Sinusitis - bakteriálna infekcia v čelusti

angela5
20. máj 2016

Ospravedlnujem sa, ze to vesiam sem, ale neviem kde inde to dat.. Zistili mi u zubara cez rentgen sinusitis. Neviem co dalej sa bude diat, je to prakticky bakterialna celustna infekcia, ktora sposobuje migreny, unavu a bolest v oblasti zubu.. Som z toho na prasky, lebo sa snazime o babo a teraz toto. Chcem sa spytat, ci niektora tu take nieco mala, ako sa to lieci, ci existuje nejaka specialna dieta, jednoducho ako sa toho co najryclejsie zbavit.. dakujem ☹

zuzik307
20. máj 2016

@angela5 lieci sa to ako kazda bakterialna infekcia antibiotikami...sinusitida je zapal prinosovych dutin, teba sa asi tyka maxilarna sinusitida...je to zalezitost ORL, ten by to mal aj liecit...

janinah
20. máj 2016

z tohto na prášky?neblázni,vyrieši to orl vyš. a liečba,je to bežná a častá dg,

angela5
autor
20. máj 2016

@janinah na prasky som z toho, ze kvoli antibiotikam a rentgenu musime zas cakat s otehotnenim, mozno aj dva mesiace, ale ved nevadi, nejak to prezijem.. A okrem toho ma aj dost boli ta celust, som unavena a citim sa ako keby som mala chripku alebo nieco tak aj preto..

zita19
20. máj 2016

Mala som akutny zapal licnej kosti, bolelo ma pol hlavy, vsetky zuby mi pootvarali. Tyzden na ATB to vyriesil. Aj zuby zaplombovali a je to OK.

abenys824
21. máj 2016

@zita19 ja mam nieco podobne,boli ma uz cca tyzden cela prava polovica celuste,dasna aj so zubami citim to aj v licnej kosti a niekedy ma z toho boli aj hlava ale mam 23tt a nwm ci na to nieco mozem ,niekedy to je neznesitelne 😢

zita19
21. máj 2016

@abenys824 poradit sa s doktorom. Lepsi je tyzden ATB ako dlhodobo zatazovat organizmus toxinmi z infekcie. Malokto si to uvedomuje, ale pri infekcii sa do organizmu vyplavuju take svinstva, ze proti tomu su ATB cukriky. Obzvlast v tehotenstve. Lebo tie toxiny prechadzaju aj do plodu.