Silné bolesti kĺbov po pôrode - Reuma, osteoporóza?

red_cat
18. okt 2018

Krasny vecer damy,

Zazili ste niektora nieco podobne? Mam 11 mes syna (narodeny sekciou) a po navrate z porodnice ma prestali posluchat klby. Pobolievali ma, tazsie sa mi hybalo a najhorsie to bolo po zobudeni. Myslela som, ze sa to upravi, ze je to tehotenstvom, porodom... Ale zhorsilo sa to. Ukrutne ma boli kazdy klb a to uz nie len vnoci a rano, ale pocas celeho dna. Najhorsie su kolena, bedrove klby a clenky. Mam problem sa zohnut k malemu, ucupit sa je nemozne a sadnut na wc a vstat tiez..
Krvny obraz mam ukazkovy, pred 3 mesiacmi mi reumaticke markery vysli negativne. Zajtra idem opat na krv a uz 3 mesiace cakam na vysetrenie u ortopeda. Som objednana az na november.

Zatial som si nasadila kolagen, kalcium a vigantol vo viere, ze sa mi to nebude tak zhorsovat, ak je to osteoporoza.

Budem rada, ak sa mi ozve niekto s podobnou skusenostou a napise co za diagnozu mal a ci a ako sa z toho dostal. Dakujem❤

evitka83
18. okt 2018

@red_cat ja som to mala, tiez som pobehala lekarov, nikto nic nezistil. Problemy sa postupne sami vytratili, ked som schudla.

conspi
18. okt 2018

@red_cat mám to podobne. Vyšetrenia všetky v podstate v poriadku. Diagnóza hypermobilita kĺbov. Nič strašné ale je to des. V noci ma nebudí len syn ale aj kĺby 😂

janulka2811
18. okt 2018

Ja som 29.tt mam take problemy teraz posledne dva tyzden,no vitaminy uzivam i tak klby bolia.

red_cat
autor
18. okt 2018

@evitka83 ja som praveze kost a koza.. Takze vo vahe to nebude. Uz mam menej kg ako pred tehotenstvom. Verim ze to odozneje, lebo uz mam naozaj problem vykonavat kazdodenne cinnosti

pininka
18. okt 2018

@red_cat možno je problém práve v nízkej váhe. Moja sestra bola za mlada strašne chuda, mala neustále problémy s chrbticou a doktor jej povedal že musí trocha pribratz nech sa kosti trocha obalia. Teraz už po dvoch pôrodoch má mierny nadváhu ale viac problém s chrbtom nemala.

momoika
18. okt 2018

@red_cat ja som privrala 15 kg..som jak prasa, všetko ma boli. Na nohy ledvaj stupim. Zapastie, členky, križe, bedrove klby... zostarnuta o 20 rokov. Cela dodr*ana, že ledvaj predchadzky zvladam. Trpim tiež.... možno to prejde, ked schudnem aspon 10 kilo raz...

mata223
19. okt 2018

ahojte tiez takto nevladala som prejst ani k nasim co je cca 50 metrov strasne noci aj dni des vsetky kontroli ok krv ok no aj tak to bolelo brala som vobenzin poradila mi lekarnicka no nejako mi to nepomohlo preto som hladala a nasla na internete doplnky sloboda pohybu 😉 nebolo to z piatka na sobotu ale postupne postupne sa to zlepsovalo teraz mozem povedat ze som konecne v pohode 🙂

kika6956
19. okt 2018

Ja som toto mala ako 23 rocna. Strasne bolesti klbou. Raz rano som sa zobudila a nevedela som vstat z postele,tak ma zobrali k doktorovi. Vsetky vysetrenia OK. Az ma ortoped poslal na RTG a to som uz bola 3x predtym. Mozem mu dakovat,lebo mi zistil osteopeniu. Poslal ma vysetrenie a nasadili mi vapnik s D vitaminom. Kazdy rok chodim na kontrolu a uz nemam az take bolesti,len v zime je to horsie. Drzim palce

marianita3008
19. okt 2018

@red_cat podobné som mala aj ja...len prvykrat este pred porodmi...trvalo to par mesiacov, zacala som cvicit, zmenila stravu a preslo to...druhykrat sa mi to vratilo po prvom porode, preslo pocas druheho tehotenstva (maly rozdiel medzi detmi) a vratilo po druhom porode.. mesiace som vstavala a fungovala cez bolest, po druhom mi uz aj opuchali klby, boleli ma clenky, kolena, zapastia a male klby na rukach,,obcas aj rameno...absolvovala som reumatologiu, ortopediu, rtg, opakovane odbery a nic... vsetkosk v poriadku, len ma bolel niekedy cely clovek. Teraz po druhom tehotenstve to trvalo asi rok a pol a problem sa postupne zmiernoval, opuch (posledne ostali zapastia) sa uplne vytratil pri pobyte pri mori a cvicenim...to cvicenie mi pomahalo asi najviac. Teraz este obcas citim kolena a ruky, ale tak vyse roka uz je to ok ...a teda dufam,ze do staroby mam pokoj.

lubiss
19. okt 2018

ked uz ides na tu krv daj sa otestovat na borelie...vela zenam po porode prepukla aj ked ju maju v sebe dlhsie a imunitny system ju drzal na uzde

ajka26
16. dec 2018

Ahoj som rada že nie som sama s týmto problémom lebo si pripadal už že som mimo.2 mesiace po pôrode opuchanie kĺbov zápästia,nebola som schopna držať malú a postupne mi to začalo vystrelovať do šliach na dlaní a do opuchu prstov. Ráno mám opuchnute prsty nemôžem nič robiť...teraz mám 5mesiacov po pôrode a čistá katastrofa kĺby ramien ,lakte tiež kolená ,chodidlá zo spodu úplne mimo.Ráno sa rozhojdavam na posteli aby som vstala a pohla sa,bolia ma všetky kĺby na tele. Prvé vyšetrenie krvy v poriadku teraz idem reumatol.tak som zvedavá čo mi povie.Kojím a len dúfam že keď dokojim všetka bolesť odíde a ja sa konečne vyspim