Silný predmenštruačný syndróm a slabá menštruácia

saskia00721
12. dec 2017

Ahojte ženušky, prosím vás mali ste niektorá naliate bolestivé prsia už 16 dní pred menštruáciou, čiže silný PMS a následne menštruáciu ktorá prišla skôr u mňa o 2 dni s veľkými bolesťami na začiatku ale napriek tomu je taká slabá že nepotrebujem ani tampón ani vložku ani intimku. Je to skôr veľmi slabucky vodový ruzovkasty vytok, a aj to len ked sa lepšie pozriem na papier. U gynekológa som bola v októbri a povedal že som zdravá, nemam cysty nič. Šla som k nemu lebo sa mi zdalo že mám slabšiu menštruáciu a mala som podozrenie že som tehu lenže robil mi sono a nepovedal že by som bola tehu takže tehotná nie som a mrcha zoslabla úplne teraz 😞 nemáte podobnú skúsenosť o aký problém by mohlo ísť?

katka435
13. dec 2017

@saskia00721 Ahoj 🙂 mne na PMS pomohla pupalka. Brala som ju 2x denne celý cyklus... ďalšia MS prišla bez bolesti. Ak neuzivam pupalku tak vždy mám silný PMS. A k tomu slabému krvácaniu, myslím že máš málo progesterónu. Progesterón vytvára a pripravuje sliznicu maternice na prípadné tehotenstvo, ak k nemu nedôjde, sliznica sa vyplaví(krvácanie). Skús sa opýtať doktora na Duphaston.😉

saskia00721
autor
17. dec 2017

@katka435 niečo o nízkej sliznici doktor hovoril, ale neriešil to. Tak skúsim za ním po novom roku ísť, veľmi pekne ti ďakujem za radu 🙂 Skúsim aj tú pupalku, pretože takéto stavy už zažívať nechcem, potrebujem sa dať nejako dokopy 🙂 Ďakujeeeem