Zajtra nemôžem ísť,máme pracovné školenie..

ikuska187
24. sep 2019

@obcanka123 kožný, gynekológ a psychiater - zo zákona výmenný lístok nepotrebuješ. Pokiaľ je to len lokalna reakcia na stehne ako popisujes, tak by som pokračovala v liečbe - stipance môžu byť kadejake, ak sa to zhorší alebo nezlepší do štvrtka, tak by som vtedy šla. Ale ak je to v strede pri vpichu biele a okolo červené, tak to môže byť aj po kliešťovi, tak to by som šla ukázať lekárovi. Kukni si na nete obrázky.

obcanka123
autor
24. sep 2019

@ikuska187 veď to, že vôbec neviem kde je ten vpich.. lebo je to totálne červené 😁

77daniela77
24. sep 2019

@ikuska187 + k ocnemu nepotrebujes

elenita
24. sep 2019

@obcanka123 Vies co, mne sa hlavne nepozdava ta celkova reakcia, ze hnacka, bolesti hlavy .... ja by som asi najprv sla za obvodnym ...

obcanka123
autor
25. sep 2019

@elenita ale čo sa týka hnačky s tým mávam problém aj bežne, ale musím skonštatovať, že dnes to už vyzerá o dosť lepšie ten opuch už skoro zmizol,už to ani až tak nesvrbi takže super 🤗🤗