Silné bolesti chrbta. Poradíte cviky a nejaké tipy?

anndrea
26. jún 2009

Ahojte maminky, veľmi ma posledný rok trápia občasné ale veľmi silné bolesti chrbta. Bolesť začne vyžarovať zo stavcov medzi lopatkami ako keby mi tam niekto vrazil nôž, potom sa šíri po celom hrudnom koši, takže ma to bolí vlastne všade, aj vpredu. je to fakt bolesť na nevydržanie, až do plaču ☹ bola som na vyšetrní, na rehabilítácii, aj plávam občas, ale aj tak to neni nič moc. Môžete mi prosím Vás poradiť hlavne nejaké homeopatika, cviky, polohy pri spánku a keď aj babské recepty na tíšenie bolestí, kedže silnými liekmi od bolesti sa mi napchávať naozaj nechce.

mywiel
26. jún 2009

Osteopatha a jogu a spevnenie brusného svalstva. Drzim palce. ☹

chulieta
26. jún 2009

anndrea ak mas bolesti chrbta, je dolezite preco ta to tak bolieva... je mozne ze mas niekde bud blokadu stavca alebo rebier, a to ta omedzuje pohybovo a potom aj bolestou. je dobre pokial by si pocas obcasneho plavania, co je dobra volba, vlozila aj pravidelnu aspon raz za mesiac masaz chrbta, a teda pri cviceni si dala pozor hlavne na svaly lopatiek, brusne a sedacie. tie drzia chrbticu, aj ked ta boli medzi lopatkami, pozornost treba venovat celej chrbtici. a s pripravkami na bolesti tak tych je viac druhov. posli Ip a mozem ti napisat viac.

monca4ever
26. jún 2009

hlavne rehabilitácie... 😉

chulieta
26. jún 2009

este doplnim ze som rehabilitacna sestra, takze viem o com hovorim... 🙂

bambusko
26. jún 2009

rehabilitacna metoda podla ludmily mojzisovej 😉 mne pomohla pred 7 rokmi aj akupunktura, odvtedy cvicim a som ok

dadulaa
26. jún 2009

anndrea, ja mám ten istý problém, ale ja mám od detstva ešte aj miernu skoliózu a také silné bolesti, ako ty. Keď ma chytia, tak to bolí hlavne medzi lopatkami a viac na ľavej strane, prechádza mi to až dopredu do hrudného koša. Bola som viackrát na rehabilitáciách, aj na masáži, po nej je to na chvíľu lepšie,doma cvičím, no bolesť sa mi vracia. V zime nemôžem ísť von bez tielka, inak mi hneď nachladne chrbtica a na druhý den sa nepostavím ani z postele. 😒 Tiež už neviem, čo s tým... ☹ Inak tá akupunktúra ma už napadla, asi ju vyskúšam..

anndrea
autor
27. jún 2009

Dakujem Vam kočky veľmi pekne, dadulaa, to presne opisuješ aj moje pocity...aj ja mám miernu skoliózu. Je to hrozne ako to vie znepríjemniť život...musíme s tým bojovať. A najhoršie je, že ťa to chytí len tak z ničoho nič a tá bolesť ťa úplne paralyzuje ☹

dadulaa
27. jún 2009

anndrea, presne ako píšeš, u mňa je to silná pichľavá bolesť, pri ktorej sa nemôžem ani pohnúť, až keď mi trochu zaberú lieky. Inak dávaš si aj nejaké lieky alebo to vždy pretrpíš? Ja si to bez liekov neviem ani predstaviť, by som tú bolesť nezvládla len tak. ☹ Jasne, že treba hľadať príčinu, no u nás sú takí doktori, čo sa na teba vykašlú, pošlú ťa na rehabku a hotovo. Chcela by som nájsť nejakého odborníka v okolí, no zatiaľ sa k takému nemôžem dopátrať 😒

nextik
6. máj 2011

@chulieta Ahoj, momentalne lezim na neurologii s vysunutou platnickou, uz lezim skoro tyzden, chodim na rehabilitaciu elektro liecbou, som na infuzii a bolesti neustupuju. Nielen ze som vycerpana psychicky z bolesti a s toho ze som prec od deti, ale momentalne nehrozi akekolvek dvihanie, ked ma pridu pozried ledva si cupnem aby som ich objala. dufam ze v pondelok by ma mohly prepustit domov a ja si neviem predstavit ako budem robit cokolvek doma. 😒 ☹ 😖

