Silné bolesti žalúdka

mamanadruhuu
24. feb 2021

Ahojte, na gastro idem až o týždeň, ale od večera mam neskutočne bolesti žalúdka, stolicu som mala žltú riedku, do úst mi v behu je horká tekutina. Celkovo tu bolesť som zaspala ale po zobudeni prišla znovu. Bolo mi aj na vracanie, cítim taky stiahnutý ale aj zároveň plný žalúdok. Do toho mam aj strach co spôsobuje ešte vecsiw problémy.
Vecer som mala len chleba ao šunkou. V celku cez deň som tiež jedla malo a aj to už len zo strachu. :( dalo by sa niečo dať zistiť aj z krvi?

aleka
24. feb 2021

@mamanadruhuu môžte mať helicobaktera. Treba nasadiť diétu , od bolesti nospu a počkať na vyšetrenie

slniecko_12
24. feb 2021

Sla by som na pohotovost urcite..necakala by som na vysetrenie. Moze to byt nieco akutne

simsalabim
24. feb 2021

@mamanadruhuu pripomina mi to aj problemy so zlcnikom... ak je to velmi silne, sla by som na pohotovost alebo u lekara ziadala akutne vysetrenie.

zuzadielko4
24. feb 2021

Ahoj alebo mne tak pomohlo asi deco coly

tykat
24. feb 2021

Pohotovosť, jednoznačne.

mamanadruhuu
autor
24. feb 2021

Na pohotovosť nemôžem nemám kam dat deti, môj obvodak mi ráno odpísal na mail ze ma podozrenie na zlcnikovy záchvat a viac mi neodpísal už som mu ďalšie 3 správy písala nedvíha mobil je nedostupný aj jeho aj sestričky prosím vás čo mám robiť...

suzitok
24. feb 2021

@mamanadruhuu pri zlcnikovom zachvate prvy den nic nejest, iba suchare, vodu, caje, najlepšie repik, alebo žlčníkovy...od bolesti nospa, buscopan, febichol... mne predpisal pri zachvate Algifen kvapky...
A potom dodrziavat zlcnikovu dietu, ziadny olej, tuk, nic vyprazane, menej solit, nic stiplave, nic dráždivé, ziadne strukoviny, kakao, sladké...

simsalabim
24. feb 2021

@mamanadruhuu na zlcnik mozes skusit aj Rowachol. A deti nepostrazi kamaratka/susedka... otec deti?

panelacikova
24. feb 2021

@mamanadruhuu áno, môže ísť aj o žlčník. moja mama s tým bojuje celý život. prísnou diétou určite nič nepokazíš. ak by neprišla úľava, nebodaj zhoršenie, musíš to riešiť.

mamanadruhuu
autor
24. feb 2021

Tak nakoniec mi lekár zdvihol, po nospe mi trosku bolesti ustúpili ale to nie je nič :( už mám bolesti aj v chrbate... Zajtra idem na sono a na odbery :( držte palce

tykat
24. feb 2021

@mamanadruhuu ...muz je kde? Ked dôjde nech ta berie na pohotovosť alebo niekto iný... taky dlhy záchvat nie je sranda, treba zistiť ci ti nejaky kamienok neblokuje žlč.cesty (vlastná skusenost - mna brali hneď do nemocky ako vážny stav)

mamanadruhuu
autor
24. feb 2021

@tykat nežijeme spolu

tykat
24. feb 2021

@mamanadruhuu och...tak niekoho ineho nemas? Aspon s kym nechas deti..., stale mas tak silne bolesti? Ja som si tym presla teda ak je to zlcnik, potom som uz mala zachvaty aj z cistej vody ☹

mamanadruhuu
autor
24. feb 2021

@tykat po tej nospe mi to trosku prešlo a teraz som si dala nolpazu lebo som si dala trochu vývaru a je to teraz celkom ôk aj keď sú tam bolesti také zvieranie a cítim to v chrbte :/ takže asi žlčník to nebude.. No o týždeň mam ísť na gastro tak som zvedava.. Len ma boli strašne hlava vodu pijem po troskách večer to zas bude toho sa obávam :( zajtra idem na krv a sono ráno príde mamina mi postrážiť deti tak snáď nejak to zvládnem prejsť na aute

simsalabim
24. feb 2021

@mamanadruhuu moze to byt zlcnik. Ja mam niekedy podobne problemy, bolesti ci skor tazobu zaludka, grganie a pod. Mavam to tak 3 tyzdne v kuse, potom to ustupi a ohlasi sa za povedzme 10mesiacov. Mam v zlcniku 1 velky kamen do 2cm a zrejme to sposobuje on - zakyslenie a mierny reflux zlce. Zaludok a pod mam v poriadku, podla gastroenterologa malokedy vidi traviacu sustavu v tak dobrom stave. Na operaciu ma nepresviedca, velky kamen uz nezablokuje zlcove cesty, ale ze ak by sa to stavalo castejsie, mam to zvazit. Ten kamen moze totiz sposobit zapal. Obvodna by ma najradsej uz roky videla pod nozom, aj primar radiodiagnostickeho oddelenia, kam si to chodim kontrolovat. Ale mne vacsinou nic nie je, zachvaty s bolestami nemam, iba to prekyslenie, grganie, prip. redsiu zltu stolicu. Vtedy uzivam Nolpazu a Rowachol podla odporucania.

tykat
24. feb 2021

@mamanadruhuu drzim ti palce, moxe byt zlcnik ale kludne aj zapal zaludka, podrazdeny pankreas, vred... cokolvek, hlavne cim skor k lekarovi nech zbytocne netrpis.

mamanadruhuu
autor
24. feb 2021

Ďakujem vám baby teraz mi je celkom fajn, len neviem ale ako som si dala nolpazu ma asi po hodine začalo svrbirt telo ako pichať sem tam a svrbiet z už má ide rozdrapit od strachu lebo som sama takže z toho mi he tak divno, no uvihdime rano

klaudia1212
30. nov 2022

@mamanadruhuu ahoj co ti zistili na gastre?

dolynkag
10. dec 2022

@mamanadruhuu aj mňa by zaujímalo ako to dopadlo