lucia2207
29. máj 2013

@anndrea Ahoj ja viem,že toto je už dosť starý príspevok,ale ja trpím niečím podobným, prosím ťa ako si to vyriešila a čo ti pomohlo???? Akurát dnes som sa rozhodla,že to musím riešiť lebo je to už na nevydržanie ☹

misskisa
17. júl 2013

ahojte kocky aj ja to tu chcem ozivit. Presne ten isty problem mam,pichlave bolesti medzi lopatkami a niekedy to vystreluje az do pravej ruky, bola som u doktorky, ta mi dala Dorsiflex (pomohol) a poslala ma na neurologiu a rehab. Neurologicka povedala ze to niesu zaseknute nervy ale oslabene chrbtove svaly. Rehabilitacna lekarka mi dala masaze a elektroliecbu, chodila som 2 tyzdne a pomohlo to, ale asi o tyzden po skonceni procedur bolesti zacali znovu a pridali sa k tomu aj krize,co som predtym nemala. Takze sa teraz ani neviem poriadne zohnut, a to este v praci sa musim hybat a ide to tazko. Rehab. lekarka na kontrole po skonceni procedur mi povedala ze musim cvicit, fajn, aj mi nejake cviky ukazala..... ale pre mna to nestaci, ja jednoducho neviem ci som si to dobre zapamatala a ci to robim spravne tie cviky, je to pre mna spanielska dedina. Ja som na toto totalny antitalent, ze ako mam drzat hlavu, nohy ako dychat pri tom cviceni. Doma pri mne nikto nieje aby ma usmernil, sice to cvicim tak ako som si to zapamatala ale bohvie ci dobre lebo bolesti mam stale.... Co myslite, mam ist k tej lekarke znovu, alebo k obvodnej, nech to riesi vaznejsie, mozno ortoped? Ja uz naozaj neviem a nechcem ostat v bolestiach...

janago
13. okt 2013

zdravim, baby a nepoznate nejakeho dobreho odbornika n a ,,chrbat,, v Kosiciach a okoli manzela uz roky boli a momentalne davame mast kostihoj -domacu- ale pred par rokmi bol u jedneho chlapa,a taen ho svojskym sposobom potrapil a bolo fajn ale uz zomrel nepoznate niekoho, vraj rusi a ukrajinci su v tom dobri
dakujem

nadyne
20. mar 2014

ahojte, mam 28 rokov a dg hernia disku, cize vysunuta platnicka 5,8mm. v nr mi povedali, ze na operaciu to nie je, trapim sa s bolestami kazde dva mesiace, da ma to na postel zakazdym, injekcie, niekedy aj rzp si volam, co nemozem nohou pohnut. pred nedavnom som zacala pouzivat novinku na europskom trhu, je to ajurvedsky olej, prirodny, z 13.bylin, 3-5x denne si ho vtieram na to miesto a citim sa lepsie. manzel to pouziva na sanku, mal ju zlomenu a znamy po zlomenine nohy. nevieme si to vynachvalit. je to na bolesti rozneho druhu. pozrite si www.painoff.sk, tak sa ten olej aj vola, a su aj na facebooku. urcite skuste, stoji necelych 15eciek. drzte sa

map0007
20. mar 2014

@anndrea a neskusala ste vitamíny magne-b6,alebo aspoň šumivy magnezium.Mňe to pomáha.🙂

natas4
24. mar 2016

@chulieta ahoj prosim ta aky matrac je najvhodnejsi pre osobu s bolestami chrbta? vyskusala som uz4 matrace a neviem si vybrat ten spravny a uz mam strasne bolesti medzi lopatkami 😢

chulieta
26. mar 2016

@natas4 jednoznacne tvrdy. Ale treba si nechat chrbticu vysetrit.

veverickav
26. mar 2016

Mne absolutne pomaha cvicenie SM system s lanami... Nedam dopustit... Na youtube koluje vela videi. Mam za sebou rehabilitaciu- elektro a laser no SM mi pomohol. Treba ho cvicit dlhodobo.

veverickav
26. mar 2016

@natas4 my mame tastickove pruziny a nejake kokosove peny v tom, ma 22 cm, velmi dobre sa spi.